Etkinlikler


Resmi Büyüt

ANKARA'DAKİ BOLVADİNLİLER İFTARDA BULUŞTU..
14.07.2014

Başı rahmet, ortası mağfiret sonu cehennem azabından kurtuluş olan mübarek bir Ramazan Ayında 13 Temmuz Pazar akşamı Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV), Ankara’da yaşayan Bolvadinlileri Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 5.Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen Geleneksel Ramazan iftarında güzel bir mekanda biraya gelen hemşeriler hem Ramazan ayının bereketini hem de birlik ve beraberliğin sevincini doyasıya yaşadılar.

13 Temmuz 2014 Pazar günü gerçekleştirilen ve Sıcak bir atmosferde geçen iftar yemeğine, Bu yıl bizlere ev sahipliği yapan Devlet Su İşleri Genel Müdürü Akif ÖZKALDI, Boldav Kurucular Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı Şeref ASLAN, Boldav Vakfı Kurucularından Yahya PEKTAŞ, Hasan İNCEER ile Boldav Yönetim Kurulu Üyeleri, Siyasetçi, Bürokrat, İşadamı, Öğrenci ve Ev Hanımı gibi kesimlerden yoğun bir katılımla Geleneksel İftarda hemşerilerimizle birlikte Ramazan’ın bereketini paylaştık.

Bolvadinliler,iftardan önce birbirleri ile hasret giderdiler. Okunan ezanla birlikte oruçlarını açtılar.iftar Duasını Emekli Kemal LEYLEK yapmasının ardından konuşmalar gerçekleştirildi. Sunuculuğunu Boldav Üniversiteli Öğrencilerimizden İrem KOCASOY’un yaptığı programda, tüm katılanlara ‘’HOŞGELDİNİZ’’ denildikten sonra Vakıf Başkanı Sayın Şeref ASLAN söz aldı ve; “Ankara’nın her tarafından katılan hemşerilerimi selamlıyorum, birlik ve beraberliğin önemine değinerek bugüne kadar siz değerli hemşerilerimizin katkı ve destekleri ile bu faaliyetleri gerçekleştirdik ve yine sizin desteklerinizi bekliyoruz. İnternet ortamında hizmet veren www.boldav.org.tr ile sanal âlem Facebook adresinden vakfımızın duyuru ve faaliyetlerini ilan ediyoruz. Ankara’da bulunan tüm üniversiteli öğrenci hemşerilerimizle sık sık bir araya geldiklerini belirterek Bu vesileyle Ankara’dan ve Bolvadin’imizden katılan kardeşlerime, hemşerilerime katılımlarınızdan ve katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyor ve misafirlerimizi bir kez daha selamlıyorum.’’ diyerek duygularını dile getirdi. Daha sonra konuşmalar yapmak için sırasıyla Belediye Başkanımız Sayın Fatih KAYACAN, Devlet Su İşleri Genel Müdürü Sayın Akif ÖZKALDI, Eski Afyonkarahisar vekilimiz Sayın Ahmet KOCA, iftara katılan hemşerilerimize birer selamlama konuşması yaparak organizasyonda emeği geçenlere ayrıca teşekkür ettiler ve orada bulunanların Ramazan Bayramlarını şimdiden kutladıklarını belirttiler.

Ramazanın bereketi hıncahınç dolan salonlarda dolaşarak gönüllerden içerilere yol buldu. Maksat, her zamanki gibi halleşmekti; gönüller sohbet için bahane arıyordu. Birkaç bardak koyu çay sohbetine daldılar.İftar boyunca hemşerilerimizle hasbihal ettik; eski ve eskimeyen hatıraları yâd ettik ettikten sonra birçok misafirin katıldığı iftarımız, bir sonraki Ramazan ayında tekrar buluşmak dileğiyle sona erdi.

Bizde İftarımıza katılarak bu güzel organizasyonda bizleri yalnız bırakmayan tüm hemşerilerimize ve dostlarımıza sonsuz teşekkür eder, bu vesile ile Ramazan Bayramının tüm İslam Âlemine hayırlı olmasını dileriz.

**İftar fotograflarına web sayfamızdaki "Foto Galeri" veya "Facebook" sayfamızı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz


www.boldav.org.tr

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI (BOLDAV)

Diğer Etkinlikler