WhatsApp: +90 552 455 13 03       Telefon: +90 552 455 13 03PANDEMİ SONRASI HEMŞERİLERİMİZ ANKARADA BİRLİLKTE İFTAR YAPTIK

PANDEMİ SONRASI HEMŞERİLERİMİZ ANKARADA BİRLİLKTE İFTAR YAPTIK

Yoğun bir katılımla gerçekleşen iftara Ankara’daki Bolvadinlilerle birlikte Bolvadin Belediye Başkanımız Sayın Fatih KAYACAN beyde iştirak ettiler.

Bol-Dav vakfımızca Ankara TMO Güvercinlik sosyal tesislerinde gerçekleştirilen iftar programı hemşerilerimizin bir birleriyle hasret gidermesine vesile oldu. Sıcak ve samimi bir ortamda Pandemi sonrası gerçekleştirilen iftara, kimleri ailelerinin tüm fertleriyle, kimileri arkadaşlarıyla, kimileri ferden fert iştirak ederek solanı doldurdular. Bolvadin’imizin meşhur mercimekli bükmesinin İftar sofralarımıza ayrı bir tat kattı.  

Yapılan dua sonrası söz alan Bol-Dav Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hasan DOĞRUYOL Bey yaptığı konuşmada Bir Mübarek Ramazan ayında Tekrar birlikte olduğumuz için ne kadar şükretsek az. Zira hepimiz son iki yıldır pandemi dolayısıyla birçok sıkıntılar yaşadık ve birçok yakınlarımız kaybettik. İki yıl önce burada birlikte iftar açtıklarımızdan ahirete intikal edenler oldu Allah cümlesine Rahmet etsin. Duamız biran önce toplumumuzun ve insanlığın çok daha sağlıklı günlere kavuşmasıdır dedi.

Konuşmasının devamında Bol-Dav olarak; Bolvadin’le ilgili tüm paydaşların; Başta Bolvadin halkımız, Belediyemiz ve tüm kamu kurumlarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımızla birlikte güçlü bir sinerji oluşturmak temel hedefimizdir.

Bizler Sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Birlik beraberlik ve ortak akılla başarılamayacak iş yoktur. Toplumları geliştiren en önemli hususlar sağlıklı iletişimle başlar. Önyargıyla hareket etmek farkında olmadan kişilere, kurumlara ve topluma zarar vermektir. Lütfen buna fırsat tanımayalım. Memleketimiz için yapılacak daha çok işimiz var. Onları birlikte gerçekleştirmenin sırrı konfor alanlarımızın terkiyle başlar. Bol-Tur’un çözüme kavuşturmasında bu mantık ve bu irade bulunmaktadır.

Toplum olarak ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmede başarının sırrı birlik ve beraberlik içerisinde organize olmakta olduğunun farkında olmamızda saklıdır. Toplumsal ihtiyaçlarda birlikte düşünüp, birlikte hareket etmek doğru sonuçlara ulaşmanın kaynağıdır. Tecrübenin kaynağı insan ömrü olmakla birlikte Akıl, Bilgi, İrade, istişare ve Kararlılıktır. İyi niyetimizi, akıl, bilgi, irade, istişare ve kararlığımızı merkeze alarak Bolvadin için fikir ve düşünce üretmeye devam edeceğiz. Yeter ki birbirimize güvenelim, birbirimize destek verelim, güzel olanı, doğru olanı, hakka ve hakikata uygun olanı taktir etme, tebrik etme, teşekkür etme duyarlılığı kazanalım. İfadelerini kullandılar.

Daha sonra Söz alan Bolvadin Belediye Başkanımız Sayın Fatih KAYACAN Bey Bol-Dav’ın bu mübarek günde sizlerle birlikte olabilme zemini oluşturmasından dolayı şükranlarımı sunuyorum dedi. Bolvadin bir değişim yaşamakta ve biz bu değişimi, değişime ve bizlere güvenen Bolvadinli hemşerilerimizle birlikte gerçekleştiriyoruz. Bambaşka bir Bolvadin vizyonu oluşturmanın gayreti içerisindeyiz dedi. Bol-Tur da hakkı olanların haklarını korumakla mükellef olduklarını yeni sözleşmelerin imza süresini Hasan Başkanla yaptığımız istişarede Ramazan Bayramına kadar uzattıklarını ifade ettiler.

Konuşmaların ardından Bir Vefa örneği olarak Bol-Dav da Kurucular Kurulunda görev alanlara ve Bolvadinli öğrencilerimize Burs sağlayan Hemşerilerimize Teşekkür belgeleri Vakıf Kurucular Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hasan DOĞRUYOL Bey tarafından Takdim edildi.

Ramazan ayının bu manevi iklimde beraber olduğumuz siz sevgili hemşerilerimiz ve dostlarımızla sağlık ve sıhhat içerisinde nice Ramazanlarda birlikte olmak duasıyla saygılarımızı, sevgilerimizi ve muhabbetlerimi sunuyoruz. İyi ki varsınız

BOL-DAV BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI

Paylaş

Whatsapp Destek