WhatsApp: +90 552 455 13 03       Telefon: +90 552 455 13 03KURUCULAR KURULU

 

HASAN İNCEER

Eğitimci, Hukukçu, Yönetici.

Afyonkarahisar’ın Bolvadin İlçesi'nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bolvadin'de tamamladı. 1952 yılında Diyarbakır Öğretmen Okulu’ndan mezun oldu. Çay-Armutlu, Bolvadin Bahçe ve Atatürk ilkokullarında Başöğretmenlik yaptı. Afyon Lisesi’ni dışarıdan bitirdi. Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü’nde yeterlilik sınavını kazanarak orta dereceli okul öğretmenliği diploması aldı. Bolvadin Lisesi’nde Türkçe-Edebiyat dersleri öğretmenliği ve yöneticilik yaptı. 1967 yılında Ankara-Demetevler Ortaokulu’na naklen atandı. Daha sonra buranın lise olması üzerine müdür oldu. Bu arada Ankara Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1979 yılında Halide Edip Lisesi’nde görevli iken emekli oldu.

Emeklilik sonrası serbest avukatlık yaptı. Bolvadinliler Dayanışma Vakfı'nın (BOL-DAV) kurucuları arasında yer aldı ve Genel Başkan seçildi. BOL-DAV adına sosyal faaliyetlere öncülük etti ve toplantılar düzenledi. Kısa bir süre siyasete girerek Afyon milletvekili adayı oldu. Halen Ankara'da  emekli avukat olarak ikamet etmektedir.

Evli ve dört çocuk babasıdır.
 


 
 
İBRAHİM ULVİ YAVUZ

Yazar, Romancı,

1942’de Afyonkarahisar’ın Bolvadin İlçesi'nde doğdu. Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görev aldı. Başbakanlık (Devlet Bakanlığı), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlıklarında Özel Kalem Müdür Yardımcılığı, Sağlık Bakanlığı’nda Özel Kalem Müdürlüğü ve Müşavirlik görevlerinde bulundu.

Özel Kalem Müdürlüğü'nden kendi isteği ile emekli oldu (1999).

Yazı hayatına, şiir ile başladı. Daha sonra hikaye ve romana yöneldi. Sur, Hilal, İslam, Şule, Oku, Hakses, Köprü, Kadın ve Aile, Diyanet dergilerinde şiir, hikaye ve düz yazıları yayınlandı. Yeni Devir Gazetesi’nde romanları tefrika edildi. Kıyam Vakti romanı ile Bolvadin Kaymak Şenliği Özel Jüri ödülünü kazandı. Eseri piyes haline getirilerek sahnelendi. "Beddua" isimli hikayesi ile 3. Kaymak Şenliği Hikaye Yarışması'nda birinci oldu (1987).

Gençlik Dergisi tarafından "1996 Yılının En Başarılı Romancısı” seçildi. Türkiye Yazarlar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2008’de Genel Başkan seçildi. Yunus Emre Enstitüsü Danışma Kurulu Üyesi oldu. TYB Kültür ve Sanat Yıllığı’nı (2000-2010) yayına hazırladı. Olaylar, Ödüller, Kayıplar Bölümünü yazdı. Halen Türkiye Yazarlar Birliği Başdanışmanı ve TYB Vakfı Mütevelli Heyeti 2. Başkanıı olarak görev yapmaktadır.

Evli ve 3 çocuk babası

ESERLERİ:
Roman:
Dikenli Yollar (1976)
Çalkantı (1978)
Korkunun Bedeli (1980)
Baharı Beklerken (1984)
Son Kavşak (1984)
Kıyam Vakti (1984)
Hasretin İlk Durağı (1989)
Gönlüme Cemre Düştü (1991)
Düşlerin Rengi Soldu (1993)
Dört Mevsim Ölüm (2002)

Hikaye:
Küllenmiş Acılar (1990)

Deneme:
Türkiye’de Roman Sanatı ve Gelişimi Üzerine Bir Deneme(1999)

Hatıra:
Mavi Defter-Bir Bürokratın Hatıraları (2002)

Sadeleştirme:
Sarı Esirler (P.S. Buck) (1990)
Suç ve Ceza (Dostoyevski) (1992)

Araştırma:
Bolvadinli Bilim, Sanat, Siyaset, Din Adamı ve Yöneticiler (2009)
Ansiklopedi:
Bolvadin Ansiklopedisi (2014)

 

 

YAHYA PEKTAŞ

Yönetici, Şair

1953 yılında Afyonkarahisar’ın Bolvadin İlçesi'nde doğdu. İlk ve ortaokulu Bolvadin'de okudu. Babasının görevi nedeniyle Ankara’ya taşındı. 1970 yılında Ankara Atatürk Lisesi Edebiyat bölümünden mezun oldu. Bir süre Ankara Eczacılık Özel Yüksek Okulu Kimya Bölümü’nde laborant olarak çalıştı. Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı’na memur olarak atandı. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi “Eğitim Programları ve Öğretim Bölümü’nden mezun oldu.

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde ”Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığındaki İş Değerlendirme Çalışmalarının Programlar Açısından Analizi” konulu tezi ile Yüksek lisans (Master) öğrenimini tamamladı. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nda Personel memuru, Personel Şefi ve Personel Koordinatörü olarak görev aldı. Aynı kuruluşta Endüstriyel İlişkiler, Personel ve İnsan Kaynakları Müdürü oldu. Birçok mesleki kurs ve seminerlere katıldı. 2003-2014 yılları arasında İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı yapmıştır. 2016 yılında emekli olmuştur.

Bolvadin1. Kaymak Şenlikleri şiir yarışmasında “Ciğerparem Bolvadin” şiiri ile ikincilik ödülü aldı. Bolvadin 11. Kaymak Şenlikleri Hikâye yarışmasında “Sır” hikâyesi ile mansiyon kazandı Mahalli gazetelerde şiirleri, Bolvadin Ağzı ile Bolvadin Deyim ve Atasözlerine ilişkin derleme çalışmaları yayınlandı.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı'nın (BOL-DAV) kurucuları arasında yer aldı. Ayrıca, Boldav Vakfı'nın Genel sekreterliği, Ankara Şube Başkanlığı ve Boldav Yönetim Kurulu Başkanlıkları görevlerini yaptı.

Evli ve 4 çocuk babasıdır.


 

İBRAHİM KOCA

Eğitimci, Araştırmacı.
 

1949 yılında Afyonkarahisar’ın Bolvadin İlçesi'nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bolvadin'de yaptı. Konya Selçuk Eğitim Enstitüsü fen bilgisi öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Şanlıurfa-Halfeti Ortaokulu fen dersleri öğretmeni oldu ve yöneticilik yaptı. Bolvadin Lisesi fen dersleri öğretmenliğine atandı. Çeşitli sosyal etkinler içinde yer aldı. Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği’nin Bolvadin şubesini kurdu. Bolvadin Hakikat gazetesi, Geleceği Köprü, Kırkgöz ve Yeni Devir gazetelerinde yazıları yayınlandı.

TÜBİTAK’ın yayınladığı “Bilim ve Teknik” dergisinde fen bilgileri üzerine yazılar yazdı. Bir süre serbest çalıştı ve Ankara'da yayıncılık yaptı. Yeniden mesleğine dönerek Ankara Alparslan Lisesi fen dersleri öğretmenliğine atandı.Ankara'da bulunan “Vahdet Vakfı”nın kurucusu oldu ve genel sekreterlik görevini üstlendi. Aylık ”Misak Dergisi”ni yönetti ve halkla ilişkiler müdürü oldu. Öğretmenlikten emekli olduktan sonra
 
Bolvadinliler Dayanışma Vakfı'nın (BOL-DAV) kuruluşunda bulundu ve kurucuları arasında yer aldı ve Boldav Vakfı'nın Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

Evli ve 4 çocuk babasıdır.

   
 
ŞEREF ASLAN
 
Hukukçu, Yönetici;
 
Bolvadin'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bolvadin'de yaptı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Avukatlık stajını tamamladı. 1989 yılında Türkiye Petrolleri A.O. Batman Bölge Müdürlüğü'ne "Sözleşmeli Avukat" olarak atandı. 1995 yılında Türkiye Petrolleri A.O. Adıyaman Bölge Müdürlüğü'ne "Hukuk Müşaviri" oldu. Daha sonra Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü'ne Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı. Birçok mesleki kurs ve seminerlere katıldı. 2014 yılından bu yana Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü'nde Başdanışman olarak görevini sürdürmektedir.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOL-DAV) Kurucular Kurulu Üyesidir, Boldav Vakfı'nın 2010-2015 yılları arası Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

Evli ve üç çocuk babasıdır
 

 
 
HASAN DOĞRUYOL
 
Yönetici - Banka ve Finans

 

1963 Bolvadin’de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Bolvadin de, Ön lisans programını Anadolu Üniversitesinde; Sosyal Bilimler, Lisans programınıda yine aynı Üniversitenin İşletme Fakültesinde İşletme alanında tamamladı. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Bankacılık ve Finans alanında Yüksek Lisans yaptı.(Türkiye’de Katılım Bankacılığı ve Faaliyet Süreçleri’nin Değerlendirilmesi)

1987 yılından itibaren Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.’nin İstanbul, Ankara, Samsun ve Antalya şubelerinde çeşitli unvanlar da görev yaptı. Aynı zamanda bu kurumun; Eskişehir ve Afyonkarahisar Şubelerinde Kurucu Müdür görevlerinde bulundu. Ankara; Siteler, Şaşmaz ve Ulus Şubesi Müdürlüğünü icra etti.
 
Özel şirketlerde Danışman&Koordinatör görevlerinde bulundu.

Bilgisayar yazılım alanında sertifikası mevcut olup bu alanda birçok Özel Şirket ve Kamu Kurumlarına talepleri doğrultusunda programlar üretti.

Ankara merkezli çeşitli vakıf, dernek ve sivil toplum örgütlerinde yöneticilik yaptı.

(TÜSSİDE) Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü’nden “ İletişim ve Beşeri İlişkiler “ ve “Ekip ve İnsan Yönetimi”, Humman Resources Management “Yönetim Koçluğu“,(Müşteri ilişkileri,Customer Relation“Temel Yönetim”, “Hizmet Satış Teknikleri”, ”İletişim ve Beşeri İlişkiler”, ”Yönetim Becerileri”ve “Etkin Liderlik “konularında sertifikaları mevcuttur.

Türk Patent Enstitüsünden geliştirdiği “Tek Kullanımlık İki Parçalı Kilitleme Sistemli Diş Fırçası“ modeli üzerine Resmi Patent Belgeleri bulunmaktadır.Bu alandaki çalışmaları devam etmektedir.

”Faizsiz Bankacılık” alanlarında Üniversitelerde, Özel ve Kamu Kurumlarında, çeşitli seminerler verdi. Yerel Radyo ve Televizyonlarda bu alanlarda programlar yaptı.

 
Kişisel Gelişim, Sosyal ve Toplumsal konularda yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.
 
2005 yılında Bolvadinliler Dayanışma Vakfın’da II.Başkan sıfatıyla Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulunmuştur.
 
Bir dönem Ankara Adliyesinde Bilirkişi olarak tayin edildi.
 
2019 yılı itibariyle Bolvadinliler Dayanışma Vakfı Kurucular Kurulu Üyeliğine seçilmiş olup, Halen Bolvadinliler Dayanışma Vakfı'nın Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır.
 
Evli ve üç çocuk babasıdır.
 

MEHMET AKİF ÇAKIRER

Çakırer; 4 Mart 1977 tarihinde dünyaya geldi. İlk, Orta ve Lise eğitimini Bolvadin’de tamamladı. Üniversite öğrenimini, Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat bölümünde 1999 yılında tamamladı. 1999 yılının Temmuz ayında Dış Ticaret Müsteşarlığı, Serbest Bölgeler Genel Müdürlüğü’nde, 1999 yılı Ağustos ve Eylül ayında İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Eğitim Müdürlüğü’nde staj yaptı.

2002 yılında Dumlupınar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Anabilim Dalı, Yönetim ve Organizasyon bölümünde yüksek lisans yaptı. Askerlik hizmetini, kısa dönem olarak Tatvan’da 16 Ekim 2004 tarihinde tamamladı. 2003 yılından itibaren Afyon Kocatepe Üniversitesi, Bolvadin Meslek Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Çakırer’in ayrıca Network Marketing, Start Up, Kobi Trend derglerinde yazıları yayınlanmıştır. Makalelerine kendisine ait www.lidergirisimci.com isimli web sitesinden ulaşılabilir. Düşün Taşın Derneği’nin Afyon İli Temsilcisi olan Çakırer'in bireysel ve kurumsal vermiş olduğu eğitimler yazdığı kitaplar aşağıdaki gibidir:

Bireysel Eğitimler; Kariyer Yönetimi, Yetenek Pazarlama ve İş Bulma Sanatı, Lider Yöneticilik, Lider Girişimcilik, Eğiticilerin Eğitimi ve Lider Öğretmenlik, İş Görüşmeleri ve Etkili Mülakat Teknikleri.

Kurumsal Eğitimler; Müşteri İlişkileri Yönetimi ve Müşteri Memnuyeti, Pazarlama ve Satış Teknikleri, Çalışanları Motive Etme Teknikleri, Yöneticilikten Liderliğe Geçiş, Aile İşletmelerinde Kurumsallaşma, Değişim Yönetimi ve Rekabet Stratejileri, Niş Pazarlama Stratejisi, Marka Yönetimi ve Marka Olmanın Yol Haritası, Girişimcilik ve KOBİ Yönetimi, Alaturka Girişimcilik, 3İ (İletişim, İnsan Kaynakları, İnovasyon) Eğitimi.

Kitapları: Lider Girişimcinin Yol Haritası, İşletme Yönetimi, Yetenek Pazarlama ve İş Bulma Sanatı, Lider Öğretmen, Lider Girişimci, Halkla İlişkiler, Yeni Pazarlama Tekniği Olarak Niş Pazar Girişimciliği, Elektronik Ticaret, Marka Yönetimi ve Marka Stratejileri, Bolvadin Nasıl Zenginleşir?, Kadim Kent’ten Marka Kent’e Yolculuk, Girişimcilik ve Küçük İşletme Yönetimi, Finansal Okuryazarlık

2019 yılı itibariyle Bolvadinliler Dayanışma Vakfı Kurucular Kurulu Üyeliğine seçilmiş olup aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmaktadır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.


 

  
 
FATİH KAYACAN - Bolvadin Bld. Başkanı
 
Eğitimci, Yönetici;

 

1976 yılında Afyonkarahisar’ın Bolvadin İlçesi'nde doğdu. İlköğretimini ve hafızlık eğitimini Kütahya’da tamamladı. Lise eğitimini Kütahya Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 1999 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

2002 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Eğitimi Anabilim Dalında “1947 CHP 7. Kurultayı’ndaki Din Eğitimi Öğretimi Müzakereleri ve Bunların Yansımaları” konulu yüksek lisans teziyle Master eğitimini tamamladı.

1999-2005 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmen olarak görev yaptı.

2005 yılında kamu görevinden ayrılarak Türkiye’nin 500 Büyük şirketi arasında bulunan Şık Makas Şirketler Grubu’nun Kurumsal ve Zincir Mağazalar Satış direktörlüğünü ve aynı gruba ait şirketin Marmara ve Batı Karadeniz Bölge Distribütörlüğünü icra etti.

Fatih Kayacan; aynı zamanda başta İstanbul olmak üzere, Türkiye’nin muhtelif illerinde şubeleri bulunan Ebruli Mağazalar Zincirini kurdu. Aynı gruba ait Afyonkarahisar Bolvadin’de, Türkiye’nin alanında en sistematik üretim tesisi olma özelliğine sahip eşarp dikim tesisini kuran Kayacan; yerinde istihdam modeli ile aylık 2000 Bolvadinli ev kadınına üretim imkânı sağladı

Ebruli Gruba ait, Sıla Tekstil ve Dış Ticaret Ltd. Şti. aracılığı ile Malezya ve İtalya’da partner kuruluşları bulunan Kayacan; Bu Şirketlerin halen Ortaklığını ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

Fatih Kayacan aynı zamanda sivil toplum örgütlerinde aktif rol almakta olup, İngilizce ve iyi derecede Arapça bilmektedir.

 
30 Mart 2014 ve 30 Mart 2019 Türkiye Yerel Seçimlerinde Bolvadin Belediye Başkanlığına seçildi.
 
Evli ve 2 çocuk babasıdır.
 

GÖREV YAPMIŞ KURUCULAR KURULU ÜYELERİ
SAİT BAĞCI........................: (VEFAT)
HİLMİ ÖZDEMİR.................: (KENDİ İSTEĞİYLE)
OSMAN NURİ ODUNCU....: (VEFAT)
DR. ULVİ ATA......................: (KENDİ İSTEĞİYLE)

Paylaş

Comment (3)

  1. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Inteadgger accumsan elit viverra,dgadg placerat dolor quis, pulvinar velit. nsectetur adipiscing elit.

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Integer accumsan elit viverra, placerat dolor quis, pulvinar velit. nsectetur adipiscing elit.

  2. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Inteadgger accumsan elit viverra,dgadg placerat dolor quis, pulvinar velit. nsectetur adipiscing elit.

Leave a Comment