Haberler


Resmi Büyüt

HOŞ GELDİN YÂ ŞEHR-İ RAMAZAN.!
16.05.2018

Feyzi ve bereketi ile âlemlere rahmet, kalplerimize benzersiz bir huzur ve güzellik aşılayan sabır, kanaat, merhamet, cömertlik, mağfiret ve nezafet ayı 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’e ulaşmanın sevincini idrak ediyoruz.

Manevi miracımızın anahtarı olacak iftarları, sahurları, teravihleri, hayır hasenatları ve bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi ile kutsî havasını derinden teneffüs edeceğimiz Ramazan-ı Şerif; başı rahmet, ortası mağfiret sonu ise cehennem azabından kurtuluştur. Yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik iklimini en derinden hissettiğimiz bu kutlu ay da asıl olan aç ve susuz kalmak değil, Allah’ın rızasını kazanmak uğruna açlığa ve susuzluğa razı olabilmektir. Hem kendi ruhumuzu fethetmek soframızı paylaşma ve ihtiyaç sahiplerini her zamankinden daha fazla gözetme ayıdır. Manevi kirlerden kurtulma, esenlik ve felaha erme vesilesidir.

Hz.Yunus (A.S.) göre;
Gönül sahibi olmak, gönül kazanmak hacca gitmekten daha iyidir.
Çünkü gönül Hakk'ın durağıdır:
"Yunus Emre’dir hoca gerekse var bin hacca
Hepsinden iyice bir GÖNÜLE GİRMEKTİR."

Ramazan ayının coşkusu ve heyecanının toplumsal bağlarımızın güçlenmesine önemli katkıları vardır. Bu ayda birlik ve beraberlik duyguları en üst hissiyatla vuku bulur. Samimiyet ve ihlas şuuru içerisinde yapılan ibadetler insanları birbirine her zamankinden daha fazla yaklaştırır.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) olarak; Siz Değerli Hemşerilerimizin ve ailelerinizin Ramazan ayını tebrik eder, Ramazan’ın milletimize, ülkemize, Âlem-i İslam’a huzur, barış ve merhamet getirmesini ve bizleri birlik ve beraberlik içinde Ramazan Bayramı'na kavuşturmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz.

Ramazan Duamız:
Rabb'im
Bizlere ESENLİK versin,
Ahir Zaman FİTNELERİNDEN,
Görünür Görünmez KAZA ve BELALARDAN,
SIKINTILARDAN Şerli Kimselerin ve ŞEYTANIN Tuzaklarından
Bizi ve Sevdiklerimizi Korusun,
Hakkımızda HAYIRLI olanı nasip eylesin...
HOŞ GELDİN YA ŞEHR-İ RAMAZAN....

#Ramazan #HayırlıRamazanlar #HayırlıSahurlar #Hayırlıİftarlar #Boldav


BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://www.google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler