Haberler


Resmi Büyüt

HEMŞERİMİZ PROF. DR. NEVZAT GÜRAN'A HÜZÜNLÜ VEDA
05.09.2013

Hemşehrimiz,Eski Bolvadin Belediye Başkanlarından Hasan Basri YAZICI ile Nurullah YAZICI'nın Enişteleri ve Boldav Kurucular Kurulu Üyelemizden İbrahim KOCA'nın Dünürü,İzmir Gediz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nevzat GÜRAN(58) vefat etmiştir. Cenazesi 04.09.2013 Çarşamba günü İkindi namazına müteakip Ankara Sami Efendi Külliyesi'nden Hemşerilerimizin büyük katılımlarıyla ebedi istirahatgahına defnedilmiştir.

Kısa Özgeçmiş

1955 yılında Ankara’da doğan Nevzat GÜRAN, 1976 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden (İktisat ve Maliye Bölümü) mezun olmuş, 1977 yılında bir süre Çalışma Bakanlığı Araştırma Kurulu’nda çalıştıktan sonra Ege Üniversitesi’nde (Ekonomi Bölümü) asistan olarak görev almış ve akademik çalışmalarını 1982 yılından itibaren Dokuz Eylül Üniversitesi’nde sürdürmüştür. 1978 yılında yüksek lisans öğrenimini tamamlayan ve 1983 yılında İktisat Doktoru unvanını alan GÜRAN,  1984-1985 öğretim yılında Birmingham Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak çalışmalarda bulunmuştur. 1987 yılında yardımcı doçentliğe atanan ve iki yıl süre ile (1988-1990) üniversiteden izinli olarak DPT-Avrupa Topluluğu Başkanlığı’nda çalışan GÜRAN, 1991 yılında Uluslararası İktisat alanında doçent unvanını almış, 1997 yılında da profesör kadrosuna atanmıştır. Temmuz 2004’de emekli olduktan sonra öğretim üyesi olarak bir yıl Kırgız–Türk Manas Üniversitesi’nde çalışan GÜRAN, Ağustos 2009’dan itibaren Gediz Üniversitesi’nde Ekonomi Bölümü Başkanı olarak görev yapmaktadır. “Uluslararası İktisadi Kuruluşlar”, “Makro Ekonomik Analiz” ve “Uluslararası Ekonomik Bütünleşme ve Avrupa Birliği” adlı ders kitaplarının yanı sıra döviz kurları ve uluslararası rekabet gücü gibi konularda çeşitli araştırma ve yayınları bulunan Prof. Dr. Nevzat GÜRAN, evli ve üç çocuk babasıdır.

Hemşerimiz Merhum Prof. Dr. Nevzat GÜRAN'a;Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) olarak Allah'tan rahmet kederli ailesine başsağlığı diliyoruz.

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI (BOLDAV)

Diğer Duyurular