Faaliyet Raporu (2012 Yılı)

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI (BOLDAV)
2012 YILI FAALİYET RAPORU

• Ankara’da bulunan hemşerilerimizin telefon, adres, e-posta güncelleştirmelerine devam edildi. Şu an itibariyle sistemimizde kayıtlı Hemşerimiz:350 kişi- Üniversite öğrenci: 60 kişi kayıtlıdır.

• Vefat eden, ameliyat olan, kan ihtiyacı olan hemşerilerimizle dayanışma için mesaj servisimizle ve Facebook sayfamız aracılığıyla hemşerilerimiz haberdar edildi, cenazelere katılındı, kan ihtiyaçları karşılandı.

• Vakıf evimizde Ankara’nın çeşitli hastanelerinde tedaviye için gelen hastalara ve ailelerine, Sınav, mülakat vs için gelen hemşerilerimize kalmaları için tahsis edilmiştir.

• 12 Mart 2012 tarihinde, Vakfımızın Düzenlediği “Mehmet Akif ERSOY’u Anlamak” temalı yarışmamızda dereceye giren 1.Gamze ERSEN-Fatih Anadolu Lisesi - 2.Kübra KARAGÜVEN-Mustafa Hüsnü Gemici Anadolu Öğretmen Lisesi - 3.Feride DEMİREZEN-Anadolu İmam Hatip Lisesinde seçilmişlerdir. Öğrencilerimize hediyeleri takdim edildi

• 16 Ağustos 2012 Hemşerilerimizin yoğun katılımıyla TPAO sosyal tesislerinde geleneksel iftar yemeğimiz düzenlendi.

• 21 Ağustos 2012’de Üniversiteli öğrencilerimizle bayramlaşmak için Horan Parkında sıcak bir ortamda toplantı düzenlendi.
 
• 29 Ağustos 2012’de İsimsiz Dere Gazisi Alioğlu İsmail'in 1915 büyük Taaruz'da Çavuş'u kurtaran, kahraman Dere Gazisi 29 yaşında askerliğini tamamladıktan sonra vefat ettiği ifade ediliyor. ilçemiz Ağılönü Semtinde ikamet eden yakını Hacı Halil İbrahim ÖNDER'i evinde ziyaret edildi. Boldav Kurucular Kurulu üyesi Yahya PEKTAŞ, Vakıf Yönetim Kurulu üyesi Hikmet KELEKÇİ, Ak Parti ilçe Başkanı Musa PEKTAŞ ile Vakıf Gönüllüleri Fikri NAYIR ile İbrahim AKIN eşlik ettiler ÖNDER; Dere Gazisi'nin yakını olmaktan gurur duyduğunu ifade etti.. Ziyarette kahraman dere gazisinin amcası olduğunu ifade eden Hacı Halil İbrahim ÖNDER'e tablo ve aile kütüğü yazılı olan bir liste takdim edilerek tarihe bir vefa örneği sergilendi

• 13 Ekim 2012 tarihinde Ankara’da Üniversitelerde öğrenim gören öğrencilerimizin tanışması, kaynaşması ve motivasyonunu arttırmak için Vakfımızca TPAO tesislerinde Piknik düzenlendi.

• 03 Kasım 2012 tarihinde Üniversitelerde Öğrencilerimize düzenlemiş olduğumuz 1.Boldav Bowling Turnuvamızı Eryaman Optimum AVM Rollhouse Bowling Salonunda düzenledik. Erkek ve Bayan 1.lere kupa takdim edildi
 
• 15 Kasım 2012 tarihi itibariyle vakıf evimizde kadınlara tefsir ve arapça kursu açılmıştır ve hemşerilerimize duyuru yapılmıştır.

• 16 Kasım 2012 tarihinde İstanbul Pendik’te yaşayan Bolvadin’li hemşehrilerimizin kurdukları Bolvadin Çalışma Platformu Derneği’ni temsilen Muharrem ÖZDİLEK, Ercan KÖSEER, Rahmi ÖZKAL ve Ali YÜKSEL Ankara ziyaretleri kapsamında Vakfımız temsilcilerinden Yahya PEKTAŞ, Osman Nuri ODUNCU ,İbrahim Ulvi YAVUZ ,Şeref ASLAN ve Hikmet KELEKÇİ ‘nin hazır bulunduğu toplantı ile ağırladık.

• 17 Kasımda 2012'de Boldav evimizde Üniversitelerde öğrencilerimize yapılan ''Bükme Günü'' düzenlendiği sırada Ankara’da bulunan Bolvadin Çalışma Platformu Derneği’ni temsilen Muharrem ÖZDİLEK, Ercan KÖSEER, Rahmi ÖZKAL ve Ali YÜKSEL katılmışlardır.

• 25 Kasım 2012 tarihinde Muharrem ayının 10.ncu günü Aşure gününü Rahmeti ve bereketi bol olan böylesine güzel günde sevinci ve mutluluğu ile Tüm hemşerilerimizi ve Öğrencilerimizle Aşure Yenilerek kutladık.

23.10.2013