Haberler


Resmi Büyüt

KARAYOLU GÜVENLİĞİ VE TRAFİK HAFTASI.!
09.05.2018

“Unutmayalım ki hiçbir şey insan hayatından daha değerli değildir”

Ülkemizde “Trafik Haftası” 7-13 Mayıs olarak kabul edilmektedir. Trafik haftasında trafik kurallarına uymanın önemi vurgulanmaktadır.

Ülkemizdeki trafik kazalarının büyük çoğunluğu trafik kurallarına uymakla ilgili ihmalkârlık ya da önemsememekten kaynaklanmaktadır. Kırmızı ışıkta geçilse ne olur ki diye düşünmek, kırmızı ışıkta durma kuralını önemsememek can ve mal kaybıyla sonuçlanan trafik kazalarına neden olabilmektedir. Önemsiz trafik kuralı yoktur. Tüm trafik kuralları önemlidir. Unutulmamalıdır ki bir trafik kuralını ihmal ederek kazanılan (!) 1-2 dakika hayatların kararmasına neden olabilir. Üstelik sadece trafik kuralını ihlal edenin değil, yoldan geçen herhangi bir vatandaşın ya da öndeki aracın hayatına da mal olabilir. Bu nedenle trafik kurallarına uymak için elimizden geleni yapmalıyız. Hem kendi hayatınız hem de trafikteki diğer insanların hayatları için trafik kurallarına uymak önemlidir.

Hızla artan taşıt sayısıyla birlikte, trafik sorununun da arttığını “Ülkemizde her yıl binlerce insanımız trafik kazalarıyla hayatını kaybetmektedir. Trafik canavarıyla mücadele etmenin tek yolu trafik kurallarına uymaktadır.Bilgisizlikten ve ilgisizlikten dolayı insanlar, trafik kurallarına uymayarak ölen insan sayısının artmasına sebep olmaktadır. Hayatımızın her döneminde bu kuralları bilmeliyiz ve uygulamalıyız. Bu, hem kendimiz için hem çocuklarımız için önemlidir. Bu kuralları her zaman hatırlamalı ve çevremize hatırlatmalıyız.

Trafik güvenliğinin sağlanmasının yalnızca yol standartlarını düzeltmekle veya sorumlu kurum ve kuruluşların gayretleriyle mümkün olmadığına dikkati çekerek, "Herkes trafik kurallarına uymanın kendisi ve başkalarının güvenliği için şart olduğunu bilmeli ve bu bilinçle hareket etmelidir.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) olarak; Bütün vatandaşlarımızı trafik konusunda daha duyarlı davranmaya, karşılıklı saygı çerçevesinde belirlenmiş kurallara azami ölçüde riayet etmeye davet ediyor, kazasız günler temennisiyle tüm vatandaşlarımızın Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası'nı kutluyoruz ve Gece-gündüz demeden vatandaşlar için çalışan trafik polislerinin yaptığı görevin oldukça kutsal bir görevdir kendilerine özverileri için çok teşekkür ediyoruz.

#TrafikHaftası #kutlarız #TrafikKurallarınaUyalım #Hatalısollama #Boldav

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler