WhatsApp: +90 552 455 13 03       Telefon: +90 552 455 13 03ŞAİR YAZAR EDEBİYATÇI DEĞERLERİMİZ Mülkiyeli. Polis Komiseri. Şair; Bleda YAMAN Kimdir:

ŞAİR YAZAR EDEBİYATÇI DEĞERLERİMİZ

Mülkiyeli, Polis Komiseri, Şair; Bleda YAMAN Kimdir:

Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Bolvadin Atatürk İlköğretim Okulu’nda okudu. Lise tahsilini Bolvadin Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Orta düzeyde İngilizce bilen Yaman, 2015 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu.

2016 yılında “Yücelciler” isimli uzun metrajlı film senaryosu ile Kültür Bakanlığından senaryo yazım desteği almaya hak kazandı. Bir yıllık İstanbul macerasından sonra Polis Akademisi Polis Amirleri Eğitim Merkezi’ne girdi. 2017 yılında Komiser Yardımcısı olarak başladığı görevine halen Komiser olarak devam etmektedir.

Edebi Kişiliği:

Edebiyata piyes yazarak başlayan Bleda Yaman, lise çağlarında şiirle tanışır. Bir kıvılcım olarak nükseden şiir aşkı üniversite yıllarında yangına dönüşür. Kısık Sesler, İnziva, Edebice, Mağaradakiler ve Ayarsız gibi birçok yayınlarda şiirlerine ve diğer edebi türdeki yazılarına yer verilmiştir.

Geleneksel şiir kalıplarıyla ilgilendikten sonra modern ve post-modern tarza yönelmiştir. Daha çok lirik ve bireysel şiirler yazsa da toplumsal gerçekçi şiirleri de bulunmaktadır. İki şiir kitabı Nisan 2018 ve Mayıs 2021’de Tün Yayınevi’nden çıkmıştır.

Eserleri: Mahbube’ye Hâl Beyânı, Kediler ve Kadınlar

ZÜMRE

Sevgide boy ölçüşme,

Yunus kadar Emre’yiz,

Kararıp ye’se düşme,

Gönle düşen cemreyiz!

Meyleder baki çile,

Kâh kaleme, kâh dile,

Hep beraber aşk ile

Abat olan zümreyiz.

İletişim: yaman.bleda@gmail.com

 

Mülkiyeli, Polis Komiseri, Şair; Bleda YAMAN Beye Başarılarının devamını dileriz.

BOL-DAV BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI

Paylaş

Whatsapp Destek