Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

WhatsApp: +90 552 455 13 03       Telefon: +90 552 455 13 03LÜTFEN SESSİZ VE SAYGILI OLUN ÇÜNKÜ BURADA ŞEHİTLERİMİZ YATIYOR

LÜTFEN SESSİZ VE SAYGILI OLUN ÇÜNKÜ BURADA ŞEHİTLERİMİZ YATIYOR

Sakarya Meydan Muharebesi “Melhame-i Kübra” yani kan gölü, kan deryası olarak ifade edilen 22 gün 22 gece süren yaklaşık 100 kilometrelik cephede başlayan büyük çarpışmaların yaşandığı bu savaş tarihin önemli meydan muharebesi aralarında yerini almıştır.

Bu savaş Büyük Taaruzun önünü açmış ve düşmanı denize dökerek sonuçlanmıştır.

İşte bu savaşta yaralanan Kahraman askerlerimizden beş yüzden fazlası Bolvadin merkez ve sahra hastanelerinde tedavi alınmış ancak 278 askerimiz şehit olmuştur.

Anadolunun 44 vilayeti ve 100 aşkın ilçe ve köyünden şehit olanlar Bolvadin Kestemet Şehitliğinde toprağa verilmiştir.

Bu Şehitlerimizin isimleri BOL-DAV vakfımızca 2013 yılında temin edilmiş olup gerekli prosedürler tamamlanmış ve bugünki şehitlik bölge milletvekilimiz Sayın Mehmet TAYTAK Bey’in yoğun gayretleri ile anıtlaştırılmştır.

Şehitlerimizin mermer üzerine işlenen isimleri 19 Haziran 2023 tarihi itibari ile İslami usullere göre yerleştirilmeye başlanmıştır.

Aynı zamanda anıtta; Birinci Cihan Harbi, Çanakkale Savaşları, Sakarya Meydan Muharebesi, İstiklal Harbi,Kore Savaşı ve Kıbrıs Barış Harekatında şehit düşen Bolvadinli Kahraman askerlerimizi ithafen bir anıt da bulunmaktadır.

Geceleri ışıklandırılan şehitliğimiz,aynı zamanda kameralarla kayıtlarına alınmayada başlanmıştır.

Vatan,bayrak,din için canlarını çekinmeden feda eden tüm şehitlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Kabirleri nur, mekanları cennet,ruhları şad olsun âmin

Emeği geçen her kim varsa teşekkür ediyoruz.

Peyzaj çalışmalarının henüz tam tamamlanmadığı ancak son’a az kalan bu müstesna yeri edeb-i hürmetle Hemşerilerimizin ve tüm vatandaşlarımızın Şehitliğimizi şimdiden görmeye ve Şehitlerimizin aziz ruhlarına Fatihalar gönderneye davet ediyoruz.

BOL-DAV BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI

Paylaş