Haberler


Resmi Büyüt

''BOLVADİN ANSİKLOPEDİSİ'' BÜYÜK YANKI BULDU-9
10.09.2014

ULUSAL, YEREL ve İNTERNET HABER MEDYASINDA

ALINTI HABER LİNKİ : http://afyondenge.net/yavuzdan-dengeye-ziyaret/

Hemşehrimiz Yazar İbrahim Ulvi YAVUZ tarafından hazırlanan, TPAO ‘da Çalışan Bolvadinliler ve Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) katkılarıyla yayımlanan ''BOLVADİN ANSİKLOPEDİSİ'' Bolvadin, Afyonkarahisar ve Tüm Türkiye’de Hemşehrilerimiz arasında büyük ilgi gören bu Ansiklopedi; Ulusal, Bölgesel, Yerel ve İnternet Haber medyalarında da geniş yankı buldu.

Denge Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Günay Doğar’ı BOLDAV Yöneticisi Yahya Pektaş ve Gazeteci Ertuğrul Sevimle birlikte ziyaret ederek ansiklopediyi hediye eden İbrahim Ulvi Yavuz, ilçenin kültürel hayatında önemli bir basamak olacağına inandığı bu çalışmamı tüm Bolvadinlilerle paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

BİZ HAMALLIĞA RAZIYIZ

Eser hakkında bilgiler veren Yavuz, “Bu Bolvadin Ansiklopedisi uzun yıllar çalışmayla ortaya çıktı. Bu ansiklopediyle hem Afyon, Bolvadin hem de Afyonun ilçelerini gündeme getirmek, oradaki sosyal hareketleri, ekonomiyi, siyaseti, kültürü yansıtmak için hazırladık. Bolvadinliler Dayanışma Vakfı bastı. Ücretsiz olarak dağıtılıyor. Bu vesileyle sizleri ziyaret edip bu eseri taktim edip hem böylece sizlerle tanışmış olduk, hem de sizler Bolvadin’i yakından tanıma imkanını bulmuş oluyorsunuz. Ben aslen Bolvadinliyim. 40 yıldır Ankara’da oturuyorum. Türkiye Yazarlar Birliğinin üç dönem genel başkanlığını ve yönetim kurulu üyeliğini yaptım. Şuanda baş danışman olarak görev yapıyorum. 12 tane romanım var. Bolvadin’le ilgili 4 eserim var. Birincisi Kurtuluş Savaşında Bolvadin’in göstermiş olduğu etkinlikleri yansıtmaya çalıştım. Kıyam Vakti romanım var, 4 baskı yaptım. Küllenmiş acılar diye kitabımda Bolvadin’in önemli kişilerini hikayeleştirdim. Bolvadin’de yetişen ilim adamı, din adamı, siyasetçi, bürokrat kişileri ele alan bir eser hazırladım.  Kitap almak isteyenler  boldava@gmail.com adresinden bizlere ulaşabilirler. Kargo paralarını kendileri ödediği zaman eser gönderiliyor. Diğer ilçelerinde ekonomisi olsun, edebi günleri olsun, yapmış oldukları etkinlikleri de ele aldık. Bilgiler çoğalır, vakıftan, toplumdan ilgi görürse biz hamallığa razıyız” dedi. >>>Günay Doğar

www.boldav.org.tr

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI (BOLDAV)

Diğer Etkinlikler