WhatsApp: +90 552 455 13 03       Telefon: +90 552 455 13 03BOLVADİN UYGULAMALI BİLİMLER FAKÜLTESİ BİRİM DANIŞMA KURULU 15/12/2021 TOPLANDI

BOLVADİN UYGULAMALI BİLİMLER FAKÜLTESİ BİRİM DANIŞMA KURULU 15/12/2021 Çarşamba günü gündemindeki maddeleri görüşmek üzere online olarak toplandı. Toplantıya Bol-Dav Bolvadinliler Dayanışma Vakfı adına  Kurucular Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyemiz Öğretim Görevlisi Sayın Mehmet Akif ÇAKIRER Bey tarafından katılım sağlandı.

2021-2022 eğitim-öğretim yılında fakültemizin öğrenci tercihleri açısından yaşadığı sorunlar değerlendirildi. Sürecin pandemi etkisinden kaynaklı genel bir durum olduğu, konuya ilişkin gerekli tespitlerin yapılarak ilgili birimlere bildirildiği vurgulandı.

Pandemi sürecinde fakültemizdeki eğitimin %60 yüz yüze, %40 uzaktan eğitim modeli ile sorunsuz ve kaliteli bir şekilde sürdürüldüğü, salgın nedeniyle gerekli tedbirlerin alındığı ve ciddi bir sorun ile karşılaşılmadığı vurgulandı.

Kurul dış paydaş üyelerimizin görüş ve önerilerinin Fakültemizin gelişimi, eğitim kalitesinin artırılmasındaki yeri ve önemi ifade edildi.

Kurul dış paydaş üyelerimizin Bolvadin’de Yükseköğretimin gelişmesi için her alanda katkılarının sürekli olarak devam edeceği ve sürdürülebilir olduğu ifade edildi.

Öğrencilerimizin şehir ile bütünleşmesi ve sosyalleşmesi için gerekli çalışmaların Bolvadin Belediyesi ile iş birliği yapılarak başlatıldığı, diğer danışma kurulu üyesi kurumların da konuya desteği ile hayata geçirilmesi planlandı.

Bolvadin Belediye Başkanlığı ile yapılan iş birliği süreçlerinin sosyal, kültürel, sportif ve bilimsel alanlarda güçlendirilerek devam ettirilmesi gerekliliği vurgulanarak konuya ilişkin ön çalışması yapılan projeler değerlendirildi.

Öğrencilerimizin spor etkinliklerinde şehirle buluşturulmasının önemi değerlendirildi.

Kampüs sınırları içerisinde bulunan atıl arazilerin gelir getirici projeler ile değerlendirilmesi gerektiği vurgulandı.

Bir sonraki toplantının yüz yüze yapılması ve daha somut adımlarla işbirliklerinin artırılması konusu ifade edildi.

BOL-DAV BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI

 

Paylaş

Whatsapp Destek