Haberler


Resmi Büyüt

"BOLVADİN'İN ASIRLIK ÇINARLARI"KİTABININ TANITIMI YAPILDI
12.01.2016

Değerli hemşerimiz emekli öğretmen N.Sait EKİCİ tarafından hazırlanan ve Vakfımızca basımı gerçekleştirilen “Bolvadin’li Asırlık Çınarlar” kitabının tanıtım programı,09 Ocak 2016 Cumartesi günü saat 14.00’de Bolvadin Öğretmenevi Salonunda, Bolvadin Kaymakamı Sn. Ayhan AKPAY ve Belediye Başkanı Sn. Fatih KAYACAN’ın iştiraki ve 100 civarında hemşerimizin katılımı ile yapılmıştır.

Toplantıdan önce Vakfımızı temsilen Yahya PEKTAŞ, Osman Nuri ODUNCU ve Hikmet KELEKÇİ, 07 Ocak 2016 günü Rahmet-i Rahmana yolcu ettiğimiz Aziz Şehidimiz Ramazan EMET’in babası Rüstem EMET ile kayınpederi Muhtar Cemil Bey’e evlerinde taziye ziyaretinde bulunmuşlar ve başsağlığı dilemişlerdir.

Toplantıyı Meslek Yüksek Okulu Müdürü ve  Kent Konseyi Başkanı Doç. Dr. Cantürk KAYAHAN  yönetmiş, Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızla birlikte Vakıf Başkanımız Yahya PEKTAŞ , Kurucular Kurulu Üyemiz Osman Nuri ODUNCU’da birer konuşma yapmışlardır.

Yapılan konuşmalarda, Bolvadin’in sahip olduğu nitelikli insan kaynağına vurgu yapılmış bunların Bolvadin’in tanıtılması,  sosyal, kültürel ve ekonomik alanda kalkınması için devreye konulması üzerinde durulmuştur.

Kitabı hazırlayan emekli öğretmen N.Sait EKİCİ’de, bu çalışmanın nasıl bu hale geldiği konusunda çarpıcı açıklamalarda bulunmuş, röportaj yaptığı asırlık çınarlardan 104 yaşındaki Hesna GÜMÜŞ annemizle yaptığı mülakatı aktarmıştır.

Bu arada toplantıda hazır bulunan çınarlarımızdan Terzi Basri ERGÜVEN ile Öğretmen Hüseyin CEYLAN’da birer konuşma yaparak böyle bir eseri Bolvadinlilere kazandıranlara teşekkür etmişlerdir. Ayrıca eski Belediye Başkanlarından Hasan Basri YAZICI da yaptığı konuşmada, BOLDAV’ın daha aktif çalışmalar yapması ve faaliyetlerini yaygınlaştırması temennisinde bulunmuştur.

Program çok samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşmiş, toplantı sonunda katılımcılara “Bolvadin’in Asırlık Çınarları” kitabı hediye edilmiş ve N.Sait EKİCİ, arzu edenlere kitabını imzalamıştır.
ETKİNLİĞİMİZİN DİĞER FOTOĞRAFLAR FOTO GALERİSİNDEDİR...AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ...

http://boldav.org.tr/?eklenti_adi=foto_detay&fotograf_no=1402


BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara 
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987 boldava@gmail.com

Diğer Haberler