WhatsApp: +90 552 455 13 03       Telefon: +90 552 455 13 03BOL-DAV MERKEZİMİZ ANKARA'DAN, CİĞERPAREMİZ BOLVADİN'E GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURMAYA DEVAM EDİYOR

BOL-DAV MERKEZİMİZ ANKARA'DAN, CİĞERPAREMİZ BOLVADİN'E GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURMAYA DEVAM EDİYOR

Bol-Dav Bolvadinliler Dayanışma Vakfı Merkezimiz Ankara'dan, Ciğerparemiz Bolvadin'e Gönül Köprüsü Kurmaya Devam Ediyor bağlamında Ramazan mübarek günü hayırda yarışmak için yine yollardaydık.

09.04.2022 Tarihinde ilk durağımız Bolvadin’imizin Güzide okullarından İbrahim Karasekreter Ortaokulunun bu yıl Konya da düzenlenen TÜBİTAK elemelerinde dereceye giren öğrencilerimiz Ayşe ÇELİK, Zülfü SOYDAN ile Mehmet Akif AYDIN ve bu öğrencilerimize rehberlik eden çok değerli okul Müdürü Sayın Ferhat YILMAZ, Müdür Yardımcısı Sayın Coşkun SUCU ve Bilişim Teknoloji Öğretmenimiz Sayın Faruk FATSA Öğretmenlerimizle birlikteydik.

En az öğretmen ve öğrencilerimiz kadar bizlerde heyecan doluyduk. Bu heyecanımız başarıya ulaşmış, dereceyi hak etmiş bir öğrenci öğretmen birlikteliğinin ve takım çalışmasının geldiği noktaydı.

İmkânları zorlayarak kendileri için küçük ama eğitim motivasyonu açısından değerli bir adımın tecessüm etmiş haline bizlerde şahit oluyorduk. “UYGUN MALİYETLİ AKIM GÖSTERGELİ AYARLI GÜÇ KAYNAĞI TASARIMI” projelerinin haklı sevinç ve gururunu bizimle paylaşıyorlardı. Bu başarı adeta okulun bahçe duvarlarını aşmış Konya’da tescillenmiş, Ankara’dan duyulmuştu. Bizlere Bol-Dav olarak bu başarıyı ödüllendirmek düşüyordu.

Bol-Dav Yönetimi olarak bir karar almış ve Bolvadin merkezli, spor, sanat, eğitim, kültür ve diğer alanlarda başarıyı ödüllendirmek ve Kamuoyumuzun gündemine taşımak yönündeydi.

Mart ayında Sultan Carullah Kuran Kursu Hafızlığı onaylanmış talebeler gibi, bu evlatlarımızla da bu başarıların görmezden gelinemeyeceğini göstermek, karınca kararınca hediyeleşmek, onların yanında olmak, başarılarını tebrik etmek, bizler içinde ayrı bir mutluluk vesilesiydi.

Bir başarı hikâyesi yazmak elbette önemlidir. Yeter ki bu hikâyenin kahramanlarına destek verilsin. Başarı; eğitim atölyelerinin, laboratuvarların içerisinde sıkışıp kalmasın. Eğitimin her kademesindekiler bu tür projelere duyarlı olup sürekli gündemde tutsunlar. Öğretmenler öğrencilerinin kabiliyetlerini keşfetsinler veya kendilerini keşfetmelerinin yol ve yöntemlerini göstersinler. Diğer okullarımız ve öğretmenlerimiz bu tür projelerle kendi bünyelerindeki öğrencilerine aktararak yeni hikâyeler yazılmasını teşvik etsinler. Bizlerde Bol-Dav olarak başarıları ödüllendirmeye devam edelim.

Biliyoruz ve İnanıyoruz; Bolvadin en büyük markası her alanda yetiştirdiği İnsan değerleridir. Bu evlatlarımız ağabeyleri gibi, yarının bilim adamları, mühendisleri, doktorları, fizikçileri, kimyacıları İlahiyatçıları olarak memleketimize hizmet edecekler. Her alanda İnsani vasıflarla süslenmiş, ahlak ve fazilet abidesi, akıl ve zekâlarını bilgiyle donatarak, topluma ve insanlığa hizmet yolunda koşar adım yürüyeceklerdir.

Bu başarıları izlemek ne büyük bir zevk ve gurur. Hiçbir başarı tesadüfi olamaz bunun arkasında bir bilgi ve emek ve azim vardır. Ne mutlu o bilgi ve emeğini İnsanlığın hizmetine sunanlara…

BOL-DAV BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI

Paylaş

Whatsapp Destek