Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

WhatsApp: +90 552 455 13 03       Telefon: +90 552 455 13 03BOL-DAV 1934 YILINDA TÜRK HAVA KURUMUNA HİBE EDİLEN BOLVADİN UÇAĞININ AKİBETİ İÇİN THK ‘YA DİLEKÇE VERDİ.

BOL-DAV 1934 YILINDA TÜRK HAVA KURUMUNA HİBE EDİLEN BOLVADİN UÇAĞININ AKİBETİ İÇİN THK ‘YA DİLEKÇE VERDİ.

Vatanını, milletini, bayrağını ve mukaddesatını çok seven ve her daim baş tacı yapan Aziz Bolvadin Halkının 1934 senesinde aralarındaki yardımlaşmaları neticesinde Nuri Demirağ’ın kurduğu uçak fabrikasından alınarak Türk Hava Kurumuna bağışta bulunulan ve o zamanki tarihte “BOLVADİN” ismi verilen uçağın akıbeti hakkında bilgi verilmesi, şayet söz konusu uçağın THK  envanterlerinizde bulunamaması durumunda THK uçaklarından bir tanesine Bolvadin halkının hamiyetperverliğine istinaden “BOLVADİN” isminin yeniden verilmesi hususundaki talebimizi Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığına 27.12.2023 Tarih ve 7  sayılı dilekçemizle ilettik.

Bol-Dav Bolvadinliler Dayanışma Vakfı olarak THK’ya yazmış olduğumuz dilekçe Bolvadin halkının 1934'te gösterdiği hamiyetperverlik ve Türk Hava Kurumu'na bağışladığı uçağın akıbetiyle ilgili talebimizin dilekçeye dökülmesi ve iletmesini anlamlı ve değerli bir adım olarak görüyoruz.

Eğer bu uçağın Türk Hava Kurumu envanterlerinde bulunamıyorsa dahi, Bolvadin halkının bağışladığı uçağın izlerine veya mevcut durumuna dair fiziki bir ulaşım sağlanabilirse, bu uçağın Bolvadin'de eğitim veya kültürel amaçlar için kullanılması oldukça değerli bir anlam ifade edeceği muhakkaktır.

Aynı zamanda, mevcut veya THK'nın filosuna katılacak yeni bir uçağa "BOLVADİN" isminin verilmesi, geçmişteki bu anlamlı bağışın hatırasını yaşatmak açısından önemli olduğu inancındayız.

Umuyoruz Türk Hava Kurumu bu talebimize duyarlı bir şekilde cevap verirler ve Bolvadin halkımızın bu önemli talepleri karşılanır ümidindeyiz. Konunun takipçisi olacağımızı Bolvadin Kamuoyuyla paylaşırız.

Saygılarımızla,

BOL-DAV BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI

 

Paylaş