Haberler


Resmi Büyüt

ISPARTA'DA ASKERİ EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ 3 ŞEHİT.!
18.01.2018

Türkiye'nin yüreği bu kez Isparta'dan gelen haberle dağlandı. 17.01.2018 tarihinde Eskişehir 1’inci Ana Jet Üs Komutanlığından planlı uçuş eğitimi maksadıyla kalkış yapan CN-235 CASA tipi askeri nakliye uçağı, Isparta’nın Yalvaç ilçesi Yalvaç'a bağlı Kırkbaş köyü Hodulluca mevkiinde saat 14.30 sıralarında Eğirdir Gölü'nün kuzeyine düştüğü açıklanan kazada Uçakta bulunan 2 pilot ile 1 teknisyen şehit olduğu öğrenildi.

Kazada şehit olan askerlerden
Şehit Hava Pilot Binbaşı Ümit Karamustafa'nın şehit olduğu haberi Eskişehir'de yaşayan Eşi ve 2 kız çocuğu ile birlikte Ordu'nun Fatsa ilçesi'nde yaşayan ailesine ulaştı.Şehit Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı’nın da Ordu-İkizce öğrenildi. Altınordu'ya bağlı Yaraşlı Mahallesi'nde yaşayan annesi İnci, babası Mehmet Şefik Odabaşı çiftine de acı haber verildi. Şehit Ali Şahin Odabaşı'nın evli ve 2 çocuğu olduğu belirtildi..


Şehit Hava Uçak Bakım Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Kadir Arlı (39) 'nın da acı haberi Eskişehir'de yaşayan eşi Berna Arlı'ya ulaştı. Acı haberin ardından şehidin evine Türk bayrağı asıldı.Emekliliğine bir ay kaldığı öğrenilen Arlı'nın, Ömer ve Duru adında iki çocuğu vardı.Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) olarak; Bu elim kazada şehit olan askerlerimize yüce Allah’tan rahmet, değerli ailelerine sabır diliyorum. Aziz milletimizin başı sağolsun

#ısparta #yalvac #uçak #kaza #şehit #başımızsaolsun #boldav

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr  
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi  
https://twitter.com/boldavankara  
https://www.google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı19
boldava@gmail.com

Diğer Haberler