Haberler


Resmi Büyüt

BOLDAV GELENEKSEL AŞURE(DATLAŞ) ETKİNLİĞİ'NDE BULUŞTU
12.11.2015

Aşure ayı nedeniyle Bolvadinliler Dayanışma Vakfı(Boldav) tarafından organize edilen “Geleneksel Aşure(Datlaş) Günü”programı vakfımızın Ankara’daki merkezinde 08 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirildi. Konuk Olarak Hemşerimiz Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi ve Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Doç.Dr.Cenksu ÜÇER, Vakıf Kurucular Kurulu Üyelerimiz Hasan İNCEER ve Şeref ASLAN,  Vakıf yönetim Kurulumuzdan Başkan Yahya PEKTAŞ, Başkan Yardımcısı Mustafa AÇIKGÖZ, Hikmet KELEKÇİ ve M.Fatih GÖNBE başta olmak üzere Hemşerilerimiz, Bayanlar ve Öğrencilerimizin katılımlarıyla programımız gerçekleştirildi

Boldav Vakfı Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı Yahya PEKTAŞ yaptığı açılış konuşmasının ardından sözü Hemşerimiz Doç.Dr. Cenksu ÜÇER beyefendiye verdi.

Cenksu Hocamız da Muharrem ayının 10. gününün her yıl Aşure Günü olarak kutlandığını belirttiği sohbetinde “Bugün, Muharremi, Hicreti Müslümanlar nasıl anlamalı" konulu konuşmasında Herkes kendi Tat ve özelliği ile aşurede nasıl ortak bir ad Tat oluyor ise, hepimiz kendi özelliklerimizi muhafaza edip kendi güzelliklerimizle toplumu güzelleştirmek için elimizden ne gayret geliyorsa sarf etmek zorundayız. Muharrem ayının diğer aylar arasında ayrı bir yeri olduğu gibi, bu günün de diğer günler içinde daha mübarek ve bereketli bir konumu bulunmaktadır. dediği konuşması misafirlerimiz tarafından büyük bir ilgi ve dikkatle izlendi.

Konuşmayı müteakiben vakfımızca Hemşerimiz Mihrace hanıma yaptırılan Kadim Kent Bolvadin’imize Has ev yapımı Pekmezli Aşure(Datlaş) misafirlerimize ikram edilmesinde sonra hocamız sohbetine devam ederek karşılıklı hasbihaller ve birbirini yeni tanıyanlara lakaplarıyla tanışma yapılmasıyla beraber çay ikramımız sonrası sıcak bir ortamda zamanın nasıl geçtiği anlaşılamadı.

Hemşerilerimiz, bu tür programların sürekli yapılması talebinde bulunurken, Bizlerde Bolvadinliler Dayanışma Vakfı ailesi olarak ‘’Geleneksel Aşure(Datlaş) Günü’’ etkinlik davetimize göstermiş oldukları ilgi ve katılımlarından dolayı tüm hemşerilerimize teşekkür ederiz.

DİĞER FOTOĞRAFLAR FOTO GALERİSİNDEDİR...
AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ...

http://www.boldav.org.tr/?eklenti_adi=fotograflar&kategori_no=83

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com


Diğer Haberler