Haberler


Resmi Büyüt

AYHAN AKPAY BOLVADİN KAYMAKAMLIĞINA ATANDI.!
29.06.2015

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü olarak görev yapan, Ayhan AKPAY; 28 Haziran 2015 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan “Mülki İdare Amirleri kararnamesi” ile 1.derece kadrolu olarak Afyonkarahisar-Bolvadin ilçemiz Kaymakamlığına atandı.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) olarak; Sayın Ayhan AKPAY’a ilçemize hoşgeldiniz diyerek Nice üstün başarılara imza atmanızı diler, yeni görevinizin hayırlı olmasını temenni ederiz.

ÖZGEÇMİŞ

1979 yılında Niğde'de doğdu. İlköğretimini ve liseyi Çiftlik ilçesinde okudu, 1996 yılında girdiği Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2000 yılında mezun olarak, 2001 yılında İçişleri Bakanlığı'nca Balıkesir kaymakam adayı olarak atandı.

Ardından sırasıyla, Kırıkkale-Sulakyurt, Aydın-Yenipazar Kaymakam Vekillikleri'nde bulundu. Yurt dışı eğitimini 2004 yılında bir yıl kaldığı İngiltere'de tamamladı. Burada bulunduğu süre içinde Local Goverment Finance System in the UK “İngiliz Yerel Yönetiminin Finansal Sistemi” adlı çalışmasını tamamlayarak İçişleri Bakanlığı'na sundu.

2005 yılında Kaymakamlık Kursunu üstün başarılı derece ile tamamladı. Kurs sonrası sırasıyla, Çorum-Boğazkale, Hakkari-Çukurca kaymakamlığı görevlerinde bulundu 2008-2012 Erzincan Vali Yardımcılığı'na atandı. 2012-2015 yılları arasında İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi’nde Şube Müdürü olarak görev yaptı. 28 Haziran 2015 Resmi Gazetede Mülki İdare Amirleri 2015 kararnamesi ile Afyonkarahisar-Bolvadin kaymakamlığına atandı.

Evli olan AKPAY, İngilizce bilmektedir.

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler