WhatsApp: +90 552 455 13 03       Telefon: +90 552 455 13 03BOL-DAV BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ MÜNASEBETİYLE BİR HEMŞERİMİZİ DAHA AKÜLÜ ARAÇLA BULUŞTURDU

BOL-DAV BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ MÜNASEBETİYLE BİR HEMŞERİMİZİ DAHA AKÜLÜ ARAÇLA BULUŞTURDU

Vakfımızın Denetim Kurulu Üyesi Bolvadin Kaymakamlığı Yazı işleri Müdürü Sayın Hasan TÜRKMEN ve Bolvadin Engelliler Derneği Başkanı Sayın Hasan GÖKSU Beyle Vakfımızın Kurucu Başkanı Sayın Hasan İNCEER ve Muhterem ve Müteveffa eşi Binnaz İNCEER adına Engelli bir hemşerimize Elektrikli Engelli Aracı dağıtımını gerçekleştirdiler.

İnancımız odur ki her insanın dünyaya gönderiliş görevlerinden biriside, yaşamı boyunca ihtiyaçların karşılanmasında birbirlerine yardımcı olduğu gerçeğidir. Çünkü aynı şartlarda kabiliyetler ve uzuvlarla dünyaya gelinmediğimizdir.

Bazı insanların doğuştan engeli bulunmaktadır. Bazılarımız ise çeşitli kazalar, savaşlar veya terör olayları nedeniyle engelli kalabilmektedir.. İşin gerçeği her insan engelli adayıdır.

Birlikte yaşama kültürünün bir gereği olarak hasta, yaşlı veya engelli varlığını unutmamalıyız, Yaşam tarzlarımızda güçsüzlere de yer vermeliyiz. Toplumsal mutluluk, bireylerin mutluluğundan, bu da başkalarının acısını ve eksikliğini paylaşmaktan geçer.

Bazen sadece durumun farkında olmak bile ciddi bir mesafe kat etmek anlamına gelecektir. Unutmamak gerekir ki engelliler toplum üzerinde bir yük değil tam tersine yardımlaşmanın tesisi için fırsat kapısıdır. Önemli olan yaşamakta olduğumuz dünyayı birlikte paylaştığımızın bilinciyle hareket etmek ve akıldan çıkarmamaktır.

Sevgi ve Hoşgörü varsa Engel yoktur.

BOL-DAV BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI

Paylaş

Whatsapp Destek