Haberler


Resmi Büyüt

BOL-DAV’DAN BOLVADİN’E GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURMAYA DEVAM...
07.07.2020

Bol-Dav Bolvadinliler Dayanışma Vakfı Başkanı Sayın Hasan DOĞRUYOL Bolvadin ve Afyonkarahisar’da bir dizi temaslarda bulundular. Öncelikle Bolvadin de çevreye gösterdiği duyarlılıklarından dolayı Değerli Hemşerimiz Nihat GÜNDAY ve Emre Kösem’e ayrı ayrı teşekkür ederek, Örnek davranışlarından dolayı Bol-Dav’ın teşekkür beratını kendilerine takdim ettiler.

Taktim esnasında Cafer Cumhur ÇETİNOVA ve Metin ATA beylerde hazır bulundular. Burada kısa bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hasan DOĞRUYOL Bey, Temizliğin dinimizin kesin bir emri olduğunu bir topluluğun evinde ve iş yerinde temizliğe gösterdiği hassasiyeti, büyük bir evimiz ve yaşam alanımız olan Bolvadin’in Cadde ve sokakların dada aynı duyarlılığı göstermek, medeni bir şehrin ve şehirlinin en görünen özelliklerinden birisi olduğunu ifade ettiler. Evimizden rızkımıza, işyerlerimize, işyerlerimizden, evimize ve sevdiklerimize ulaşmak ve kavuşmak için bizlere paspas olan caddelerimizin ve sokaklarımıza tükürmek ve sümkürmenin yemek yenilen kaba tükürmekle aynı anlam ifade ettiğini, evimizin içerisinde çer, çöp olarak atmadığımız her hangi bir şeyi de dışarıya atılmasının aynı zaman da bir kul hakkı olduğunun unutulmaması gerektiğini söylediler.

Daha sonra Bolvadin’imizin güzide sanatçılarından İmparator lakaplı Battal Gazi GÜN ve Fahrettin BAYAR Beylerlerde bir görüşme gerçekleştirdiler. Uygun bir zamanda yapılması planlanan organizasyonlarda kendilerini ağırlamaktan ve dinlemekten memnunluk duyacaklarını ifade ettiler.

Afyonkarahisar’da Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğünü BOL-DAV Kurucular Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Mehmet Akif Çakırer Beyle birlikte ederek ziyaret ederek Bölge Müdürü Sayın Şahin ÇILGIN beyle Bolvadin Kestemet Şehitliği için ön görüşmelerde bulundular. Şehitlik için Bölge Müdürlüğümüz gerekli prosedürleri tamamlayarak kısa süre içerisinde Akif ÖZKALDI beyin talimatları doğrultusunda Şehitliği oluşturmalarının kendileri için milli bir görev olduğunu, Şehitlerimiz sayesinde bu toprakların vatan olduğunu ve bu konuda ellerinden geleni yapacaklarını ifade ettiler.

Daha sonra bu kurumda görev yapan bazı Bolvadinli hemşerilerimizle görüşme imkanı buldular.

BOL-DAV BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI
#örnekinsan #çevre #kestemet #şehitlik #bolvadin #boldav

Diğer Haberler