WhatsApp: +90 552 455 13 03       Telefon: +90 552 455 13 03BOL-DAV ANKARA TEMASLARINDAN BU GÜNKÜ ZİYARETİMİZ TMO TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANI SAYIN YASİN SARISOY BEY’Dİ

BOL-DAV ANKARA TEMASLARINDAN BU GÜNKÜ ZİYARETİMİZ TMO TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANI SAYIN YASİN SARISOY BEY’Dİ

Yönetim Kurulu Başkanımız Hasan DOĞRUYOL, Yönetim Kurulu II. Başkanı Mehmet Fatih GÖNBE,  İstişare Meclisi Üyemiz Vahap CEBEL, Avukat Ahmet Rauf ÖZÜLKÜ ve Kurucular Kurulu Üyemiz Yahya PEKTAŞ Beyle birlikte TMO Bilgi İşlem Başkanı Sayın Yasin SARISOY Bey makamında ziyaret edildi.

1978 yılında Bolvadin’de doğdu. İlk ve Ortaöğrenimini Bolvadin'de tamamladı. Konya Selçuk Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. Dumlupınar Üniversitesinde Pedagojik Formasyon eğitimi aldı.

Memuriyete 1998 yılında Türkiye Elektrik Üretim İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığında göreve başladı.2001 yılında TMO Genel Müdürlüğüne naklen geçiş yaptı. AAF İşletme Müdürlüğünde Bilgisayar İşletmeni, Programcı görevlerinde bulundu.

2008 yılında Eskişehir Şube Müdürlüğünde Programcı, 2012-2016 yılları arasında Akçakoca ve Eskişehir Şube Müdürlüğü Bilgi İşlem Servis Şefi, 2016 yılında Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Sistem Yönetimi Şube Müdür Vekili, 2016 yılında Kırıkkale Şube Müdürü,2017 yılında Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Sistem Yönetimi Şube Müdürü olarak görev yaptı.09.01.2018 itibaren Bilgi İşlem Dairesi Başkanı olarak görev yapmakta olup 2019 yılı itibariyle BOL-DAV Bolvadinliler Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Başarılı eğitim hayatı, örnek kişiliği, mesleki donanımı ve tecrübesiyle, Devletinin ve Milletinin hak ve hukukunu korumaya adanmış ve bu konuda tavizsiz bir karakter. Beyefendi kişiliği, hoşgörülü tavır ve davranışlarıyla,  aynı zamanda Bol-Dav Vakfının Yönetim Kurulu Üyesi Hemşerimiz Yasin SARISOY Beyefendiyi ziyaret etmekten onur duyduk.

Samimi bir ortamda gerçekleştirilen nezaket ziyaretinde sohbetimizin konusu Bolvadin’in eğitimli gençlerinin Yönetim Bilgi Sistemlerinin önemini kavraması, dijital teknoloji ve yapay zekânın tüm sektörlerin ilgi alanına er veya geç gireceğini ülkemizdeki gençlerin kariyer planlaması yaparken mutlaka bir yazılım ve kodlama alanında ve mimarisinde de kendilerini geliştirmelerinin önemi vurgulandı.

Bu arada Sayın Yasin SARISOY Beye Vakfımızın yayınlarından “İlimden İrfana, Sanattan Siyasete Bir Kültür Beldesi Bolvadin Ansiklopedisi”, Mehmet Akif ÇAKIRER Beyin “Bolvadin Nasıl Zenginleşir Kadim Kent’ten Marka Kent’e Yolculuk”, Yahya PEKTAŞ Beyin “ Gök Kubbemizde Hoş Sedâ Bırakanlar isimli eserler Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hasan DOĞRUYOL Bey tarafından takdim edildi.

Yasin SARISOY Beye sıcak misafirperverliklerinden dolayı teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

BOL-DAV BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI

Paylaş

Whatsapp Destek