WhatsApp: +90 552 455 13 03       Telefon: +90 552 455 13 03AKADEMİSYEN DEĞERLERİMİZ Prof. Dr. Şehabettin YİĞİTBAŞI (Hocaların Hocası)  Kimdir:

AKADEMİSYEN DEĞERLERİMİZ

Prof. Dr. Şehabettin YİĞİTBAŞI (Hocaların Hocası)  Kimdir:

Şehabettin Yiğitbaşı Öğretim Üyesi 1937’de Bolvadin‘de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bolvadin‘de liseyi ise Afyonkarahisar’da bitirdi. İstanbul Ticari İlimler Akademisinden mevzun oldu.

Sosyal Sigortalar Genel Müdürlüğünde görev aldı. Ardından özel bir firmada muhasebecilik, daha sonra da Türkiye Emlak Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Türkiye Cumhuriyeti Yatırım Bankasında görev yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı adına Fransa’ya gitti ve burada İktisat Doktoru unvanını kazandı. Ege Üniversitesi iktisadi Bilimler Fakültesi İktisat politikaları kürsüsünde asistan oldu.

İzmir 9 Eylül Üniversitesi İdari ve Sosyal Bilimler Enstitüsün Müdürlüğü yaptı. Konya Selçuk Üniversitesi’nde Profesörlüğe yükseldi. Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı oldu.

Ayrıca Selçuk Üniversitesi iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi kurucu Dekanlığı yaptı. Daha sonra Afyon Kocatepe Üniversitesi kurucu Rektörüne atandı.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yaptı.
Bolvadin Meslek Yüksek Okulunun açılmasını sağladı.

Afyon Kocatepe Üniversitesince Kuruluş sürecinde yapmış olduğunu değerli katkılarından dolayı Üniversitenin Merkez Kütüphanesine Prof. Dr. Şehabettin Yiğitbaşı’nın ismi verilerek Hocamıza vefa örneği gösterildi.

Değerli Hocamız aynı zaman da karakalem çalışmaları yaparak, resim sanatında da nadide eserlere imza atmaktadır.

Evli ve dört çocuk babasıdır.

Eserleri: Mikroekonomi, iktisada giriş.

Değerli Hocamıza sağlık, sıhhat, uzun ömürler ve çalışmalarında başarılar dileriz.

BOL-DAV BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI

Paylaş

Whatsapp Destek