Haberler


Resmi Büyüt

ULUSLARARASI BOLVADİN SEMPOZYUMU BAŞLIYOR.!
11.10.2017

Bolvadin tarihinde ilk kez uluslararası bir sempozyuma ev sahipliği yapacak.

Düzenlenecek Sempozyumun Temel Amacı;Anadolu’nun eşsiz tarihini barındıran bir bölgesi olan Bolvadin ve çevresinin birikimlerinin ortaya çıkarılması, bu noktadaki bilimsel alt yapının tespit edilip uluslararası ilim dünyasına sunulması; tarihi, coğrafi ve sanatsal güzelliklerinin tanıtılması ile dünya, ülkemiz ve bölge insanında bütün bu özelliklere karşı bir farkındalık kazandırılmasıdır.

Uluslararası Bolvadin Sempozyumu'na sayılı günler kaldı. 13-15 Ekim 2017 tarihinde yapılması planlan Uluslararası Bolvadin Sempozyumu Bolvadin Belediyesi ve Bolvadin Kent Konseyi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve Bolvadin Kaymakamlığının işbirliğinde düzenlenecek.

"Sultan Yolu Üzerinde Kadim Kent Bolvadin" temasıyla yapılacak olan sempozyuma Türkiye’den ve yurt dışında birçok üniversiteden akademisyenlerin katılması bekleniyor.

Uluslararası Bolvadin Sempozyumunda Bolvadin’in tarihsel, kültürel, sanatsal, iktisadi, kültürel ve turizm konularında bilim kuruluna tam metinleri ulaşan 57 farklıkurumdan toplam 148 bildirinin sunulması bekleniyor.

13 Ekim 2017 Cuma günü sabah açılış oturumu ile başlayacak olan uluslararası sempozyum, 4 salonda eş zamanlı oturumlarla devam edecek. 13 ve 14 Ekim 2017 tarihlerinde 32 oturum gerçekleşecek.

Sempozyum sonrası bilim kurulundan geçen çalışmalar tam metin olarak yayınlanarak Bolvadin’in geleceğine ışık tutması amaçlanıyor. Sempozyuma gerek Bolvadin’den gerekse çevreden ilgililerin yoğun katılımı bekleniyor.

Sempozyumla ilgili detaylara aşağıdaki web sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz
https://bolvadinsempozyumu.com/
https://twitter.com/BolvadinSempozy
https://www.facebook.com/bolvadinsempozyumu/

#Bolvadin #BolvadinSempozyumu #BolvadinSymposium #kadimkentbolvadin #Boldav

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://www.google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı19
boldava@gmail.com

Diğer Haberler