Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

WhatsApp: +90 552 455 13 03       Telefon: +90 552 455 13 03Vefatının 14.Yıldönümünde Milli Sinemanın Öncü Yönetmenini Yücel Çakmaklı Bey'i Rahmetle yad ediyoruz

Gençliğimizin şekillendirildiği çağlarda, akan gözyaşlarımızı en yakınımızdan bile saklayarak sinema solanlarından koşarak çıkmaya çalıştığımız unutulmaz sahnelere ve filmlere imza atan Türk Milli sinemasının derin izleriyle dolu bir yönetmeni muhterem ve merhum Yücel ÇAKMAKLI Beyin aziz hatırası önünde dualarımızı ve Fatihalarımızı gönderiyoruz.

 Bugün, aramızdan ayrılışının 14. yıl dönümünde Türk Milli sinemasının değerli ismi Yücel Çakmaklı’yı saygı ve özlemle anıyoruz. Onun yönetmenlik yeteneği ve sanatsal vizyonu, Türk sinemasına unutulmaz eserler kazandırmış, izleyicileri derin tefekkürlere daldırarak adeta büyülemiştir.

 Yücel Çakmaklı, kamera arkasında huzurlu hayatı ve samimi duyguları en etkileyici şekilde yansıtmayı başaran nadir isimlerden biriydi. Onun filmleri sadece beyaz perdeyle sınırlı kalmayıp, toplumun en büyük parçasını görmezden gelindiği yıllar da o kalplerin ve vicdanların derinliklerine dokunmuş, inanan insan olmanın vakar ve haysiyetini kameralarla tüm topluma yansıtmıştır.

Mekânı cennet olsun.

 Hasan DOĞRUYOL

BOL-DAV

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI YÖNETİM KURULU BAŞKANI

 

Paylaş