Köşe Yazıları


Resmi Büyüt

HATIRA : HERŞEY BOLVADİN İÇİN
08.03.2007

Carullah Kocaeli / BOLDAV Yönetim Kurulu Üyesi
Güzel bir yaz akşamıydı; İşten gelmiş, yemeği yemiş, balkonda çayımı yudumlarken cep telefonum çaldı. Oğlum koşarak gidip masanın üzerinden telefonumu getirdi. Baktım arayan kendisine ağabey diye hitap ettiğim değerli insan Sayın Dr. Ulvi Ata Bey idi. Biraz hasbıhâl ettikten sonra esas mevzûya geçti.

“Carullah, BOLDAV’ın Yönetim Kurulu istifa etmiş, Kurucular Kurulu yeni yönetimi atamak istiyor, çalışma arkadaşlarını belirle bize bildir dediler. Ne dersin birlikte omuz omuza bu görevi yürütelim mi?” diye sordu.

Heyecanlanmıştım; doğup büyüdüğüm memleketimin büyüklerinin bir araya gelerek büyük ideallerle kurup bir şeyler yapmaya çalıştıkları, öğrenci iken ders çalışmaya gittiğim, arkadaşlarla oyunlar oynadığımız, el becerilerimizi geliştirdiğimiz Bolvadin’de de şubesi bulunan BOLDAV’ın yönetiminde yer alacaktım. Demek hizmet etme sırası bize gelmişti. Hem de bu hizmeti; benim eğitimimde emeği olan Sağlık Meslek Lisesi’nden öğretmenim kıymetli insan Sayın Özgür İzzet Pektaş Bey, kendilerini örnek almaya çalıştığım ağabeyim değerli insan halamın oğlu Ali İhsan Akçeşme ve devlet memuru olarak idareciliği kendisinden öğrendiğim Kurucular Kurulu Üyemiz Sayın İbrahim Ulvi Yavuz Bey’in oğlu Sayın Edip Ali Yavuz Bey ile birlikte Sayın Dr. Ulvi ATA Bey’in başkanlığındaydı bu hizmet yarışı.

Bize tevdî edilen bu görevi vebalini, ağırlığını, sorumluluğunu üstlenerek kabul ettik. Çünkü birileri bu taşın altına elini koymalı idi. Hizmet memleketimize idi. Bizden öncekilerden bayrağı alıp, bizden sonrakilere teslim etmek gerekli idi.

Bismillah diyerek başladık hayırlı hizmetler yapmak için göreve, hepimiz devlet memuru idik, hepimizin de işleri çok yoğundu, boş vaktimiz yoktu, ama diğer tarafta vakıf hizmetleri vardı, bir şekilde zaman ayırmak gerekli idi, koşturmak lazımdı…

Hepimiz heyecanla başladık düşünmeye, ne yapabilirizi bulmaya; bazen BOLDAV Genel Merkezinde, bazen İzzet Bey’in de üyesi olduğu İlahiyatçılar Vakfında, bazen de benimde yönetiminde olduğum Kutup Yıldızı Düşünce ve Bilgi Topluluğu Genel Merkezi’nde bir araya gelerek.

Ve nihayet beyin fırtınaları ve istişareler sonucu atılan tohumlar başladı yeşermeye, başladı faaliyetler filizlenmeye;
- İftar yemeği,
- Öğrencilerimize kırtasiye yardımı,
- Bolvadin temsilcilerimizin seçimi,
- Kurucular Kurulu ile Ankara’daki öğrencilerimizin tanıştırılması,
- Web sayfamızın açışı vs.

Şimdilik bu kadar, inşallah hemşerilerimizin kavli, bizlerin fiili dualarıyla daha hayırlı hizmetler yapmada sıra saygılarımla. Allah’ a emanet olun.

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI (BOLDAV)
www.boldav.org.tr

Diğer Köşe Yazıları