Faaliyet Raporu (2010 Yılı)

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI (BOLDAV)
2010 YILI FAALİYET RAPORU

• Vakıf yönetimini devraldığımız 2010 yılının Nisan ayından buyana; Demetevler’de bulunan Vakfımız evinde, hastalık, iş arama vs. sebeplerle Bolvadin’den Ankara’ya gelenlere konaklama imkanı sağlama, ölüm, kan ihtiyacı vs. durumları hemşerilerimize SMS ile bildirme gibi rutin faaliyetlerimizin yanı sıra, aşağıda yer alan faaliyetlerimiz gerçekleştirilmiştir.

• Vakıf merkezinde 04 Nisan 2010 tarihinde “Bükme Günü” düzenlendi Ankara’da yükseköğrenimdeki öğrencilerimizle bir araya gelindi.

• Ağaçlandırma ve Erozyonu Kontrol Genel Müdürlüğünde yapmış olduğumuz girişimler sonucu temin edilen 500 adet fidan,Bolvadin Belediyesi ve Bolvadin Kaymakamlığı işbirliğinde “Cumhuriyetimize ve Topraklarımıza Sahip Çıkıyoruz” sloganı ile 23 Nisan 2010 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Çobanlar yolundaki ağaçlandırma alanına dikildi.Aynı gün Bolvadin Belediye Başkanı Sayın Mehmet KOÇUM makamında ziyaret edildi.

• 1 Mayıs 2010 ‘da Vakfımız yayını olan “Bolvadinli Bilim, Sanat, Siyaset, Din Adamı ve Yöneticiler” adlı kitabın İstanbul tanıtımı ve imza töreni, Bolvadin Girişim Grubu Derneği ev sahipliğinde düzenlenen ve İstanbul’da ikamet eden çok sayıda hemşerimizin katıldığı program Üsküdar Belediye Nikah Sarayında gerçekleştirildi.

• 02 Mayıs 2010 tarihinde Ankara’da bulanan yükseköğrenim gören öğrencilerimize Ankara da okuyan Bolvadinli öğrencilerimize TPAO sosyal tesislerinde piknik düzenlendi.

• 12 Haziran 2010 tarihinde Vakfımız Kurucular Kurulu Üyesi ve Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı Sayın İbrahim Ulvi Yavuz tarafından hazırlanan, “Bolvadinli Bilim, Sanat, Siyaset, Din Adamı ve Yöneticiler” isimli kitabın Bolvadin de tanıtım ve imza töreni gerçekleştirildi.

• 27 Haziran 2010 tarihinde Bolvadin’in yetiştirdiği son dönemin değerli din âlimlerinden olan Yörükzade Ahmet Fevzi Efendi’yi Vakfımız Kurucularından aynı zamanda rahmetli Ahmet Fevzi Efendi oğlu olan Yargıtay 8. Hukuk Dairesi Eski Başkanlarından Sayın H.Hilmi ÖZDEMİR’in katılımları ve kendisi tarafından kaleme alınan “Bolvadinli Yörükzade Ahmet Fevzi Efendi” adlı eserin tanıtımı ile Demetevler’deki Vakfımız Merkezinde anma etkinliği düzenlendi.

• 21 Ağustos 2010 tarihinde Vakfımızın kurulduğu 1987 yılından bugüne her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen geleneksel iftar yemeğimizi bu ramazanda Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü sosyal tesislerinde gerçekleştirildi.

• 28 Ağustos 2010 tarihinde Burdur Vali Yardımcılığı görevinden ilçemize Kaymakam olarak atanan Sayın Osman Nuri CANATAN Vakıf Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Şeref ASLAN, yönetim kurulu üyelerimiz Sayın Hikmet KELEKÇİ, Sayın Mehmet AKIN, Kurucularımızdan Sayın Yahya PEKTAŞ ve Bolvadin Girişim Grubu Derneği Başkanı Sayın Birgivi DERTLİ ile birlikte makamında ziyaret edildi.

• 29 Ağustos 2010 tarihinde Vakıfımız Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Şeref ASLAN, yönetim kurulu üyelerimiz Sayın Hikmet Kelekçi ve Kurucularımızdan Sayın Yahya PEKTAŞ, Bolvadin Belediye Başkanı Sayın Mehmet KOÇUM ile Şirket Müdürü Sayın Mevlüt PEHLİVAN devre mülklerden gelen şikayetleri mahallinde incelediler.

• 31 Ağustos 2010 tarihinde Vakfımızın ev sahipliğinde Bolvadin’le ilgili sivil toplum örgütleri, temsilcileri ve üyeleri ile birlikte, Bolvadin Eski Belediye Binası toplantı salonunda yoğun bir katılımla, Anayasa değişikliği için 12.Eylül.2010 tarihinde yapılacak olan halk oylaması ile ilgili “EVET Demeye Davet Ediyoruz” başlıklı toplantı düzenlendi ve yapılan bu toplantı sonucu yayımlanan bildiri ile Bolvadin kamuoyu ve basınımızla paylaşıldı.

• 28 Ekim 2010 tarihinde Cumhuriyetimizin 87.Kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında Belediyemiz ve Kaymakamlığımızın destekleri ile Konak mahallesine fidan dikimi gerçekleştirildi.

• 29 KASIM 2010 tarihinde kaybettiğimiz Bolvadin Belediye Başkanı Mehmet KOÇUM’un Bolvadin’de cenaze törenine katılındı.

• 04 Aralık 2010 tarihinde Bolvadin Belediye Başkanı Sayın Nazmiye KILÇIK “hayırlı olsun” ziyaretine bulunuldu.

23.10.2013