Faaliyet Raporu (2016 Yılı)

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI (BOLDAV)
2016 YILI FAALİYET RAPORU


• Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (Boldav)’ın Ankara’da kayıtlarında hemşerilerimizin telefon, adres, mail, kan grubu güncelleştirmelerine devam edildi. 2016 sonu itibariyle sistemimizde kayıtlı Hemşerimiz:370 kişi Üniversite öğrenci: 61 kişidir.

• Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (Boldav)’na ait web, mail ve sosyal paylaşım sayfalarımız whatsapp, facebook, twitter, +googleplus ve telefon güncellemeleri yapılmaya devam edilmiştir.

• Hemşerilerimiz ile ilgili vefat, kan bağışı, kandil ve bayram tebriki, yeni işyeri ve yeni kitap tanıtımları ve yeni göreve atanan hemşerilerimizin kutlamalarında sms, whatsapp, web, mail ve sosyal paylaşım sayfalarımız (facebook, twitter,+google plus), aracılığıyla hemşerilerimize duyurular yapılmıştır. Cenazelere katılım sağlanmış, kan ihtiyaçları karşılanmaya devam edilmiştir.

• Ankara Demetevler ’de bulunan Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (Boldav) evimizde, Ankara’nın değişik hastanelerinde tedavi olmak için gelen hasta, hemşeri ve ailelerine, ayrıca sınav, kurs, iş arama, mülakat vb. sebeplerle Ankara’ya gelen hemşerilerimizin konaklamalarına sağlanmıştır.
• Ankara Demetevler’de bulunan Bolvadinliler Dayanıma Vakfı (Boldav) evimizde, bayanlara yönelik her hafta Salı-Cumartesi günleri “Arapça ve Tefsir Dersleri’’ verilmesine devam edilmiştir.

• Bolvadinliler Dayanışma Vakfı(Boldav)’ın web, mail ve sosyal paylaşım sayfalarında (facebook, twitter,+google plus), yayınlanması amacıyla “Kadim Kent Bolvadin “hakkındaki hikâye, şiir, kompozisyon, deneme, hatıra vb. göndereceklere duyuru yapılmıştır. Gelen yazıların “KÜLTÜR KLÜBÜ” adlı köşemizde “Hemşerilerimize Ait Eserler” sayfamızdan yayınlanmasına devam edilmiştir.

• Vakfımız tarafından yaklaşık üç yıl önce MSB İnşaat ve Emlak Daire Başkanlığı nezdinde başlatılan Kestemet Mezarlığının “Şehitlik” olarak düzenlenmesi talebimiz, Değerli Hemşehrimiz Afyonkarahisar Milletvekili Sn.Hatice Dudu ÖZKAL’ın girişimleri ve takibiyle olumlu sonuçlandı.

• 09 Ocak 2016 tarihinde, emekli öğretmen-yazar N.Sait EKİCİ hocamızın yıllarını vererek büyük emek ve gayretle hazırladığı, 77 büyüğümüzle yapılan mülakatların yer aldığı, yaşadıkları dönem itibariyle içinde yaşadıkları milli ve mahalli kültürü, manevi değerleri hayatına yansıtan, belli bir okul yüzü görmese de gönül gözü ile hayatı anlamlandıran arif ve bilge insanlarımızın bilgisinden, görgüsünden, terbiyesinden ve kişiliğinden bahseden “Bolvadin’in Asırlık Çınarları” isimli eserin tanıtımı Bolvadin Öğretmenevi ’nde yapılmıştır.

• Diyarbakır'da görevli özel harekât polisi hemşerimiz Mesut MUT, 27.01.2016 günü Diyarbakır Sur ilçesinde katıldığı operasyon sırasında hain terör örgütünün el yapımı bombasıyla yaralanması sebebiyle Yönetim Kurulu üyeleri adına Yahya PEKTAŞ, Hikmet KELEKÇİ M.Fatih GÖNBE’den oluşan heyet, gazimizi Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde ziyaret etmiştir.

• Vakfımız önderliğinde basım ve dağıtım işlemleri gerçekleştirilen; Hemşehrimiz İbrahim Ulvi YAVUZ tarafından hazırlanan ''BOLVADİN ANSİKLOPEDİSİ'' ile Hemşehrimiz emekli öğretmen-yazar N.Sait EKİCİ tarafından hazırlanan “Bolvadin’in Asırlık Çınarları” isimli eserlerin Hemşerilerimize dağıtımlarına devam edilmiştir.

• MSB İnşaat Emlak ve NATO Güvenlik Yatırımları Daire Başkanlığı nezdinde başlattığımız 278 askerimizin defnedildiği “KESTEMET (Ağılönü) MEZARLIĞI’nın şehitlik olarak düzenlemesi çalışmalarına devam edilmiştir.

• 05 Mart 2016 Cumartesi günü Sandıklı Kültür Varlıklarını Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ekrem ÇAVUŞ, Yaren Çavuşu Ahmet NAYAN ve SAN-DER Kurucu Üyesi Ahmet MEZGİL’in davetleriyle; Bolvadin Belediye Başkanı, Bolvadin Kaymakamımız, Yönetim Kurulu üyeleri adına Yahya PEKTAŞ ve Bolvadin Sivil Toplum Kuruluşları üyelerinin katılımlarıyla Sandıklı Kültür Evini ziyaret edeceğimiz, incelemelerde bulunacağımız, “Sandıklı Yaren Meclisine“ katıldık.

• 18 Haziran 2016 Cumartesi günü Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV)’nca bu yıl 29 uncusu düzenlenen Geleneksel iftar yemeği Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 5.Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde hemşerilerimizin büyük katılımıyla düzenlenen yemeğe; Afyonkarahisar eski milletvekili Ahmet KOCA, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Akif ÖZKALDI, Bolvadin Kaymakamı Ayhan AKPAY, Bolvadin Belediye Başkanı Fatih KAYACAN, Ankara Merkez Valisi Mehmet ODUNCU, Boldav Kurucu Üyesi Osman Nuri ODUNCU ve Yönetim Kurulu Başkanı Yahya PEKTAŞ ile Boldav Yönetim Kurulu Üyeleri, Mustafa AÇIKGÖZ, Şeref ASLAN ve M.Fatih GÖNBE ile birlikte organizasyonda görevli Yıldırım AKGÖL ve Muhammet AYBER ile çok sayıda hemşerimiz ailece katıldı.

21.04.2017