WhatsApp: +90 552 455 13 03       Telefon: +90 552 455 13 03BOLVADİN MERKEZİNDEKİ YANGINLA TEKRAR ÜZÜLDÜK

BOLVADİN MERKEZİNDEKİ YANGINLA TEKRAR ÜZÜLDÜK

Bolvadin Çarşı Merkezinde yangın meydana geldi. Yangından etkilenen ve büyük maddi hasara uğrayan tüm esnaflarımıza ve dükkân sahiplerimize geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

Çıkan yangında en büyük tesellimiz can kaybının olmamasıdır. Allahtan niyazımız böyle felaketlerin bir daha yaşanmamasıdır.

BOLVADİNDEKİ YANGININ BİR YÖNÜYLE HATIRLATTIKLARI (BİR ÖNCEKİ YANGINDAN KALAN)

Ankara’nın bir dönem en ünlü çarşılarından olan Engürü pasajının yangınıyla Alakalı olarak, yine Ankaralı bir büyüğümden şöyle bir hatırat işitmiştim. Demişti ki “Çarşı yanınca çarşıdaki esnaf kendisini en kısa süre içerisinde toparladı ve çok daha güzel bir çarşılarına en kısa süre içerisinde kavuştular.

Bunun en büyük sebebi ise şuydu. Öncelikle alacakları güvenilir kişilerdeydi. Kendilerinden vadeli mal alan kişi ve perakendeciler vadeli mal almalarına rağmen, borçlarını tamamını en kısa süre içerisinde vadelerine bakmaksızın yangında zarar gören esnafa paralarını iade etmeleri ve borçlarını erken kapama yaparak gerçekleşti.’’

Malum yaşadığımız Bolvadin'de ki çarşı merkezimizdeki üzücü yangının ardından, eğer yangında iş yerini kaybeden Esnaflarımıza borcu olanlar varsa, erken ödemelerini gerçekleştirsinler. Belki de bu zamanda onlara yapılacak en güzel dua bu olsa gerek.

Yanan dükkân sayısından ziyade, yangının maliyetine odaklanırsak, çalışanlar, ev hanesi, mal aldıkları, mal sattıkları ve bu işlerin gerçekleşmesine katkı ve emek sarf edenlerin gayretleri tamamı toplam maliyeti ifade edeceğini akıldan çıkarmamamız gerekir.

Saygılarımla,

Hasan DOĞRUYOL

B0L-DAV BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI KURUCULAR KURULU ÜYESİ VE YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Paylaş

Whatsapp Destek