Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

WhatsApp: +90 552 455 13 03       Telefon: +90 552 455 13 03Bol-Dav Ambleminin Hikayesi

BOL-DAV BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI AMBLEMİNİN HİKAYESİ

Huzur ve güven veren beyaz renk, saflığı, temizliği, asaleti, masumiyetiistikrarı ve devamlılığı ifade etmesi yönüyle  Bolvadinlileri temsil etmektedir.

 

Beyaz rengin üzerinde yer alan sıkılı eller; selamın, barışın ve dostluğun simgesidir. Tüm Bolvadinlilerin birbirine olan sevgisini, saygısını, yardımlaşma ve dayanışmasını ifade etmektedir.

 

Kırkgöz Köprüsü, on bin yılı aşkın tarihi bulunan Kadim Kentimiz Bolvadin’in, çok eski uygarlıkları barındırdığını, birçok medeniyete ve imparatorluklara geçiş güzergâhı olduğunu, bu gün itibariyle de “Merkezimiz Ankara’dan ciğerparemiz Bolvadin’e kurulan bir gönül köprüsü” nü teyit etmektedir.

 

Eber Gölümüz ismiyle uyumlu hayırlı, şerefli, faziletli. Bir halkın karakteristik özelliğini yansıtmaktadır.

 

Haşhaş simgemiz dünyanın ağrısını dindiren özelliği ile Bolvadin’imizi dünyaya tanıtan bir endüstri ve sanayi bitkimiz olup mor çiçeği zarifliği ile birlikte asaleti ve duyarlılığı tasvir etmektedir.

 

Çemberin içerisindeki iki yıldız geçmişin tecrübelerinden yararlanarak geleceğe emin ve ümitle bakmamızı tasvir ederken,

 

Ünvanımız ve Vakfımızı tanımlayan BOL-DAV’ ın siyah ve kırmızı renklerle yansıtılması; samimiyet, sebat ve tedbiri ifade etmekte, aynı zamanda Bolvadin Belediye Spor kulübümüzün renklerini temsil etmektedir.

Paylaş