WhatsApp: +90 552 455 13 03       Telefon: +90 552 455 13 03BOL-DAV MERKEZİMİZ ANKARA'DAN, CİĞERPAREMİZ BOLVADİN'E GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURMAYA DEVAM EDİYOR

BOL-DAV MERKEZİMİZ ANKARA'DAN, CİĞERPAREMİZ BOLVADİN'E GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURMAYA DEVAM EDİYOR

Bol-Dav Bolvadinliler Dayanışma Vakfı Merkezimiz Ankara'dan, Ciğerparemiz Bolvadin'e Gönül Köprüsü Kurmaya Devam Ediyor bağlamında 19.03.2022 Tarihinde Bolvadin’imizin Yerel Basın Temsilcileriyle Sohbet ve Bilgilendirme Toplantısı organize etti.

Bolvadin Horan Parkında bulunan Otağ Kafe’de yapılan kahvaltılı toplantıda 2021 yılı içerisinde yapılan ve 2022 yılı içerisinde yapılması planlanan ve hedeflenen projeleriyle ilgili Vakfın Kurucular Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hasan DOĞRUYOL Bey tarafında kapsamlı bir sunum yapıldı*

Toplantıya Kurucular Kurulu Üyelerimizden: Sayın Yahya PEKTAŞ, Sayın Yusuf İNCEER, Sayın Mehmet Akif ÇAKIRER Beyler de iştirak ettiler. Bolvadin’imizin deneyimli gazetecilerinden Sayın Ertuğrul Sevim, Sayın Sadık BOSNALI, Sayın Hidayet Hicazı DOĞRUYOL, Sayın Barış Ceylan AK Beylerde Bolvadin’inin soğuk ve karlı gününde katılım sağlayarak Bol-Dav’ın davetine icabet ettiler.

Teşriflerinden dolayı kendilerine ayrı ayrı Teşekkürlerimizi sunarız.

Bol-Dav ve Bolvadin’imizin Yerel Basın olunca payda elbette Bolvadin’di. Memleketimizin Tarihi, Turizmi, Sosyal Hayatı, Kültürü, Folkloru, Ekonomisi, Sporu, Tarımı, Sanayisi ve en önemlisi de İnsan Kalitesi ve İnsan kaynakları gündemin başlık konularıydı.

“Birlik, beraberlik ve ortak akılla her türlü işin başarılabileceğini. Toplumları geliştiren en önemli hususlar sağlıklı iletişimle başladığı. Önyargıyla hareket etmek, farkında olmadan kişilere, kurumlara ve topluma zarar verdiği. Memleketimiz için yapılacak daha çok işlerimizin olduğu ve onları birlikte gerçekleştirmek için konfor alanlarımızı terk edilmesi gerektiği. Tevdi edilen unvan, görev ve sorumluluğu kartvizit sınırlarının ötesine taşınarak, toplumun ihtiyacı olan alanlara nüfuz edilmesinin önemi ” basın ve vakıf yönetimin ortak görüşüydü.

Aynı Gün Bolvadin’imizin Güzide Kur’an Eğitim yuvalarından T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı Sultan Carullah Yatılı Kur’an Kursu Yönetimini ve Hafızlarımızı ziyaret etmek oldu. Kursun Yöneticisi Sayın Abdullah YENEL Hocamız, Eğitmenler Sayın Nurettin AÇIKGÖZ, Sayın Hasan Hüseyin DURMUŞER ve Sayın Mükremin DETLİ Hocalarımız’ dan kursla ilgili bilgiler alındı.

Kurstan Hafız olarak Mezun olan on beş öğrencimize Kurucular Kurulu üyelerimiz Yahya PEKTAŞ, Hasan DOĞRUYOL ve Mehmet Akif ÇAKIRER Beyler tarafından hediyeler verilerek ödüllendirildiler.

Kurucular Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hasan DOĞRUYOL Bey etkinlikte yaptığı konuşmada öğrencilerimizin bir ellerinde Kur’an, diğer ellerinde bilgisayar bulundurarak topluma örnek kişiler olarak yetişmelerinin önemine değindi.

Ezberlerindeki Kur’an’ın, Türkçe Meallerine ’de vakıf olmaları gerekliliğine inandığını, aynı zaman da Hafız öğrencilerin eğitim aldıkları okullarında kendilerini iyi bir şekilde yetiştirerek ileriki eğitim süreçlerinde; Hafız Mimar, Hafız Doktor, Hafız Mühendis ve diğer alanlarda kendilerinin iyi bir kariyer yaparak topluma hizmet etmelerin önemini ve gerekliliğini ifade ettiler.

*Bol-Dav Basın Bildirisini www.boldav.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

BOL-DAV BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI

 

19.03.2022 BASIN BİLDİRİSİ

Bolvadin Yerel Basınımızın Değerli Temsilcileri Toplantımıza hoş sefalar getirdiniz

 

MERKEZİMİZ ANKARA'DAN, CİĞERPAREMİZ BOLVADİN'E GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURMAYA DEVAM EDİYORUZ

 

Bolvadinliler arasındaki sosyal yardım ve dayanışma duygularını organize bir güç haline getirme ve Bolvadin için birlikte düşünüp birlikte karar verme amacıyla 1987 yılında kurulan ve geçen 35 yıllık zaman zarfında daima Bolvadin'in sorunlarını kavrama ve bunlara birlikte çözüm arama gayretiyle Bolvadin ve Bolvadinlilerin ekonomik, sosyal ve kültürel yönden dayanışma ve kalkınmasını sağlamak ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere faaliyet gösteren Bol-Dav Bolvadinliler Dayanışma Vakfımızın yönetimi olarak bütün Bolvadinlileri, vakfın birleştirici ve bütünleştirici çatısı altına görmek bizleri motive eden en büyük sürükleyici güç olmaya devam etmektedir.

 

Bu meyanda Bol-Dav olarak; Bolvadin’le ilgili tüm paydaşların; Başta Bolvadin halkımız, Belediyemiz ve tüm kamu kurumlarımızla, Basınımız, STK’larımız ve diğer kurum ve kuruluşlarımızla birlikte sinerji oluşturmak temel hedefimiz arasındaki önceliği, dün olduğu gibi bu günde korumaktadır. Bolvadin'in ekmeğini yiyip, suyunu içen, havasını teneffüs eden ve imkânları ile okuyup makam-mevki sahibi, iş sahibi olan herkesi bu hizmete ve gayrete davetimizi sizlerin huzurunda tekrarlıyoruz. Bol-Dav’ı bütün Bolvadinlilere meletmek amacıyla, düşünen kafalara, kalem tutan ellere, duygu taşıyan gönüllere çağrımızı yeniliyoruz.

Sizler Bol-Dav, Bol-Dav Sizlerdir.

 

Toplum olarak ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmede başarının sırrı birlik ve beraberlik içerisinde organize olmakta olduğunun farkında olmamızda saklıdır. Vakfımızı sahiplenelim, birlikte fikir üretelim, birlikte düşünüp, birlikte hareket edelim. Kendi uzmanlığımız veya ilgi alanınız doğrultusunda Bolvadin'le ilgili çözüm bekleyen her meseleyi gündeme getirelim, tartışalım akılcı çözümler üretelim. Bolvadin için en iyisini, en güzelini Bolvadinlilerle beraber yapalım. Bol-Dav aracılığıyla Bolvadinliler arasında gönül köprüsü kurmak için hayırlı adımlar atalım. Tecrübenin kaynağı insan ömrü olmakla birlikte Akıl, Bilgi, İrade ve Kararlılıktır. İyi niyetimizi, akıl, bilgi ve kararlığımızı ortaya koyalım. Biz bu değerlere açığız birbirimize güvenelim, birbirimize omuz ve destek verelim.

 

Bolvadin ne Bolvadin de yaşayanlara büyük, nede Bolvadin dışındaki Bolvadinlilere küçüktür. Her Bolvadinlinin memleketine aidiyet duygusu vardır. Hiç değilse kabristanında da bir atası bir anası bir kardeşi dost, akraba ve yareni yatmaktadır. Doğru oturup doğru tespitler yapmamız lazım. Birbirimizi anlayarak dinleyerek konuşarak aşamayacağımız engel yoktur.

 

Makamlar emanettir. Bu makam koltukları her zaman olacaktır Lakin yarın bizler oralarda olmayacağız. Ama Toplumumuzun ihtiyacı olan konularda da makam sahibiyken makamın gereğini yapma fırsatlarını kaçırmayalım. Makam sevdasını ve hırsını, azim ve gayretimizi milletimize hizmet için kullanalım. Kendi ego ve kaprislerimizi toplumumuzun menfaatlerine kurban etmeyelim. Çünkü sorumluluk makamına talip olan veyahut atananın tek sorumlu olduğu hizmetine talip olduğu milleti ve ölmemiş ise vicdanı olacaktır. Neticede Toplum nezdinde de hoş sedalar bırakarak saygıyla, muhabbetle anılalım

 

Yönetimin tevdi edildiği 2019 Mart ayından itibaren hiçbir günümüz olmadı ki Bol-Dav’ la alakalı bir aksiyon almayalım. Evet, Kronikleşmiş, yıllara dayanan ve çözüm bekleyen her konuyu gündemimize aldık. Akıl, bilgi, hakkaniyet neyi gerektiriyorsa ortak aklın icabını yerine getirmekten çekinmedik. Bolvadin Kamuoyunun vicdanına sığmayan hiçbir konu gündemimizde değildir. Şahsi beklentiler asla vakıf çatısı altında makes bulmadı bulamaz. Kurumsallık adına yapılması gereken bir vizyon değişikliği kaçınılmazdı. Başta Web. Sayfamızı ve sosyal medya hesaplarımızı günün algısına göre yeniden tasarladık.

 

Çok daha fazla hemşerimize ulaşma hedefindeyiz. Eksiklerimiz var kabul ediyoruz. Ama bu eksiklikler zamana taalluk eden eksiklikler her gün ulaştığımız hemşeri sayımız artarak devam etmektedir. Biz bir sosyal medya kurumu değiliz. Sadece Vâkıfımızın faaliyetlerini ve Vakıf senedimizin bize tanıdığı sınırlar içerisinde kendi haber duyuru ve etkinliklerimiz paylaşmaya çalışıyoruz. Faaliyetlerimizi en etkin şekilde toplumumuzla paylaşmaya devam edeceğiz.

 

Bol-Dav Fikir Mutfağında Malumlarınız Olan Birçok Konuyu Gündeme Aldık Ve Bu Fikirleri Sizler Vasıtasıyla Kamuoyumuzla da Paylaştık, Paylaşmaya Devam Edeceğiz.

 • Dünyanın Acısını Dindiren Afyon Alkaloitleri Fabrikası
 • Bolvadin’imizin Bağrında Yatan Vatan Evlatlarının Meskeni Kestemet Şehitliği
 • Mimar Sinan’ın Elinin Dokunduğu Eser Kırkgöz Köprüsü
 • Eber Gölü Öksürürse Akşehir Gölü Nezle Olur Söyleşi Ve Sunumu
 • Küfür Etmek Bir Ahlak Problemidir
 • Covit 19 Korona Virüs Hastalığı Nedir
 • Coronavirüs ve Pandemi Sonrası Yaşanan Stratejik, Organizasyonel, Kültürel, Operasyonel  ve  Finansal Dönüşümlerin Gelişmelere Ve Olası Etkileri.
 • Her Yaş Bir Başka Çocuk
 • Bolvadin’in Makro Ekonomik Görünümü
 • Örnek Eşlerin Vasıfları
 • Çocuğunuzun Başarısı İçin Öğretmenlerin Velilerden 15 İsteği Var
 • Motosiklet Kullanımında Trafik Adabı
 • Örnek Ailenin Genel Görev Ve Vasıfları
 • Verimli Ders Çalışma Yöntemleri
 • Teşekkür Etmekten Korkma Bir Eksiklik Hissetmeyeceksin
 • Örnek Memurun Vasıfları Ve Kalkınmadaki Rolü
 • Örnek Sürücünün  Uyması Gereken Kurallar
 • Çiftleri Boşanmaya Götüren 12 Önemli Neden
 • Bolvadin’imiz Afyonkarahisar’ın Sosyo-Ekonomik Açıdan En Gelişmiş İlçesi
 • Huzurlu Toplumun Temeli Nezaket Gibi Sosyal Konular içeren Bültenlerimizi yayımladık
 • Bolvadin Kent Turizm Rehberi İsimli Görsel Çalışmamız
 • Bol-Dav Bolvadin Kaymakamlığı İle Kitap Dostlarıyla Buluşma Etkinliği Sloganımız Beynine Kitap Kokusu Çek ki Ufkun Açılsın
 • Bol-Dav Ankara 12.Ege Günlerinde
 • Bol-Dav – Bolvadin Ticaret Odası Ve Bolvadin Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Müşterek Finansal Okur-Yazarlık Semineri Düzenledi
 • Bol-Dav Ramazan Organizasyon Heyetinde
 • Bol-Dav Hasan & Binnaz İnceer Uzay Gözlem Evi Projesini Bolvadin’e kazandırıyor
 • Bol-Dav Bolvadin Uygulamalı Bilimler Fakültesi Danışma Meclisinde
 • Bol-Dav Bolvadin’deki Kamu Kurum Ve Kuruluşlarını Ziyaret Etti
 • Bol-Dav Bolvadin’deki Sivil Toplum Kuruluşlarını Ve Basınımızı Ziyaret Etti
 • Bol-Dav Kuruluşunda Var Olan Hamiyetperver Bolvadinlilere Şükran Belgesi Takdim Etti
 • Bol-Dav Türkiye ve AB Arasında Sivil Toplum Diyaloğu Programına davet edildi
 • Bol-Dav Ankara İftar Programı
 • Bol-Dav Vakıf Medeniyeti Ramazan Etkinliğinde
 • Bol-Dav Ankara Hukuk Fakültesinde Vakıfların Hukuki Statüsü Seminerinde
 • Bol-Dav Bolvadinli Öğrenciler Yönelik Duygusal Zekâ Ve Etkili İletişimin Sırları Semineri düzenledi.
 • Bol-Dav 35 Öğrencimize Burs Sağlıyor
 • Bol-Dav Engelli Hemşerilerimize Akülü Araç Temin Etti
 • Bol-Dav Bolvadin Meslek Yüksek Okuluna Çağrı Merkezi Kurulmasına Öncülük Etti
 • Bol-Dav Evi Yangında Hasar gören  Hemşerimize Maddi Yardımda Bulundu
 • Bol-Dav Ankara Bolvadin Evinde Onlarca İnsana Ev Sahipliği Yaptı.
 • Bol-Dav Ankara Hastanelerinde Ameliyat İçin Kan İhtiyaçlarının Karşılanmasında Aracı Oldu
 • Bol-Dav Bir Çok Hemşerimize Ankara Hastanelerinden Randevu ve Doktor Taleplerine Aracılık Etti
 • Bol-Dav İhtiyaç Sahiplerinin Yol ve Yiyecek Masraflarını Karşıladı
 • Bol-Dav Akademisyen-Sanatçı-Sporcu- TSK Mensubu Yüksek Rütbeli Asker-Şair Yazar ve Edebiyatçı-Yönetici- İş İnsanı- Girişimci Olan Değerlerimizi Tanıtıyor.
 • Bol-Dav Ankara Bürokrasisinde Etkili Yönetici Kademesindeki Hemşerilerini Aralıksız Ziyaret Ediyor Ve her birinin Görevi sahasıyla İlgili Bolvadin’i ilgilendiren konular gündeme alınıyor.
 • Bol-Dav Ankara’da Mukim Hemşerilerimizden Vefat Edenleri Duyurusunu Yapıyor.
 • Bol-Dav Toplumumuz İçin Önem Arz Eden Dini-Milli Ve Geleneksel Özel Günlerin Kutlamasını Yapıyor
 • Bol-Dav & Bol-Tur Problemini Çözerek Bolvadin Kamuoyunun Gündeminden Kaldırdı.
 • Bol-Dav Öğrencilerine Burs Temin Eden Hemşerilerimize Teşekkür Belgesi Takdim Ediyor.
 • Bol-Dav Bolvadin’de Gençlerimize Yönelik Spor Ve Kültür Faaliyetlerinde Bulunanlara Teşekkür Belgesi Takdim Ediyor.
 • Bolvadin’e Hizmeti Dokunan ve dokunacağına İnanılan Millet Vekil-Bakan ve Bakan Yardımcılarına Plaket Takdim ediyor.
 • Bol-Dav Bolvadinli Yazarların İmza Günlerinin Anonsunu Yapıyor.
 • Bol-Dav Bolvadin Konulu Her Türlü Yazı Makale Hikâyeyi Sayfalarından Tanıttı, Tanıtmaya Devam Edecek
 • Bol-Dav Kitap Kampanyası Düzenleyerek Bolvadin’deki Okullarımıza, Köylerimize Ve Yeni Açılan Ceza Evimize Kitap Bağışı Yaptı
 • Bol-Dav Afyon Kocatepe Üniversitesinde Ödül Töreninde Bolvadin’imizi Temsil etti
 • Bol-Dav & Tarımsal Krediler Vakfı Aracılığı ile Bolvadin İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne dolayısı Bolvadin Tarım ve Çiftçisine Bilimsel Katkı Sunuyor.

 

Bu konularda bizi Web ve sosyal medya hesaplarımızdan izlemeye devam edin

 

Bizler iyi niyetimizi aklımızın ve vicdanımızın merkezine alarak yola çıktık. Kurucular Kurulumuz, yönetim kurulumuz, denetim kurulumuz ve istişare meclis üyelerimizle birlikte aynı niyet, duygu ve düşünce içerisinde daha güzel hizmetlere imzalar atmanın heyecanını taşımaktayız. Allaha şükürler olsun ki Bolvadinlimize yakışır, Vakıf ruhunu içselleştirmiş hemşerilerimizle güçlü ve güvenilir bir takım oluşturduk. Bu bir hizmet yarışıdır. Hizmetin en münasibini gerçekleştirmek azmi, bizim takım ruhu içerisindeki dayanışmamız ve bir birimize karşı muhabbetimizden beslenmektedir.

 

Bizler Sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Gücümüzü inancımızdan ve imanımızdan ve sağduyu sahibi tüm Bolvadinlilerden alıyoruz. Tekrar ifade ediyoruz ki Birlik beraberlik ve ortak akılla başarılamayacak iş yoktur. Toplumları geliştiren en önemli hususlar sağlıklı iletişimle başlar. Önyargıyla hareket etmek farkında olmadan kişilere, kurumlara ve topluma zulüm etmektir. Lütfen buna fırsat tanımayalım. Memleketimiz için yapılacak daha çook işimiz var. Onları birlikte gerçekleştirmek için konfor alanlarımızı terk edelim.

 

Bizden önce bu hizmete Vakfımızın her kademesinde yetkili veya gönüllü olarak gayretleriyle çalışan tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Vefat edenlere Allah’tan Rahmet diliyorum.

 

Bu vesile ile Bolvadin’imizin Değerli Siz Basın Temsilcileriyle Birlikte olmaktan memnuniyetimizi ifade ederiz. Davetimize İcabet ettiğiniz için tekrar teşekkür ederiz sağ olun Var olun. Allaha emanet Olun

 

Vakıflar Yardımlaşma Ve Dayanışmanın Miftahı, Asil Medeniyetimizin Tescilli Tapularıdır.

 

Saygı ve muhabbetlerimle,

Hasan DOĞRUYOL

BOL-DAV BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI

KURUCULAR KURULU ÜYESİ VE YÖNETİM KURULU BAŞKANI 19.3.2022 BOLVADİN

 

 

Paylaş

Whatsapp Destek