Haberler


Resmi Büyüt

DOÇ.DR.CENKSU ÜÇER DİN İŞL.YÜK.KUR.ÜYELİĞİNE ATANDI
10.11.2015

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Kelam ve İslam Mezhepleri Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cenksu ÜÇER, 19/08/2015 tarih ve 2015/8044 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile  Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeliği görevine atandı.

 Hemşerimiz Doç. Dr. Cenksu ÜÇER’e; Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) olarak; yeni göreviniz süresince yapacağınız çalışmalarda ülkemize ve milletimize önemli hizmetlerde bulunacağınıza inanıyor, yeni görevinizin hayırlı olmasını temenni eder, başarılı çalışmalarınızın devamını dileriz.

ÖZGEÇMİŞ
1972'de Eskişehir ili Sivrihisar ilçesi Ertuğrul köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, orta öğrenimini 1990'da Bolvadin İmam-Hatip Lisesinde tamamladı. Aynı yıl Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesine kaydoldu. 1991-1992'de Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde vekil imam-hatiplik (Ondokuz Mayıs/Engiz Erenköy), 1992-1995'de fahri Kur'an kursu öğreticiliği (Ondokuz Mayıs/Engiz Merkez Yeşilköy Kur'an Kursu) yaptı. Kur'an kursunda bulunduğu dönemde aynı zamanda hıfzını tamamladı. 1995'de OMÜ İlahiyat Fakültesinden mezun olduktan sonra Milli Eğimi Bakanlığı bünyesinde bir süre Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak (Uşak Eşme Ahmetler Ortaokulu) görev yaptı. 1995 yılı Kasım ayı itibariyle OMÜ İlahiyat Fakültesi İslam Mezhepleri Tarihi Anabilim Dalına araştırma görevlisi olarak atandı. Şubat 1997-Haziran 1998 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı bursu ile Ürdün'de bulundu. 1998'de "Ali b. El-Hiti'nin es-Seyfü'l-Bâtir Adlı Eseri ve Mezhepler Tarihindeki Yeri" adlı teziyle yüksek lisansını, 2005'te "Tokat Yöresi Alevileri, Tarihçesi, İnançları, Örf ve Adetleri" adlı teziyle doktorasını tamamladı.

Haziran 2006'da kadro nakliyle Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Dairesi İrşat Hizmetleri Şubesi Müdürlüğüne memur olarak atandı. Şubat 2007 sonu itibariyle Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanlığı sınavını kazanarak Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulundaki görevine başladı. 2012 yılının Kasım ayında "Alevîlikte Musâhiblik" adlı temel çalışmasıyla Doçent unvanı aldı. 2013 Eylül ayı itibariyle Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Kelam ve İslam Mezhepleri Tarihi Anabilim Dalına öğretim üyesi olarak atandı. Hâlen bu görevini sürdüren ve Bakanlar Kurulu Kararı ile 19.08.2015 tarihinde Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi olarak görevlendirilen Cenksu Üçer, evli ve üç çocuk babasıdır.

Uzmanlık Alanı: Kelam

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler