Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

WhatsApp: +90 552 455 13 03       Telefon: +90 552 455 13 03KURUCULAR KURULU

Yahya PEKTAŞ BOL-DAV BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI KURUCULAR KURULU BAŞKANI

19.11.1953 tarihinde Bolvadin’de doğdu. İlköğrenimini Akçeşme İlkokulunda, orta öğrenimini Bolvadin Ortaokulunda tamamladı. Babasının nakli mekân etmesi nedeniyle 1968 yılında ailesiyle birlikte Ankara’ya taşındı.1970 yılında Ankara Atatürk Lisesi Edebiyat bölümünden mezun oldu. 30.11.1970-01.07.1971 tarihleri arasında Özel Ankara Eczacılık Yüksek Okulu Analitik Kimya bölümünde laborant olarak çalıştı.21.02.1972 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı Özlük İşleri Müdürlüğü’nde memuriyete başladı.1973-1977 yılları arasında Ankara Altındağ Müftülük memuru olarak çalıştı.

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinden 1977 yılında mezun oldu. Ankara üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde; Eğitim Programları ve Öğretim Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans öğrenimine başladı. ”Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nda İş Değerlendirme Çalışmalarının Programlar Açısından Analizi” konulu tez çalışması ile 1991 yılında, Yüksek Lisans (Master) öğrenimini tamamladı.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Ankara Sondaj Bölge Müdürlüğü’nde Personel Memuru olarak işe başladığı 1977 yılından itibaren; sırasıyla 01.04.1980 tarihinde Personel Başmemuru, 25.08.1980 tarihinde Personel Şefi, 12.10.1985 tarihinde İşçi-İşveren İlişkileri Şefi, 21.07.1987 tarihinde Personel Koordinatörü, 9.10.1992 tarihinde Endüstriyel İlişkiler Müdürü, 15.06.1994 tarihinde Personel Müdürü, 21.07.2003 tarihinde Personel/İnsan Kaynakları Daire Başkanı, 09.06.2014 tarihinde İnsan Kaynakları Başdanışmanı oldu.

5 yılı Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde,40 yıla yakın bir süre Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığında olmak üzere toplam 45 yıl kamu hizmetinde çalıştı.15.09.2016 tarihi itibariyle emekli oldu.

Bu görevleri esnasında; çalışma hayatı, personel yönetimi, endüstri ilişkileri, işçi sağlığı, iş güvenliği, toplu iş sözleşmesi uygulamaları, yönetim ve organizasyon, bireysel iş ilişkileri ve hizmet akdinin feshi gibi konularda değişik kurs ve seminerlere katıldı. Ekim-1988 ile Ekim-2000 tarihleri arasında 2 yıl Türk-İngiliz Kültür Derneği bünyesinde İngilizce kursuna devam etti.

İlkokuldan itibaren Türkçe ve Edebiyat derslerine daha fazla ilgi duydu. İlkokul 5.sınıfta iken, “Hayvan Sevgisi” konusuyla ilgili olarak evin kedisi “Boncuk” adına ilk şiirini yazdı. Lise yıllarında hikâyeler yazmaya başladı.1973 yılında yazdığı “Teneffüs” adlı hikâyesi “Bolvadin Hakikat” gazetesinde yayınlandı. Daha sonra “Muhabbet Kuşu” mahlasını kullanarak arkadaş gurubuyla ilgili şiirler yazmaya başladı.

Derece alan ilk şiiri “Ciğerparem Bolvadin”, 1985 yılında düzenlenen Bolvadin Belediyesi 1.Kaymak Şenliği şiir yarışmasında ikincilik kazandı.1986 yılındaki 2.Kaymak Şenliği hikâye yarışmasına “Sır” isimli hikâyesiyle katıldı. İlk üç dereceye girebilecek eserin bulunmadığı bu yarışmada, hikâyesi mansiyona layık bulundu.

Şiire olan ilgisi halen devam eden Yahya Pektaş’ın “Türkiye Petrolleri” adlı şiiri,05.10.2004 tarihinde Bestekâr Ziya Levent Topçuoğlu tarafından Nihavent makamında; TPAO’nun 50.kuruluş yıldönümü olan 10.12.2004 tarihinde ise, bestekâr ve Türk Sanat Müziği sanatçısı Vedat Kaptan Yurdakul tarafından Rast makamında marş olarak bestelendi.

Ayrıca; Bolvadin Ağzı, Bolvadin Deyim ve Atasözlerine ilişkin derleme çalışmaları bölgesel gazetelerde yayınlandı. Kuruluş ilanı 29.08.1987 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Bolvadinliler Dayanışma Vakfı’nın (BOLDAV) 8 kişilik kurucu üyeleri arasında yer alan Yahya

Pektaş, Bolvadin ile ilgili sorunların dile getirilmesinde ve bunlara çözüm yolu aranmasında önemli bir fonksiyon üstlenen “Vakıf Bülteni” nde; Bolvadin’in sosyal, ekonomik ve kültürel yapısıyla ilgili makaleler yazdı. ”Bolvadin İçin Neler Yapılabilir ?” konulu periyodik toplantılar organize etti.

BOLDAV’ da Genel Sekreter, Ankara Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı gibi görevlerde bulundu.

1987 yılından itibaren BOLDAV Kurucular Kurulu üyeliği devam eden ve 24.12.2022 tarihinde yapılan Kurucular Kurulu toplantısında Vakıf Başkanlığına seçilen Yahya Pektaş, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

Hasan DOĞRUYOL BOL-DAV BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI KURUCULAR KURULU ÜYESİ VE YÖNETİM KURULU BAŞKANI

1963 Afyonkarahisar Bolvadin ilçesinde de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Bolvadin de, Ön lisans programını Anadolu Üniversitesinde; Sosyal Bilimler, Lisans programında yine aynı Üniversitenin İşletme alanında tamamladı. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Bankacılık ve Finans bölümünde Yüksek Lisans yaptı.

1987 yılından itibaren Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.’nin İstanbul, Ankara, Samsun ve Antalya şubelerinde çeşitli unvanlar da görev yaptı. Aynı zamanda bu kurumun Eskişehir ve Afyonkarahisar Şubelerinde Kurucu Müdür görevlerinde bulundu. Son olarak Ankara; Siteler, Şaşmaz ve Ulus Şubesi Müdürlüğü yaptıktan sonra emekli oldu. Özel bir şirkette Mali ve İdari işler Koordinatörü olarak görevinde bulundu.

Bilgisayar Programlama alanında sertifikası mevcuttur. Bu alanda birçok Özel Şirket ve Kamu Kurumlarına talepleri doğrultusunda programlar üretti.

Ankara merkezli çeşitli vakıf, dernek ve sivil toplum örgütlerinde yöneticilik yaptı. (TÜSSİDE) Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü’nden “ İletişim ve Beşeri İlişkiler “ ve “Ekip ve İnsan Yönetimi”, Humman Resources Management “Yönetim Koçluğu“,İnka Eğitim Danışmanlık (Müşteri ilişkileri,Customer Relation Management CRM)”,Orhim Organizasyon ve Halkla ilişkiler Merkezi tarafından düzenlenen “Temel Yönetim”, “Hizmet Satış Teknikleri”, ”İletişim ve Beşeri İlişkiler”, ”Yönetim Becerileri”ve “Etkin Liderlik “konularında Seminerler ve kurslara katılarak sertifikalar almıştır.

Türk Patent Enstitüsünden geliştirdiği “Tek Kullanımlık İki Parçalı Kilitleme Sistemli Diş Fırçası“ ve “Su Isıtma Cihazlı Islak Tıraş Seti” modeli üzerine Resmi Patent Belgeleri bulunmaktadır.

”Faizsiz Bankacılık” alanlarında Üniversitelerde, Özel ve Kamu Kurumlarında, çeşitli seminerler verdi. Yerel Radyo ve Televizyonlarda bu alanlarda programlar yaptı. Kişisel Gelişim, Sosyal ve Toplumsal konularda yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. Bir dönem Ankara Adliyesinde Bilirkişi olarak tayin edildi.2019 Yılından bu zamana kadar Bol-Dav Bolvadinliler Dayanışma Vakfı’nda Kurucular Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

kişi, şahıs, kravat, takım elbise, adam, insan içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturulduMehmet Akif ÇAKIRER BOL-DAV BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI KURUCULAR KURULU ÜYESİ

AKÜ Bolvadin Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi

Çakırer; 4 Mart 1977 tarihinde dünyaya geldi. İlk, Orta ve Lise eğitimini Bolvadin’de tamamladı. Üniversite öğrenimini, Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat bölümünde 1999 yılında tamamladı. 1999 yılının temmuz ayında Dış Ticaret Müsteşarlığı, Serbest Bölgeler Genel Müdürlüğü’nde, 1999 yılı Ağustos ve Eylül ayında İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Eğitim Müdürlüğü’nde staj yaptı.

2002 yılında Dumlupınar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Anabilim Dalı, Yönetim ve Organizasyon bölümünde yüksek lisans yaptı. Askerlik hizmetini, kısa dönem olarak Tatvan’da 16 Ekim 2004 tarihinde tamamladı. 2003 yılından itibaren Afyon Kocatepe Üniversitesi, Bolvadin Meslek Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Çakırer’in ayrıca Network Marketing, Start Up, Kobi Trend dergilerinde yazıları yayınlanmıştır. Makalelerine kendisine ait www.lidergirisimci.com isimli web sitesinden ulaşılabilir. Düşün Taşın Derneği’nin Afyon İli Temsilcisi olan Çakırer'in bireysel ve kurumsal vermiş olduğu eğitimler yazdığı kitaplar aşağıdaki gibidir:

Bireysel Eğitimler; Kariyer Yönetimi, Yetenek Pazarlama ve İş Bulma Sanatı, Lider Yöneticilik, Lider Girişimcilik, Eğiticilerin Eğitimi ve Lider Öğretmenlik, İş Görüşmeleri ve Etkili Mülakat Teknikleri.

Kurumsal Eğitimler; Müşteri İlişkileri Yönetimi ve Müşteri Memnuyeti, Pazarlama ve Satış Teknikleri, Çalışanları Motive Etme Teknikleri, Yöneticilikten Liderliğe Geçiş, Aile İşletmelerinde Kurumsallaşma, Değişim Yönetimi ve Rekabet Stratejileri, Niş Pazarlama Stratejisi, Marka Yönetimi ve Marka Olmanın Yol Haritası, Girişimcilik ve KOBİ Yönetimi, Alaturka Girişimcilik, 3İ (İletişim, İnsan Kaynakları, İnovasyon) Eğitimi.

Kitapları: Lider Girişimcinin Yol Haritası, İşletme Yönetimi, Yetenek Pazarlama ve İş Bulma Sanatı, Lider Öğretmen, Lider Girişimci, Halkla İlişkiler, Yeni Pazarlama Tekniği Olarak Niş Pazar Girişimciliği, Elektronik Ticaret, Marka Yönetimi ve Marka Stratejileri, Bolvadin Nasıl Zenginleşir? Kadim Kent’ten Marka Kent’e Yolculuk, Girişimcilik ve Küçük İşletme Yönetimi, Finansal Okuryazarlık

2019 yılı itibariyle Bolvadinliler Dayanışma Vakfı Kurucular Kurulu Üyeliğine seçilmiş olup aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 Yusuf İNCEER  BOL-DAV BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI KURUCULAR KURULU ÜYESİ

1958 yılında Bolvadin/Afyonkarahisar’da doğdu. 1974 yılında Bolvadin Endüstri Meslek Lisesi Yapı Bölümü’nü okul birincisi olarak bitirdi. 1981 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Kültür Teknik ve Makine Bölümü’nden Ziraat Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.

1982-1983 yılları arasında askerlik görevini Asteğmen olarak tamamladı. 1984 yılında Toprak İskân Genel Müdürlüğü’nün açmış olduğu sınavı kazanarak, Konya Toprak İskân Müdürlüğü’nde Ziraat Mühendisi olarak göreve başladı. Bu kurumda Sarayönü- Kuyulusebil ve Karatay-Yenikent Toprak İskan projelerinde Proje Mühendisi olarak görev aldı.

1985 yılında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nda gerçekleşen yeniden yapılandırma (re-organizasyon) ile Köy Hizmetleri Konya İl Müdürlüğü Sulama ve Toprak İşleri Şubesinde Kontrol Mühendisi olarak görevlendirildi.

1992 yılına kadar bu şubede Höyük-İlmen ve Doğanhisar-Çetme göletlerinin yapımında ve diğer birçok küçük su projelerinin uygulanmasında Kontrol Mühendisi olarak çalıştı.

1992 yılında Konya Köy Hizmetleri II. Bölge Müdürlüğü Drenaj ve Kontrol Amirliği’ne Dünya Bankası tarafından finanse edilen ve Çumra’nın 7 köyünde (Dedemoğlu, Abditolu, Hayıroğlu, Alemdar, Karkın, Şatır ve Küçükköy) uygulanan KOS IV-VII Drenaj ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri projesini yürütmek üzere Kontrol Mühendisi olarak görevlendirildi. Adı geçen proje, 1994 yılında başarı ile tamamlanarak bölge çiftçisinin hizmetine sunuldu. 1997 yılına kadar aynı birimde Konya bölgesinin değişik yörelerinde yürütülen Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri projelerinde görev aldı. 1997 yılında Köy Hizmetleri II. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Aksaray Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü Sulama ve Toprak işleri Şubesi’ne Şube Müdürü olarak atandı. Bir yıl süre ile bu görevi yürüttü.

1998 yılında Köy Hizmetleri II. Bölge Müdürlüğü Proje Uygulama Şube Müdürlüğü’nde kontrol mühendisi olarak görev yaptı.

2003 yılı içerisinde Köy Hizmetleri II. Bölge Müdürlüğü’ne Bölge Müdürü olarak atandı. 2.5 yıl bu görevini sürdürdükten sonra Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne İdari ve Mali İşler Daire Başkanı olarak tayin edildi. 2005 yılı içerisinde Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü lağv edilmesiyle Tarım Bakanı Müşaviri oldu.

2006 yılında İçişleri Bakanlığı’nın talebi ile Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan muvafakat alınmak suretiyle 2006-2013 yılları arasında Aksaray İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak çalıştı. Bu süre içerisinde ilin yol, köy içi ve sulama hizmetlerinde çok önemli gelişmeler elde edilmek suretiyle ilin yeraltı ve yerüstü su kaynakları tamamen değerlendirilerek, çiftçinin hizmetine sunulmuş ve ülke kalkınmasında katkıda bulunulmuştur.

2014 yılı içerisinde tekrar asli görev yeri olan T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’na Bakanlık Müşaviri olarak gelmiş ve halen bu görevi yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olan İnceer, İngilizce bilmektedir.

 

Hasan Haluk HIDIROĞLU BOL-DAV BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI KURUCULAR KURULU ÜYESİ

 08 Ağustos 1945’te Bolvadin’de doğdu. İlk, Orta, Lise öğrenimini Bolvadin’de yaptı. 1961-1962 Öğretim yılında Liseden okul birincisi olarak mezun oldu ve Ankara Hukuk Fakültesine kaydoldu.

22 Şubat ve 21 Mayıs darbe teşebbüslerinin etkisiyle, 1964 yılında açılan Kara Harp Okulu giriş imtihanına katıldı. Üç bine yakın öğrenci arasında imtihanı üçüncü olarak kazanarak, eğitimine başladı. Bu arada Hukuk Fakültesine devam etti. Aynı zamanda Başbakanlık Devlet Personel Dairesi’nde çalıştı ve 657 Sayılı Kanun teklifinin hazırlanmasında görev aldı. 30 Ağustos 1966’da Harp Okulu’nu dereceyle bitirerek Silahlı Kuvvetler saflarına katıldı.

1978 yılında K.K.K. lığı kontenjanıyla TAD İngilizce kursuna, 1984 yılında da Suudi Arabistan Kültür Derneği Arapça kurslarına iştirak ederek bu kursları başarıyla bitirdi.

Çeşitli birliklerde Takım, Bölük Komutanlıkları ve 1. Ordu Muhabere Tabur Komutanlığı yaptı. Daha sonra, Muhabere, Elektronik ve Bilgi Sistemler Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı’nda Tabur Komutanlığı ve Öğretim üyeliği görevlerinde bulundu.

1972-1973 ve 1981-1983 yılları arasında toplam üç yıl süreyle Kıbrıs’ta görev yaptı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın en büyük askeri fabrikalarından olan 700. Muhabere Ana Tamir Fabrika Müdürlüğü ve Muhabere Ana Depo ve Fabrika Komutanlığı görevlerini müteakip, 30 Ağustos 1997 yılında kadrosuzluk sebebiyle emekli oldu.

Aynı yıl, T.S.K. Güçlendirme Vakfı iştiraklerinden olan ve merkezi Kayseri’de bulunan ASPİLSAN Askeri Pil Sanayi ve Tic. A.Ş. nin Ankara temsilcisi olarak çalışmaya başladı. Yedi yıl görev yaptığı ASPİLSAN A.Ş’ .den 2004 yılında ayrılarak, ülkemizde ilk sinyal karıştırıcı sistemlerinin tasarım ve üretimini gerçekleştiren ATEL Teknoloji ve Sav. San. A.Ş. de Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmaya başladı. Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Danışmanlığı da yaptığı şirketten 01.01.2022 tarihinde ayrıldı.

Evli ve üç kız çocuk babasıdır.

 

https://spk.gov.tr/data/62c57f281b41c618fc023169/orta/kya_0401.jpgAli ERDURMUŞ BOL-DAV BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI KURUCULAR KURULU ÜYESİ  

1980 yılında Bolvadin’de doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Bolvadin’de tamamlamıştır. 2003 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur.

2003-2005 yılları arasında Yapı Kredi Bankası’nda Müfettiş Yardımcısı olarak çalışmıştır.

2006 yılından itibaren Sermaye Piyasası Kurulu’nda uzman olarak çalışmaya başlamıştır. 2008-2010 yılları arasında Bilkent Üniversitesi’nde Finans alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

2013-2015 yılları arasında Harvard Üniversitesi Kennedy School of Government’ta Kamu Yönetimi ve Uluslararası Kalkınma alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2014 yılında kısa süreli olarak Dünya Bankası’nda (Washington DC/ABD) danışmanlık yapmıştır. Halen SPK’da Kurul Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

2019 yılı itibariyle Bolvadinliler Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

HAKKI ÖZTÜRK BOL-DAV BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI Kadam, insan, kişi, şahıs, duvar, takım elbise içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturulduURUCULAR KURULU ÜYESİ

Dr. Hakkı ÖZTÜRK  1972 yılında Bolvadin’de doğan Öztürk, ilk, orta ve lise eğitimini İnegöl’de tamamlamıştır.

1997 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Tıp Fakültesi eğitimi sonrası Sağlık Kurumları İşletmeciliği alanında yüksek lisans eğitimini bitirmiş olup halen Enfeksiyon Hastalıkları Epidemiyolojisi alanında doktora çalışmalarını sürdürmektedir.

Meslek hayatına Tokat ili Reşadiye İlçesinde hekim olarak başlamış, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Acil ve Diyaliz Hekimi ve Başhekim Yardımcısı olarak görevine devam etmiştir.

2004 yılında Sağlık Bakanlığı Bakan Müşaviri olarak görevlendirilmiştir. Bu görevde iken kamuoyu tarafından “tek çatı” olarak bilinen SSK ve bazı kamu hastanelerinin Sağlık Bakanlığına devir çalışmalarında aktif görev almıştır.

2005 yılında ise Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmış, 2009 yılında ise Sağlık Bakanlığı Müşaviri olarak sağlık politikaları geliştirme, stratejik yönetim ve planlama çalışmaları yürütmüştür. Sağlık Bakanlığı’nın 2010 – 2014 ve 2013 – 2017 Stratejik Planlama ekibinde rol almıştır. Ayrıca Ankara Ulus Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini yürütmüştür.

2012 yılında da Sağlık Bakanlığı’nın yenilenen teşkilat kanunu ile birlikte Sağlık Bilgi Sistemleri Kurucu Genel Müdürü olarak atanmıştır. Bakanlığın sistem ve network altyapısının yenilenmesi, E-sağlık, Tele-tıp gibi uygulamaların geliştirilmesi ve kurulum çalışmalarını koordine etmiştir. Aynı dönemde Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü olarak da görev almıştır.

2015 yılında atandığı Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı görevinin akabinde 16 Aralık 2016 – 10 Temmuz 2018 tarihleri arasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görevine devam etmiştir. Kadın, çocuk, engelli ve yaşlılara yönelik politika ve proje geliştirme ve uygulamaya yönelik çalışmalarda yer almıştır. 

Halen Sağlık Bakanlığı Mü