Etkinlikler


Resmi Büyüt

BOLDAV ÖĞRENCİLERİMİZLE ÇANAKKALE GEZİSİNE GİTTİ
20.05.2013

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı(BOLDAV)’ın katkılarıyla Ankara’da okuyan Öğrencilerimizle beraber Çanakkale ve Bursa gezisi düzenledi.

Çanakkale Şehitlerini anma gezisindeki Amaç; Öğrencilerimize burada yaşanan olayları içlerinde hissedebilmeleri, çekilen zorlukların idrakine varmaları, bize bırakılan bu toprakların ne pahasına alındığı, korunup sahip çıkılması gerektiği düşüncesiyle Bizden öncekilerin Bu vatan uğruna canlarını verdikleri ve sonsuz istirahate çekildikleri Çanakkale emanetine sahip çıkmak, değerlerimizi yeniden hatırlamak, gözlerimizdeki pasları silerek manevi bir duygu eşliğinde yaşatmak için Çanakkale gezisini düzenledik. Bu düşünceleri ve çalışmaları elimizden geldiği kadar layıkıyla tamamlaya çalıştık.

Gezi; Organizatörler Hikmet KELEKÇİ ve Fatih GÖNBE eşliğinde 17 Mayıs 2013 günü akşam 20.30’da Ankara’da başlayarak saat:06.00’da Eceabat/Gelibolu yarımadasına feribotla geçildi. Uygun bir yerde öğrencilerimizle güzelce bir kahvaltı sonrası Çanakkale Şehitlik Bölgesi’ndeki olayları ve manevi havanın daha güzel hissedilmesi için bir rehber eşliğinde Kilit bahir Köyü ve Kalesi, Soğanlı dere hastane Şehitliği, Namazgâh Tabyası, Havuzlar şehitliği, Seyit Onbaşı Anıtı ve Mecidiye Tabyaları, Şahin dere Şehitliği, Alçıtepe Köyü özel müze ziyareti, Morto koyu, Yahya Çavuş ve Ertuğrul tabyası şehitliği, Sargı Yeri Şehitliği(Zığındere), Çanakkale Şehitler Abidesi, Kabatepe, Anzak Koyu, ve daha sonrası öğrencilerimizin biraz dinlenip biraz da serinlemeleri için rehberimiz eşliğinde ara vermek için Saros körfezi kıyılarında zaman geçirdikten sonra Mehmetçiğe saygı anıtı, Kanlı ve kırmızı sırt ziyareti, 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı ve siperler güzergâhlarında devam ederek gezimiz tamamlayarak Eceabat’ta öğle yemeği sonrası Feribotla karşıya geçilerek 17.00 sıralarında Bursa Ulu Cami’ye doğru yola çıkıldı. ve Araç içinde öğrencilerimize Çanakkale hakkında eğlenceli bir yarışma sonrası kabak oyunu, bayan ve erkek öğrenciler grubu olarak sessiz sinema oyunlarının sonrasında Bursa Ulu Camiye ulaşılıp akşam namazını kıldıktan sonra Toplu olarak arkadaşlar Orhan Gazi Türbesini ziyaret ve Daha sonra Tophane tepesinden Bursa’yı seyirden sonra tekrar dolaşılarak aracımızın yanına gelerek Ankara’ya doğru yola çıkarak sabah 05.00 sıralarında Ankara’ya gelerek gezimizi tamamlamış olduk.

Gezi sonrası geziye katılan öğrencilerimizle yapılan konuşmalarda gezi hakkında düşünceler paylaşılmıştır. Bolvadinliler Dayanışma Vakfı’nın gerçekleştirdiği bu gezide Öğrencilerimizden teşekkür ve takdirlerini bizlere ulaştırmaları BOLDAV ailesi olarak gezinin amacımıza ulaşıldığı kanısı bizde hasıl olması bizleri sevindirmiştir.

Ayrıca; Bu gezimizde bizleri yalnız bırakmayarak bizlerin yanında oldukları için Değerli Öğrencilerimize sonsuz teşekkür eder derslerinde başarılar dileriz.

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)

Gezimizle ilgili Fotoğraflara foto galerisinden veya aşağıdaki linkten bakabilirsiz...

http://www.boldav.org.tr/?eklenti_adi=fotograflar&kategori_no=61

http://www.bolvadinhergun.com/haber/guncel/boldavdan-guzel-bir-etkinlik-/559.html

Diğer Etkinlikler