Duyurular


Resmi Büyüt

RAMAZAN-I ŞERİFİNİZİ KUTLARIZ..
27.06.2014


Bir ibadet mevsimi olmanın yanında, kültür ve medeniyetin izlerini taşıyan, gönüllerimizi coşturan, ufkumuzu açan, sabır, kanaat, merhamet, cömertlik ve iyilik zamanı olan 11 Ayın Sultanı Ramazan'a bir kez daha ve yeniden kavuşmuş bulunmaktayız.

Bu mukaddes ilkim, gönül dünyamızda kendimizi muhakemeye çekmek için bir vesile olduğu gibi, etrafımızda yaşanan sıkıntıların, dostluk ve kardeşlik duygusu ile ortadan kaldırılabilmesi için bir imkan ve fırsattır. Yoksul ve yoksun kardeşlerimizin yaralarını sarmak, zengin-fakir; genç-yaşlı demeden aynı sofraya oturmak, aynı saflarda durmak birliğimizi ve dirliğimizi de daha anlamlı hale getirecek, daha da güçlendirecektir.

Bu iklimde asıl olan aç ve susuz kalmak değil, Allah’ın rızasını kazanmak uğruna açlığa ve susuzluğa razı olabilmektir. Böylesi bir sevgi bizi Hakk'a ve hakikate; insana ve insanlığa daha da yaklaştıracaktır. Hem kendi ruhumuzu fethetmek hem de Hz. Yunus'un ifadesi ile " Gönüller kazanabilmek" için Allah'ın bize bahşettiği bu kutlu zaman diliminin ilçemizde, ülkemizde ve dünyada en güzel, en soylu biçimde yaşanmasını niyaz ederek başta Hemşerilerimiz olmak üzere Tüm İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyoruz.

www.boldav.org.tr

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI (BOLDAV)

Diğer Duyurular