Haberler


Resmi Büyüt

CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASINI KUTLARIZ.!
06.10.2016

Ülkemizde 1986 yılından beri her yıl ekim ayının ilk haftası kutlanan “Camiler Haftası”, 2003 yılından itibaren de 01-07 Ekim tarihlerinde “Camiler ve Din Görevlileri Haftası“ olarak kutlanmaktadır.

Aziz milletimizin dini ve kültürel yapısını oluşturan temel unsurlardan biri de ‘’ Camilerimiz‘’ dir.Günde beş vakit namaz kılınan yer olmalarından başka İslam tarihinin pek çok döneminde çok önemli kararların alındığı sosyo -kültürel kurum vazifesi görmüşlerdir. camilerin insana hizmet, hakka hizmettir anlayışıyla kullanılması gerektiği, vurgulanmıştır. Toplu halde kılınan namazların yalnız kılınandan 27 kat daha değerli oluşunun altında yatan gerçek insanların birbirlerinin dertleriyle dertlenmeleri, derdi sıkıntısı olanları arayıp bulmalarıdır. Cuma ve Bayram namazlarında verilen mesajlar da hep toplumun ve bütün insanlığın menfaatine olan söylemlerdir. Yani şunu gönül rahatlığıyla diyebiliriz ki camiler, insanların hayrına ne varsa konuşulan ve onların Allahü Teala ile buluşmasına vesile olan sosyal mekanlardır. Bu özelliği ile camiler,Kabe-i Muazzama’nın da birer şubeleri vasfındadır.

Milli tarihimizde de çok önemli görevler icra eden ve kurtuluş mücadelesinde ilk kıvılcımı ateşleyenlerin en önde gelenleri bu aziz milletin bağrından çıkmış olan Kahramanmaraş’taki Sütçü İmam, Denizli Müftüsü Ahmet Hulusi ve Amasya Müftüsü Hacı Tevfik gibi kahraman şahsiyetler bunlardan sadece birkaç Din görevlilerimizdendir.

Diyanet İşleri başkanlığımız bünyesinde ve Ay yıldızlı bayrağımızın gölgesinde, bu cennet vatanın ilel ebed bekası için dün olduğu gibi bugün de ülkemizin en ücra köşelerinde bu aziz millete hizmet etme gayretinde olan saygıdeğer “Din Görevlileri’’mizdir. Sadece camilerimizi açıp kapamakla ve namaz kıldırmakla yetinmeyen bu gönül elçilerimiz, Doğan çocuğa isim koyma, okula yeni başlayanlar, askere gidenler, evlenenler, hastalar, cenazeler vb sevinçli ve hüzünlü anlarda insanlarımızın yanındadırlar.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) olarak; Saygıdeğer Din görevlilerimiz, Müftü, Vaiz, Vaize, Kur’an Kursu Öğreticileri, Fahri öğreticiler ve bütün din gönüllülerinin Camiler ve Din Görevlileri haftasını kutluyor,sonsuz hürmet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://www.google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı19…
boldava@gmail.com

Diğer Haberler