Faaliyet Raporu (2014 Yılı)

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI (BOLDAV)
2014 YILI FAALİYET RAPORU


• Bolvadinliler Dayanıma Vakfı (Boldav)’ın Ankara’da kayıtlarında hemşerilerimizin telefon, adres, mail, kan grubu güncelleştirmelerine devam edildi. 2014 sonu itibariyle sistemimizde kayıtlı Hemşerimiz:375 kişi Üniversite öğrenci: 67 kişidir.

• Bolvadinliler Dayanıma Vakfı (Boldav)’nca görülen ihtiyaç üzerine vakıf adına ait Sosyal Paylaşım sitelerinden “Twitter” ile ”+Google Plus” adlı sayfalar açılmıştır.

• Bolvadinliler Dayanıma Vakfı (Boldav)’na ait Web, Mail ve Sosyal Paylaşım sayfalarımız (facebook, twitter,+google plus) ve Telefon Güncellemeleri yapılmaya devam edilmiştir.

• Hemşerilerimiz ile ilgili Vefat, Kan, Kandil, Bayram, Yeni işyeri, Yeni Kitap tanıtımları ve Yeni göreve atanan hemşerilerimizin kutlamalarında Sms, Web, Mail ve Sosyal Paylaşım sayfalarımız (facebook, twitter,+Google plus), aracılığıyla hemşerilerimize duyurular yapıldı. Cenazelere katılındı, kan ihtiyaçları karşılanmıştır.

• Ankara Demetevler’de bulunan Bolvadinliler Dayanıma Vakfı (Boldav) evimizde, Ankara’nın çeşitli hastanelerinde tedaviye için gelen hasta ve ailelerine, Sınav, Kurs, İş arama, Mülakat gibi için gelen hemşerilerimize konaklamaları için tahsis edilmiştir.

• Ankara Demetevler’de bulunan Bolvadinliler Dayanıma Vakfı (Boldav) evimizde, Bayanlara yönelik her hafta Salı-Cumartesi günleri Hoca Nurcan ÖZER hanımefendi tarafından “Arapça ve Tefsir Dersleri’’ verilmesine devam edilmiştir.

• 04.11.2014 tarihinde, İstanbul Pendik'te Faaliyet gösteren Bolvadin Çalışma Platformu(BÇP) Derneği'nin düzenlediği ve Penfa Fotoğraf Amatörleri Üyeleri; Recep BAYRAM, Serah ÖZTÜRK, Dilek KILIÇ, Derda YUŞA, Oktay İNCE, Ahmet BAYRAKTAR ve Caner BAŞER tarafından Bolvadin'in tarihi ve doğal güzellikleri ile ünlü mekânlarında gerçekleştirildiği ''FOTOĞRAFLARLA BOLVADİN'' sergisine Mehmet Akif ERSOY Kültür Merkezi'nde düzenlenen açılışa Davet edildik ve Düzenlenen sergiye Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (Boldav) adına Başkan Yardımcısı Hikmet KELEKÇİ ve Yönetim Kurulu Üyesi M.Fatih GÖNBE katılmışlardır.

• 23 Şubat 2014 tarihinde Ankara’da Üniversiteleri’nde okuyan Öğrencilerimizin tanışması, kaynaşması, aralarındaki birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla Bolvadinliler Dayanışma Vakfı(Boldav)’nın katkılarıyla Vakıf evimizde Öğrencilerimizin yoğun katılımıyla ''Mantı Günü'' yapılmıştır.

• Şubat 2014 ayında Bolvadinliler Dayanışma Vakfı(Boldav)’ın Web, Mail ve Sosyal Paylaşım sayfalarımız (facebook, twitter,+google plus), yayınlanması amacıyla Kadim Kent Bolvadin hakkında Hikâye, Şiir, Kompozisyon, Deneme, Hatıra vs. göndereceklerden özellikle kendi yazıları veya alıntı ise belirterek göndermeleri için “KÜLTÜR KLÜBÜ” adı altında bir köşe açıldığı hemşerilerimize duyurularak gelen eserler sayfalarımızdan yayınlanmaya başlanmıştır.

• Şubat 2014 ayında Vakıf Senedi 8.Maddesinin son fıkrası olarak Vakıf senedimizdeki ”Kurucular Kurulunda yer alan gerçek kişilerin ölümü veya istifası halinde yerlerine Kurucular Kurulu tarafından yeni üye atanabilir” şeklindeki değişiklik Ankara 2.Asliye Hukuk Mahkemesi’nce uygun görülerek yürürlüğe girmiştir.

• Şubat 2014 ayında Vakıf senedimizdeki değişikliğin Ankara 2.Asliye Hukuk Mahkemesi’nce uygun görülerek yürürlüğe girmesi sonrası Boldav'da boşta bulunan üye yerlerine atamalar yapıldı. Kurucular Kurulu üyesi Merhum Said BAĞCI’nın vefatı nedeniyle boşalan üyeliğine Şeref ASLAN, Kurucular Kurulu üyesi H.Hilmi ÖZDEMİR’in özel nedenlerle istifası nedeniyle boşalan üyeliğe ise Ulvi ATA’nın atanmaları kararlaştırılmıştır.

• 27-28 Şubat-01-02 Mart 2014 tarihlerinde Ankara’da Üniversite’de okuyan Öğrencilerimize Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (Boldav)’nın ve Bolvadin Girişim Grubu(BGG)’nun katkılarıyla Dünya coğrafyasının kalbi durumunda bulunan ve Osmanlı Cumhuriyeti’nin tarihi derinliklerine ve gözlerimizdeki pasların silindiği manevi bir duygu yaşamak için 4 günlük ‘’İstanbul Gezisi” düzenlenmiştir.

• 25.04.2014 tarihinde Vakfımız Kurucular Kurulu Üyesi Sayın Osman Nuri ODUNCU ve Yönetim Kurulu Başkan Şeref ASLAN 30 Mart seçimlerinde Bolvadin Belediye Başkanı seçilen Fatih KAYACAN’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinden dolayı tebrik ederek hayırlı olsun dileklerinde bulunulmuştur.

• 13 Temmuz 2014 tarihinde Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (Boldav), Ankara’da yaşayan Bolvadinlileri Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 5.Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde Eski Afyonkarahisar vekili Ahmet KOCA, Bolvadin Belediye Başkanı Fatih KAYACAN, Devlet Su İşleri Genel Müdürü Akif ÖZKALDI’nın katılımlarıyla Geleneksel İftar yemeği düzenlenmiştir.

• 24 Temmuz 2014 tarihinde Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nda çalışan Bolvadinlilerin katkılarıyla Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (Boldav) önderliğinde Kadim Kent Bolvadin’in tarihini, kültürünü ve değerlerini topluma tanıtmak amacıyla 15’in üzerinde roman, hikaye, inceleme ve hatıra kitabına imza atan Türkiye Yazarlar Birliği Mütevelli Heyet İkinci Başkanı ve Boldav Kurucu Üyelerinden Yazar İbrahim Ulvi YAVUZ’un tarafından 5 yıldır büyük bir emek ve titiz bir çalışmayla hazırlanan “İlimden İrfana, Sanattan Siyasete Bir Kültür Beldesi BOLVADİN ANSİKLOPEDİSİ” güncel ve nostaljik Bolvadin resimleriyle birlikte 400 sayfa ve 844 maddeden oluşan ansiklopedi, basımının tamamlandığını Boldav Web, Sosyal Paylaşım sayfalarımız (facebook, twitter,+google plus), Sms, Mail, Yerel ve Ulusal basın aracılığıyla Hemşerilerimize duyuru ve tanıtımları yapılmıştır.

• 06 Ağustos 2014 tarihinde Hemşehrimiz İbrahim Ulvi YAVUZ tarafından hazırlanan ''BOLVADİN ANSİKLOPEDİSİ'' isimli eser Bolvadin Kaymakamı Osman Nuri CANATAN ve Bolvadin Belediye Başkanı Fatih KAYACAN Boldav kurucu üyelerinden Yahya PEKTAŞ ile İbrahim Ulvi YAVUZ ile birlikte makamlarında ziyaret edilerek hediye edilmiştir.

• 06 Ağustos 2014 tarihinde Hemşehrimiz İbrahim Ulvi YAVUZ tarafından hazırlanan ve ''BOLVADİN ANSİKLOPEDİSİ'' adlı eserin Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (Boldav) dağıtımını üstlenerek öncelikle Ansiklopedi’nin içinde isimleri bulunanlara Boldav Web, Sosyal Paylaşım sayfalarımız (facebook, twitter,+google plus), Sms, Mail Yerel basından adresleri talep edilerek adreslerine ödemeli olarak Fedex kargosu gönderilmiş olup, Ayrıca Bolvadin’de ikamet edenlere ise Bolvadin’de Hattat Ali İhsan MURATOĞLU’na teslim edilerek imza karşılığı elden ile verilmiştir.

• 06 Ekim 2014 tarihin Bolvadin İlim Yayma Cemiyeti Musa Kazım Koca Kültür Merkezi Başkanı Bekir Sıtkı ÖZAYDIN önderliğinde ve Bolvadinimizin Önemli Şahsiyetlerimizin de katılımlarıyla düzenlen toplantıya Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (Boldav) olarak Kurucu Üyelerimizden Yahya PEKTAŞ ve Osman Nuri ODUNCU, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Hikmet KELEKÇİ ve M.Fatih GÖNBE katılmışlardır.

• Hemşerimiz İbrahim Ulvi YAVUZ tarafından hazırlanan ve ''BOLVADİN ANSİKLOPEDİSİ'' adlı eserin Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (Boldav) dağıtımı sorumluluğunda Afyonkarahisar Milletvekillerine, Bolvadin Belediyesi, Milli, Bolvadin Ticaret Odası ve Bolvadin Kütüphanelerine, Talep eden Bolvadin Okul Müdürlüklerine gönderilmiştir.

• 09 Kasım 2014 tarihinde Muharrem ayı ve Aşure gününü Rahmeti ve bereketi bol olan böylesine güzel günde sevinci ve mutluluğu Öğrencilerimizle yaşamak için Geleneksel Aşure Günü düzenlendi.

• 16 Kasım 2014 tarihinde Ankara’da Üniversite’de okuyan Öğrencilerimize Bolvadinliler Dayanışma Vakfı(Boldav)’nın katkılarıyla 17 Aralık 1994 tarihinden beri Türkiye’de Unesco Dünya Miras Listesi'nde yer alan 9 kültürel varlıktan birisi olan “Safranbolu Gezisi ”düzenlendi.

• 23 Kasım 2014 tarihinde Öğretmenler Günü, Muharrem ayı ve Aşure günü münasebetiyle Rahmeti ve bereketi bol olan böylesine güzel günde sevinci ve mutluluğunu yaşamak için Emekli Öğretmen Basri KABASOY’un öğretmenlik ve Aşure ayına özel sohbetiyle beraber Şekerli Aşure ve Bolvadin Usulü Pekmezli Aşure ''Datlaş'' misafirlerimize ikram edilerek Hemşerilerimize Geleneksel Aşure Günü düzenlenmiştir.

17.04.2015