Faaliyet Raporu (2006 Yılı)

                 BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI (BOLDAV)
                                2006 YILI FAALİYET RAPORU

1-BOLTUR şirketinde BOLDAV’ı temsil eden üyeler ve Bolvadin’de BOLDAV’ın yeni temsilcileri belirlendi.
2-Ankara’daki Bolvadinlilerin telefon numaraları güncelleştirildi. Bir önceki isim listesi iki katına çıkarıldı. Ayrıca Ankara’da yüksek öğrenime devam eden öğrencimiz tespit edilerek telefon zincirine ilave edildi. Bu yöndeki çalışmalara devam edilmektedir.
3-Ramazan ayında Bolvadin’den katılan hemşerilerimizle Ankara’da iftar yemeği düzenlendi. Vakfın önümüzdeki dönemde yapacağı hizmetler hakkında davetlilere bilgi verildi.

4-Ankara Bolvadin Evi hizmete açık tutularak Bolvadin’den gelen hasta ve yakınları imkanlar ölçüsünde misafir edildi.

5-Kan ihtiyacı olan hemşerilerimiz için toplu mesaj hattıyla kan anonsları yapıldı.

6-Ankara’da vefat eden hemşerilerimizin cenazelerine katılım için listemizdeki bütün hemşerilerimiz(232 kişi) haberdar edilerek son vazifeye davet edildi.

7-2006-2007 öğretim yılı birinci dönem için Üniversitelerin bilhassa 4 yıllık fakültelerine devam eden 18 öğrencimize 100 YTL kırtasiye yardımı yapıldı.. İkinci yarıyılda da yardıma devam edilecektir.

8- Ankara’da yüksek öğrenime devam eden öğrencilerimizle Vakıf Kurucular Kurulu ve Yönetim Kurulu yemekli bir toplantıda vakıf merkezinde buluşturuldu. Kuşaklar arası kaynaşma, bilgi, tecrübe ve rehberlik alış-verişi sağlandı. Bu tür toplantıların periyodik olarak yapılması kararlaştırıldı.
9-Ramazan ve Kurban Bayramlarında Bolvadin Evinde geleneksel bayramlaşmalara devam edildi. Kurum ve kuruluşlarla bayramlaşma yapıldı.

10-Vakfımızın internet sitesi ve toplu telefon mesajı gönderme servisinin bitmiş olan sözleşmeleri yenilenerek yasal olarak kullanıma uygun hale getirildi.

11-Vakıfların beş yılda bir yapılan teftişi için arşiv taraması, bilgi ve belge toplanması yapıldı ve böylece Vakfın düzenli bir hafızası olması sağlandı. 2001–2005 yıllarına ait hesap ve işlemleri denetime hazır hale getirildi. Vakıflar Genel Müdürlüğünün müfettişlerince Vakfın denetim hizmetleri tamamlandı.

12-Bol-Dav Bolvadin Evi temsilciler heyeti ile Bolvadin Evi’nin daha aktif kullanılması ve bu çerçevede yapılacak faaliyetler konulu istişare ve planlama toplantısı yapıldı.

06.03.2007