KURUCULAR KURULU

 

HASAN İNCEER

Eğitimci, Hukukçu, Yönetici.

Afyonkarahisar’ın Bolvadin İlçesi'nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bolvadin'de tamamladı. 1952 yılında Diyarbakır Öğretmen Okulu’ndan mezun oldu. Çay-Armutlu, Bolvadin Bahçe ve Atatürk ilkokullarında Başöğretmenlik yaptı. Afyon Lisesi’ni dışarıdan bitirdi. Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü’nde yeterlilik sınavını kazanarak orta dereceli okul öğretmenliği diploması aldı. Bolvadin Lisesi’nde Türkçe-Edebiyat dersleri öğretmenliği ve yöneticilik yaptı. 1967 yılında Ankara-Demetevler Ortaokulu’na naklen atandı. Daha sonra buranın lise olması üzerine müdür oldu. Bu arada Ankara Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1979 yılında Halide Edip Lisesi’nde görevli iken emekli oldu.

Emeklilik sonrası serbest avukatlık yaptı. Bolvadinliler Dayanışma Vakfı'nın (BOL-DAV) kurucuları arasında yer aldı ve Genel Başkan seçildi. BOL-DAV adına sosyal faaliyetlere öncülük etti ve toplantılar düzenledi. Kısa bir süre siyasete girerek Afyon milletvekili adayı oldu.

Halen Ankara'da serbest avukat olarak çalışmaktadır.

Evli ve dört çocuk babasıdır. 

İBRAHİM ULVİ YAVUZ

Yazar, Romancı,

1942’de Afyonkarahisar’ın Bolvadin İlçesi'nde doğdu. Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görev aldı. Başbakanlık (Devlet Bakanlığı), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlıklarında Özel Kalem Müdür Yardımcılığı, Sağlık Bakanlığı’nda Özel Kalem Müdürlüğü ve Müşavirlik görevlerinde bulundu.

Özel Kalem Müdürlüğü'nden kendi isteği ile emekli oldu (1999).

Yazı hayatına, şiir ile başladı. Daha sonra hikaye ve romana yöneldi. Sur, Hilal, İslam, Şule, Oku, Hakses, Köprü, Kadın ve Aile, Diyanet dergilerinde şiir, hikaye ve düz yazıları yayınlandı. Yeni Devir Gazetesi’nde romanları tefrika edildi. Kıyam Vakti romanı ile Bolvadin Kaymak Şenliği Özel Jüri ödülünü kazandı. Eseri piyes haline getirilerek sahnelendi. "Beddua" isimli hikayesi ile 3. Kaymak Şenliği Hikaye Yarışması'nda birinci oldu (1987).

Gençlik Dergisi tarafından "1996 Yılının En Başarılı Romancısı” seçildi. Türkiye Yazarlar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2008’de Genel Başkan seçildi. Yunus Emre Enstitüsü Danışma Kurulu Üyesi oldu. TYB Kültür ve Sanat Yıllığı’nı (2000-2010) yayına hazırladı. Olaylar, Ödüller, Kayıplar Bölümünü yazdı. Halen Türkiye Yazarlar Birliği Başdanışmanı ve TYB Vakfı 2.Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Evli ve 3 çocuk babası

ESERLERİ:
Roman:
Dikenli Yollar (1976)
Çalkantı (1978)
Korkunun Bedeli (1980)
Baharı Beklerken (1984)
Son Kavşak (1984)
Kıyam Vakti (1984)
Hasretin İlk Durağı (1989)
Gönlüme Cemre Düştü (1991)
Düşlerin Rengi Soldu (1993)
Dört Mevsim Ölüm (2002)

Hikaye:
Küllenmiş Acılar (1990)

Deneme:

Türkiye’de Roman Sanatı ve Gelişimi Üzerine Bir Deneme(1999)

Hatıra:
Mavi Defter-Bir Bürokratın Hatıraları (2002)

Sadeleştirme:
Sarı Esirler (P.S. Buck) (1990)
Suç ve Ceza (Dostoyevski) (1992)

Araştırma:
Bolvadinli Bilim, Sanat, Siyaset, Din Adamı ve Yöneticiler (2009)
Ansiklopedi:
Bolvadin Ansiklopedisi (2014)


 

YAHYA PEKTAŞ

Yönetici, Şair

1953 yılında Afyonkarahisar’ın Bolvadin İlçesi'nde doğdu. İlk ve ortaokulu Bolvadin'de okudu. Babasının görevi nedeniyle Ankara’ya taşındı. 1970 yılında Ankara Atatürk Lisesi Edebiyat bölümünden mezun oldu. Bir süre Ankara Eczacılık Özel Yüksek Okulu Kimya Bölümü’nde laborant olarak çalıştı. Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı’na memur olarak atandı. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi “Eğitim Programları ve Öğretim Bölümü’nden mezun oldu.

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde ”Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığındaki İş Değerlendirme Çalışmalarının Programlar Açısından Analizi” konulu tezi ile Yüksek lisans (Master) öğrenimini tamamladı. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nda Personel memuru, Personel Şefi ve Personel Koordinatörü olarak görev aldı. Aynı kuruluşta Endüstriyel İlişkiler, Personel ve İnsan Kaynakları Müdürü oldu. Birçok mesleki kurs ve seminerlere katıldı. 2003-2014 yılları arasında İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı yapmıştır. Halen aynı kurumda Baş Danışman olarak görevini sürdürmektedir.

Bolvadin1. Kaymak Şenlikleri şiir yarışmasında “Ciğerparem Bolvadin” şiiri ile ikincilik ödülü aldı. Bolvadin 11. Kaymak Şenlikleri Hikâye yarışmasında “Sır” hikâyesi ile mansiyon kazandı Mahalli gazetelerde şiirleri, Bolvadin Ağzı ile Bolvadin Deyim ve Atasözlerine ilişkin derleme çalışmaları yayınlandı.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı'nın (BOL-DAV) kurucuları arasında yer aldı. Ayrıca, Boldav Vakfı'nın Genel sekreterliği, Ankara Şube Başkanlığı ve Boldav Yönetim Kurulu Başkanlıkları görevlerini yaptı.

Evli ve 4 çocuk babasıdır.


 

İBRAHİM KOCA

Eğitimci, Araştırmacı.

1949 yılında Afyonkarahisar’ın Bolvadin İlçesi'nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bolvadin'de yaptı. Konya Selçuk Eğitim Enstitüsü fen bilgisi öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Şanlıurfa-Halfeti Ortaokulu fen dersleri öğretmeni oldu ve yöneticilik yaptı. Bolvadin Lisesi fen dersleri öğretmenliğine atandı. Çeşitli sosyal etkinler içinde yer aldı. Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği’nin Bolvadin şubesini kurdu. Bolvadin Hakikat gazetesi, Geleceği Köprü, Kırkgöz ve Yeni Devir gazetelerinde yazıları yayınlandı.

TÜBİTAK’ın yayınladığı “Bilim ve Teknik” dergisinde fen bilgileri üzerine yazılar yazdı. Bir süre serbest çalıştı ve Ankara'da yayıncılık yaptı. Yeniden mesleğine dönerek Ankara Alparslan Lisesi fen dersleri öğretmenliğine atandı.Ankara'da bulunan “Vahdet Vakfı”nın kurucusu oldu ve genel sekreterlik görevini üstlendi. Aylık ”Misak Dergisi”ni yönetti ve halkla ilişkiler müdürü oldu. Öğretmenlikten emekli olduktan sonra
Bolvadinliler Dayanışma Vakfı'nın (BOL-DAV) kuruluşunda bulundu ve kurucuları arasında yer aldı ve Boldav Vakfı'nın Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

Evli ve 4 çocuk babasıdır.  

ŞEREF ASLAN

Hukukçu, Yönetici;
 
Bolvadin'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bolvadin'de yaptı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Avukatlık stajını tamamladı. 1989 yılında Türkiye Petrolleri A.O. Batman Bölge Müdürlüğü'ne "Sözleşmeli Avukat" olarak atandı. 1995 yılında Türkiye Petrolleri A.O. Adıyaman Bölge Müdürlüğü'ne "Hukuk Müşaviri" oldu. Daha sonra Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü'ne Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı. Birçok mesleki kurs ve seminerlere katıldı. 2014 yılından bu yana Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü'nde Başdanışman olarak görevini sürdürmektedir.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOL-DAV) Kurucular Kurulu Üyesidir, Boldav Vakfı'nın 2010-2015 yılları arası Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

Evli ve üç çocuk babasıdır


 

DR.ULVİ ATA

Eğitimci, Din Görevlisi, Yönetici;

1962 yılında Afyonkarahisar’ın Bolvadin İlçesi'nde doğdu. İlkokul ve ortaokul yıllarında seçkin hocalardan özel Kur’an-ı Kerim dersleri aldı. Bolvadin İmam Hatip Lisesinden 1980 yılında mezun oldu. Aynı yıl başladığı Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini 1985 yılında bitirdi. Yedek subay asteğmen olarak askerlik görevini yerine getirdi. Orta Doğu Teknik Üniversitesinde bir yıl ingilizce hazırlık okuduktan sonra Felsefe Bölümünde yüksek lisans derslerini takip etti. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “İbni Sina’da Nübüvvet“ konulu teziyle İslam Felsefesi Doktoru oldu. Yurt içinde ve Yurt dışında çeşitli kurslara katılarak sertifika aldı.1980 yılında imam-hatip olarak ilk defa göreve başlayan Ata, sırasıyla yurt dışında din görevlisi, Diyanet İşleri Başkanlığı merkezinde memur, Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı, Araştırma Geliştirme ve Dökümantasyon Merkezi Sorumlusu, Başbakanlık Devlet Bakanı Müşaviri, Din Eğitimi Dairesi Başkanı ve Yüksek İhtisas Merkezleri Daire Başkanı olarak görev yaptı.

Müftülüklerde Aile İrşad ve Rehberlik Bürolarının kurulmasını sağlayan proje başta olmak üzere, Kur’an Kursları ve Başkanlık personelinin hizmet içi eğitimi ile ilgili halen uygulanmakta olan pek çok projenin hazırlanması ve uygulanmasında görev aldı. Eğitim programlarının geliştirmesi, koordine edilmesi ve uygulanmasını sağladı. Diyanet Radyoda her hafta yayınlanan “Cuma Sohbetleri”, TRT Türkiye’nin Sesi Radyosunda “Gönül Sohbetleri” Programlarını hazırlayan ve sunan; yurt içinde ve yurt dışında konferaslar veren Ata, başta Ankara Hacı Bayram Veli ve Kocatepe Camileri olmak üzere çeşitli camilerde Cuma Vaazları vermektedir. Halen 2014 Mayıs itibariyle Sofya Din Hizmetleri Müşavirliğinde görev yapmaktadır.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOL-DAV) Kurucular Kurulu Üyesidir, Boldav Vakfı'nın Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.


 

HASAN DOĞRUYOL

Yönetici - Banka ve Finans

1963 Bolvadin’de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Bolvadin de, Ön lisans programını Anadolu Üniversitesinde; Sosyal Bilimler, Lisans programınıda yine aynı Üniversitenin İşletme Fakültesinde İşletme alanında tamamladı. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Bankacılık ve Finans alanında Yüksek Lisans yaptı.(Türkiye’de Katılım Bankacılığı ve Faaliyet Süreçleri’nin Değerlendirilmesi)

1987 yılından itibaren Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.’nin İstanbul, Ankara, Samsun ve Antalya şubelerinde çeşitli unvanlar da görev yaptı. Aynı zamanda bu kurumun; Eskişehir ve Afyonkarahisar Şubelerinde Kurucu Müdür görevlerinde bulundu. Ankara; Siteler, Şaşmaz ve Ulus Şubesi Müdürlüğünü icra etti.

Özel şirketlerde Danışman&Koordinatör görevlerinde bulundu.

Bilgisayar yazılım alanında sertifikası mevcut olup bu alanda birçok Özel Şirket ve Kamu Kurumlarına talepleri doğrultusunda programlar üretti.

Ankara merkezli çeşitli vakıf, dernek ve sivil toplum örgütlerinde yöneticilik yaptı.

(TÜSSİDE) Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü’nden “ İletişim ve Beşeri İlişkiler “ ve “Ekip ve İnsan Yönetimi”, Humman Resources Management “Yönetim Koçluğu“,(Müşteri ilişkileri,Customer Relation“Temel Yönetim”, “Hizmet Satış Teknikleri”, ”İletişim ve Beşeri İlişkiler”, ”Yönetim Becerileri”ve “Etkin Liderlik “konularında sertifikaları mevcuttur.

Türk Patent Enstitüsünden geliştirdiği “Tek Kullanımlık İki Parçalı Kilitleme Sistemli Diş Fırçası“ modeli üzerine Resmi Patent Belgeleri bulunmaktadır.Bu alandaki çalışmaları devam etmektedir.

”Faizsiz Bankacılık” alanlarında Üniversitelerde, Özel ve Kamu Kurumlarında, çeşitli seminerler verdi. Yerel Radyo ve Televizyonlarda bu alanlarda programlar yaptı.

Kişisel Gelişim, Sosyal ve Toplumsal konularda yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

2005 yılında Bolvadinliler Dayanışma Vakfın’da II.Başkan sıfatıyla Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulunmuştur.

Bir dönem Ankara Adliyesinde Bilirkişi olarak tayin edildi.

Halen Bolvadinliler Dayanışma Vakfı'nın Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır.

Evli ve üç çocuk babasıdır.  

FATİH KAYACAN - Bolvadin Bld. Başkanı

Eğitimci, Yönetici;

1976 yılında Afyonkarahisar’ın Bolvadin İlçesi'nde doğdu. İlköğretimini ve hafızlık eğitimini Kütahya’da tamamladı. Lise eğitimini Kütahya Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 1999 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

2002 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Eğitimi Anabilim Dalında “1947 CHP 7. Kurultayı’ndaki Din Eğitimi Öğretimi Müzakereleri ve Bunların Yansımaları” konulu yüksek lisans teziyle Master eğitimini tamamladı.

1999-2005 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmen olarak görev yaptı.

2005 yılında kamu görevinden ayrılarak Türkiye’nin 500 Büyük şirketi arasında bulunan Şık Makas Şirketler Grubu’nun Kurumsal ve Zincir Mağazalar Satış direktörlüğünü ve aynı gruba ait şirketin Marmara ve Batı Karadeniz Bölge Distribütörlüğünü icra etti.

Fatih Kayacan; aynı zamanda başta İstanbul olmak üzere, Türkiye’nin muhtelif illerinde şubeleri bulunan Ebruli Mağazalar Zincirini kurdu. Aynı gruba ait Afyonkarahisar Bolvadin’de, Türkiye’nin alanında en sistematik üretim tesisi olma özelliğine sahip eşarp dikim tesisini kuran Kayacan; yerinde istihdam modeli ile aylık 2000 Bolvadinli ev kadınına üretim imkânı sağladı

Ebruli Gruba ait, Sıla Tekstil ve Dış Ticaret Ltd. Şti. aracılığı ile Malezya ve İtalya’da partner kuruluşları bulunan Kayacan; Bu Şirketlerin halen Ortaklığını ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

Fatih Kayacan aynı zamanda sivil toplum örgütlerinde aktif rol almakta olup, İngilizce ve iyi derecede Arapça bilmektedir.

30 Mart 2014 ve 30 Mart 2019 Türkiye Yerel Seçimlerinde Bolvadin Belediye Başkanlığına seçildi.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.


GÖREV YAPMIŞ KURUCULAR KURULU ÜYELERİ
SAİT BAĞCI                        (VEFAT)
HİLMİ ÖZDEMİR                (KENDİ İSTEĞİYLE)
OSMAN NURİ ODUNCU  (VEFAT)
                                                           GÜNCELLEME: 11.02.2019

20.02.2007