Haberler


Resmi Büyüt

12 KAHRAMAN ASKERİMİZİ KALBİMİZE GÖMDÜK, UNUTMAYACAĞIZ.!
12.02.2018

Afrin'de terör hedeflerine yönelik sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı'nın 22'nci gününde 10.02.2018 tarihinde üç acı haber geldi. kırıma uğrayan ATAK helikopterinin düşmesi sonucu 2 şehit haberinin geldiği harekât kapsamında TSK akşam saatlerinde 3 askerin daha şehit olduğunu açıkladı. Açıklamada 5 askerin de yaralandığı bildirildi. TSK, daha sonra yaptığı açıklamada 2 askerin daha şehit olduğunu, 4 askerin de yaralandığını bildirdi. TSK'dan 22.30 sularında bir açıklama daha geldi. Bu açıklamada da 4 askerin şehit olduğu, 2 askerin yaralandığı bildirildi. Harekatın 22'nci gününde şehit olanların sayısı 11'e yükseldi, yaralı askerlerin sayısı da 11 oldu. Ağır yaralı Yaralı bir askerimizin şehit haberi ile sayı 12 oldu

Suriye’nin Afrin bölgesindeki terör hedeflerine yönelik Zeytin Dalı harekâtı sırasında 1027 rakımlı tepede PKK/YPG’li teröristlerle çatışmada şehit olan 10 asker ile onlara yardıma giderken düşen helikopterde şehit olan iki asker, dün çeşitli illerde binlerce kişinin katıldığı törenlerle son yolculuklarına uğurlandı.

ATAK HELİKOPTERİ ŞEHİDİ KARA PİLOT YÜZBAŞI MEHMET İLKER KARAMAN (32) İZMİR’DE,
Kurmay Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Karaman’ın hikâyesi yürekleri burktu. Karaman’ın ailesi İzmir’de yaşıyordu. Habibe -Uğur Salim Karaman çiftinin üç çocuğundan biriydi. ODTÜ Havacılık ve Uzay Mühendisliği yüksek lisans öğrencisi olan Karaman’ın sekiz yıllık eşi Duygu da aynı üniversitede Mimarlık Fakültesi’nde araştırma görevlisiydi. Karaman’ın dedesi ve babası da polisti. Üç kuşaktır vatana hizmet eden ailenin çocuğu olan Karaman, küçükken annesiyle gittikleri askeriyeye yanlarında kimlikleri olmadığı için giremeyince “Anneciğim üzülme ben asker olacağım. Bu kapıdan o zaman gururla gireceksin” demişti. Hep asker olmak için mücadele etti. Okulunu birincilikle bitirince askeriyeye girdi. Karaman, ailesine harekâta katıldığını endişelenmesinler diye söylememiş, en son bir gün önce babasıyla telefonda konuştuğunda “Merak etmeyin bizden büyük devreler gidiyor” demişti. Annesi taziye için gelenlere, “Hep okudu. Hep uzaktaydı. Hasret gittik” dedi.

ATAK HELİKOPTERİ ŞEHİDİ KARA PİLOT ÜSTEĞMEN ERDEM MUT (29)
Kırıkkale’de binlerce kişinin katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin eşi Gizem Mut törende gözyaşı döken yakınlarına seslenerek, “Ağlamayın. Lütfen sevindirmeyin onları. Bakın ben ağlamıyorum” dedi.

AFRİN OPERASYONU ŞEHİDİ ASTSUBAY ÜSTÇAVUŞ HASAN KUŞ (33) MERSİN’DE,
Mersin’deki cenaze töreninde eşi Alime Kuş, tabuta sarılıp “Sen benim sınıf arkadaşımdın. Hayat arkadaşımdın. Kızını göremedi. Ben hamileyken gitti. Ben şimdi kızıma ne diyeceğim” diye ağladı. Başbakan Binali Yıldırım, törendeki Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın telefonundan, aileye başsağlığı diledi. Şehidin kız kardeşi de tabuta omuz vererek ağabeyini uğurladı

AFRİN OPERASYONU ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ SERDAR EGE (41) ESKİŞEHİR’DE,
Eskişehir’de tören düzenlendi. Anne Gülten Ege (61), başsağlığı dileyen Tuğgeneral Taner Uysal’a “Oğlum vazifesini yaptı, mutluyum” dedi.

AFRİN OPERASYONU ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ BURAK AKALIN (28) SAMSUN’DA,
Samsun’da toprağa verildi. Anne Aysel Akalın, oğlunun fotoğrafını öptükten sonra havaya kaldırarak, “Bu benim kahraman oğlum” dedi.

AFRİN OPERASYONU ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ HÜSEYİN ŞAHİN (28) SAMSUN’DA,
Hatay’daki törenin ardından askeri uçakla Samsun Çarşamba Havalimanı’na getirilirken beş aylık eşi Çiğdem Şahin de yanındaydı. Şahin uçaktan inerken “Ben götürdüm, ben getirdim” diye ağladı. Şehit Yenice köyünde defnedildi.

AFRİN OPERASYONU ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ HALİS KOCA (28) ADANA’DA,
UZMAN Çavuş Halis Koca, (28) memleketi Adana’nın İmamoğlu ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi. Şehidin babaannesi Zülfü Koca tabuta sarılarak, “Çakır gözlüm vatana feda olsun” diye ağıt yaktı.

AFRİN OPERASYONU ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ KORAY KARACA (25) İSTANBUL’DA,
İstanbul’da gözyaşları arasında toprağa verildi. Üzülmemesi için annesi Hamide Karaca’ya Afrin’e gittiğini söylemeyen, görev için Hatay’a gittiğini söylediği öğrenilen Karaca’nın tabutuna sarılan annesi, “Gel oğlum evimize gidelim. Bir daha seni göremeyeceğim” diye gözyaşı döktü. Şehidi son yolculuğuna, yağmurlu havaya aldırış etmeyen binlerce vatandaş uğurladı.

AFRİN OPERASYONU ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ OĞUZCAN EKİZ (27) HATAY’DA,
Gülşah Ekiz tören boyunca kardeşinin yanından ayrılmadı, zaman zaman Türk bayrağına sarılı tabuta kapanarak ağladı. Anne Suna Ekiz de oğluna, fotoğrafını öperek veda etti.
Bekar olan şehit Ekiz’in amcasının oğlu Uğur Ekiz’in de 2010’da İstanbul’da PKK’lı teröristlerin askeri araca yönelik bombalı saldırısında şehit düştüğü öğrenildi.

AFRİN OPERASYONU ŞEHİDİ UZMAN ÇAVUŞ ENES SARIASLAN (24) ADIYAMAN’DA,
Adıyaman’da toprağa verilirken, 23 Ocak’ta Hatay’dan Suriye’ye geçerken çekilen görüntüleri ortaya çıktı. “Düğüne gidiyoruz” diyen askerlerin arasında yer alan Sarıaslan kameralara, “Tüm Türkiye’ye selam olsun buradan. Allah’ın izniyle oraya girip alıp geleceğiz inşallah” demişti.

AFRİN OPERASYONU ŞEHİDİ UZMAN ONBAŞI HAMZA KARACAOĞLU (26) DA GİRESUN’DA
Giresun’un Çamoluk ilçesinde tören düzenlenirken, aynı harekâtta 3 Şubat’ta şehit olan Giresunlu Tankçı Uzman Çavuş Ufuk Aktağ’ın (26) babası Mehmet Akdağ da cenazeye gelerek ailenin acısını paylaştı.

AFRİN OPERASYONU ŞEHİDİ PİYADE UZMAN ÇAVUŞ ALİ AKDOĞAN (28) DA İZMİR’DE

İzmir’de toprağa verilirken anne Fatma Akdoğan, “Seninle gurur duyuyorum. Bizi yıldıramayacaklar” dedi. Şehit askerin sözleşmeli er olan kardeşi 23 yaşındaki Gökhan Akdoğan da silah arkadaşlarıyla ağabeyinin tabutunu taşıdı, gözyaşları içinde vedalaştı.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı(BOLDAV) yönetimi olarak; Ülkemizin olarak terörle mücadele ettiğimiz bir zamanda Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.

YÂRAB…
Düşmanlarımızı KAHHAR sıfatınla kahr ü perişan eyle...Cennet vatanımıza ve istiklâlimize göz diken hainlere ve işbirlikçilerine fırsat verme YÂRAB…

#Afrin #ZeytinDalı #AtakHelikopter #BaşımızSağolsun #ŞehitlerÖlmez #TerörüLanetliyoruz #Boldav

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/tskdan-afrin-aciklamasi-bugune-kadar-31-sehit-143-yaralimiz-var-40739525

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://www.google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı19
boldava@gmail.com

Diğer Haberler