WhatsApp: +90 552 455 13 03       Telefon: +90 552 455 13 03BOL-DAV ANKARA TEMASLARINDAN BU GÜNKÜ ZİYARETİMİZ T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI STRATEJİ VE BÜTÇE BAŞKANLIĞI SEKTÖRLER VE KAMU YATIRIMLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE GÖREV YAPAN SAYIN SÜLEYMAN PEKTAŞ BEYDİ

BOL-DAV ANKARA TEMASLARINDAN BU GÜNKÜ ZİYARETİMİZ T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI STRATEJİ VE BÜTÇE BAŞKANLIĞI SEKTÖRLER VE KAMU YATIRIMLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE GÖREV YAPAN SAYIN SÜLEYMAN PEKTAŞ BEYDİ

Yönetim Kurulu Başkanımız Hasan DOĞRUYOL, Yönetim Kurulu Üyemiz Yasin SARISOY, İstişare Meclisi Üyemiz Vahap CEBEL ve Kurucular Kurulu Üyemiz Yahya PEKTAŞ Beyle birlikte T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji Ve Bütçe Başkanlığı Sektörler ve Kamu Yatırımları Genel Müdürlüğünde Görev Yapan Sayın Süleyman PEKTAŞ Bey makamında ziyaret edildi.

Süleyman PEKTAŞ 1964 tarihinde  Bolvadin’de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bursuyla ABD’ye gitti. Burada Endüstri Mühendisi ve Yöneylem Araştırmaları dalında yüksek lisans yaptı.

ABD dönüşünde İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde Yöneylem Araştırması Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Daha sonra tekstil, metal işleme, otomotiv ve açık hava reklamcılığı sektörlerinde yönetici pozisyonlarında görevler icra etti.

2004 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesinin iştiraki olan İstanbul Ulaşım Sanayi ve Ticaret AŞ’ye de Genel Müdür olarak atandı. Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği Politik Kuruya seçildi. Mesleki konularda araştırmalar yaptı. Bir dönem siyasetle meşgul olan Süleyman PEKTAŞ Bey şu anda Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçeleme Başkanlığı Sektörler ve Kamu Yatırımları Genel Müdürlüğünde görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Başarılı eğitim hayatı, örnek kişiliği, mesleki donanımı ve tecrübesiyle, Devletine ve Milletine hizmet etmeye devam etmektedir. Beyefendi kişiliği, hoşgörülü tavır ve davranışlarıyla, birçok yatırımlara imza atmış, birçok insanın istihdamına zemin hazırlamış, entelektüel birikimiyle kamuda ve özel sektörde bilgilendirme söyleşilerine katılmış, sektörel tabanda katkılar sağlamış Hemşerimiz Süleyman PEKTAŞ Beyefendiyi ziyaret etmekten onur duyduk.

Samimi bir ortamda gerçekleştirilen nezaket ziyaretinde sohbetimizin konusu her zaman olduğu gibi Bolvadin’di. Memleketimizin sektörel ve demografik yönlerinin incelenmesi mal ve hizmet üretiminde kaynak teşkil edecek, başta İnsan ve diğer tüm varlıklarımızın kayıt altına alınarak mevcut ve gelecek nesillere aktarılmasının ve değerlendirilmesinin önemi müzakere edildi.

Kaynaklarının tespiti, verilerin depolaması, sınıflandırılması ve bu verilere ulaşımda erişim kanallarının oluşturulması, ihtiyaç halinde çalışma hayatına ve İstihdama ciddi katkı sağlayacağı vurgulandı.

Bu arada Sayın Süleyman PEKTAŞ Beye Vakfımızın yayınlarından “İlimden İrfana, Sanattan Siyasete Bir Kültür Beldesi Bolvadin Ansiklopedisi”, Mehmet Akif ÇAKIRER Beyin “Bolvadin Nasıl Zenginleşir Kadim Kent’ten Marka Kent’e Yolculuk”, Yahya PEKTAŞ Beyin “ Gök Kubbemizde Hoş Sedâ Bırakanlar isimli eserler Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hasan DOĞRUYOL Bey tarafından takdim edildi.

Süleyman PEKTAŞ Beye sıcak misafirperverliklerinden dolayı teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

BOL-DAV BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI

 

Paylaş

Whatsapp Destek