Haberler


Resmi Büyüt

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 100.YILINI KUTLUYORUZ.!
18.03.2015

Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını ve bağımsızlığımızı korumak için şahlanan bir milletin, bağımsızlık ve egemenlik aşkıyla Tüm dünyaya "ÇANAKKALE'NİN GEÇİLEMEYECEĞİNİ" de ispat ettikleri heyecan ve ibret verici destanıdır. Bizim için çok önemli olan Bugün; Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan,18 Mart 1915 tarihinde kazanılan, Çanakkale Zaferi’nin 100.Yıldönümünü kutlamanın ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehit...lerimizin “Şehitler Günü’nü” idrak etmenin onurunu yaşamaktayız.

Bu vatan, 253.000 gencini ve vatandaşını toprağa vermiş, adları ne olursa olsun; aynı yürekte, aynı inançta, aynı duada yurdun dört bir yanından buluşmak için gelmiş ve aynı yerde, aynı şerefte, aynı mekânda buluşmuş, Çanakkale’den geçit vermeyip, şehitlik mertebesine ulaşarak canlarını vermişlerdir. Bizler de böylesine önemli bir hatırayı aziz Şehitlerimize ve Gazilerimize dualar göndererek bu önemli günümüzü geçirmenizi sizlerden istirham ediyoruz. Her karış toprağı şehit kanları ile sulanmış olan bu güzel vatanımızın maddi ve manevi kalkınması için her bir vatandaşımızın kendi alanında canla-başla çalışması gerekir ki Bu da şehitlerimizin bize emanet ettiği vatana karşı en önemli vazifemizdirBu gün sahip olduğumuz herşeyi Şehit ve Gazi olan dedelerimize borçlu olduğumuzu, unutmamamız gerekir.

Anafartalar Komutanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Karşılıklı siperler arası sekiz metre, yani ölüm muhakkak. Birinci siperdekiler, hiçbiri kurtulamayarak şehit düşüyor. İkinci siperdekiler onların yerine geçiyor. Fakat ne kadar gıpta edilecek bir durumdur ki, ölenleri görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor, hiçbir tereddüt bile göstermiyor. Okuma bilenler ellerinde Kur'an-ı Kerim okuyorlar, Bilmeyenler kelime-i şahadet getirerek yürüyorlardı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur” sözlerinde ifadesini bulan bu zafer, aynı zamanda Mehmetçiğin vatan ve millet sevgisinin de ölümsüzlük ve manevi gücünü, ölüme hazır bekleyişini, vatan uğruna kendini hiçe sayışını, bu büyük zaferin hangi ruhla kazanıldığını gözler önüne sermektedir. Bu eşsiz destanda, vatanı, bayrağı, milleti, dini ve devleti için canını Allah yolunda feda eden, böylece Allah rızasına eren şehitlerin destanıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) olarak Çanakkale Zaferi´nin 100.Yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü´nde bu toprakları bize vatan kılan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Tüm Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz.

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara  
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler