Haberler


Resmi Büyüt

ABDULLAH AKDAŞ BOLVADİN KAYMAKAMLIĞINA ATANDI.!
11.08.2019

Bolvadin Kaymakamı İbrahim ÖZKAN'ın Burdur Vali Yardımcısı olarak atanmasının ardından Bolvadin Kaymakamlığına Isparta Eğridir Kaymakamı Abdullah AKDAŞ atandı.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) olarak; Sayın Abdullah AKDAŞ’a ilçemize hoşgeldiniz diyerek Nice üstün başarılara imza atmanızı diler, yeni görevinizin hayırlı olmasını temenni ederiz.

ÖZGEÇMİŞ

Abdullah AKDAŞ, Kahramanmaraş ili Afşin ilçesi Altunelma Kasabasında 1978 yılında doğdu. İlk ve orta eğitimini kasabasında, lise eğitimini Kahramanmaraş Teknik ve Endüstri Meslek lisesinde tamamladı. 1995 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk fakültesini kazanarak 1999 yılında mezun oldu.

2000 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Kayseri Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Osmaniye -Hasanbeyli, Kırklareli -Pehlivanköy, Karaman- Ayrancı, Adana -Feke, Edirne- Meriç ilçelerinde vekil kaymakam olarak görev yaptı.

2004 yılında Kaymakamlık kursunu başarıyla tamamlayarak Burdur İli Karamanlı ilçesine kaymakam olarak atandı. Komşu ilçeler olan Yeşilova ilçesinde 12 ay, Kemer ilçesinde ise 15 ay süreyle vekaleten kaymakamlık görevlerini beraber yürüttü. 2005 yılı kararnamesi ile Erzincan ili Çayırlı ilçesi Kaymakamlığına atandı. 3 yıl burada görev yaptıktan sonra, 2008 yılında Şırnak ili Vali Yardımcılığına atandı. Burada Vali yardımcılığı görevi ile birlike Habur Sınır Kapısı mülki İdare Amirliği görevlerini yürüttü. 2010 yılı kararnamesi ile Artvin ili Hopa ilçesi Kaymakamlığına atandı . Burada da kaymakamlık görevi ile birlikte Sarp Sınır Kapısı Mülki İdare Amirliği ile Hopa Liman Mülki idare Amirliği görevlerini yürüttü.

2013 yılında Isparta ili Şarkikaraağaç ilçesi Kaymakamlığına atandı. Kaymakamlık görevine ilaveten Isparta Vali Yardımcılığı ve 15 ay süreyle Isparta İl Özel idaresi Genel Sekreterliği görevlerini yürüttü.

2015 yılından itibaren Eğirdir Kaymakamı olarak görev yapmaktadır. Son olarak Bolvadin Kaymakamı olarak atanmıştır. Evli ve iki çocuk babası olup eşi öğretmendir.

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://www.instagram.com/bol_dav
boldava@gmail.com


#Atama #Bolvadin #Kaymakam #AbdullahAkdaş #HayırlıOlsun #Boldav

Diğer Haberler