WhatsApp: +90 552 455 13 03       Telefon: +90 552 455 13 03BİR İNSAN YAŞAMI BOYUNCA YANINDA OLACAK. ONA HİÇBİR ZAMAN ARKASINI DÖNMEYECEK VE HER ŞARTTA ELLERİNİ SIMSIKI TUTABİLECEK İNSANLAR İSTER İŞTE BU İNSANLARA DA AİLE DENİR

BİR İNSAN YAŞAMI BOYUNCA YANINDA OLACAK, ONA HİÇBİR ZAMAN ARKASINI DÖNMEYECEK VE HER ŞARTTA ELLERİNİ SIMSIKI TUTABİLECEK İNSANLAR İSTER. İŞTE BU İNSANLARA DA AİLE DENİR.

Ailenin bir arada olması büyük bir mutluluktur. Huzurlu bir aile hayatı yaşamak ve bu mutluluğu paylaşmak kadar güzel duygular az bulunur. Bu dünyadaki tek servet ailendir. Paradan ve kudretten daha önemlidir.

Aile içindeki dengeler ve bireylerin birbirleriyle olan iletişimi sadece o evi değil, aynı şekilde her bireyin dışarıdaki kişisel hayatını da etkiler. Bu nedenle ailede etkileşimi engelleyen faktörleri bilmek ve bunlardan olabildiğince uzak durmak aile ilişkileri açısından oldukça önemlidir.

İki dünya saadeti amacıyla kurulan yuvaların, mahkeme salonlarında son bulmasını en aza indirmek için aşağıdaki sorunlarla baş etmek ve çözüm odaklı, empati kurarak yaklaşılması önem arz etmektedir.

Amaç yıkmak ise sudan bahaneler bulunur ve yıkılır. Yapmak ise sorunun nereden kaynaklandığını tespit etmekle başlanır. Aileyi ayakta tutmak ve yaşatmak ise var olan sorunun farkına varıp, kabullenip, çözmek için sağduyu ve iyi niyeti merkeze almak icap ettirir.

BOL-DAV BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI

Paylaş

Whatsapp Destek