Haberler


Resmi Büyüt

21 MART DOWN SENDROMU FARKINDALIK GÜNÜ.!
21.03.2018
Bugün 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü; Down sendromu, genetik farklılık sonucu insanın 21′inci kromozom çiftinde fazladan bir kromozom bulunması durumudur. Down sendromunun bir hastalık değil, farklılık olduğunu herkese duyurmak ve duyarlılığı arttırmak için 2011 yılında Birleşmiş Milletler kararı ile kabul edilmiş gündür. Dünyada yaklaşık 6 milyon down sendromu olan birey bulunuyor. Yılda yaklaşık 2 bin down sendromu olan birey aramıza katılıyor. Türkiye’de yaklaşık 100 bin kadar down sendromlu birey olduğu tahmin ediliyor.

Bir gün değil her gün onların ve farklılıklarının farkında olmalıyız.

Onlarla hayat daha anlamlı, daha renkli ve daha eğlencelidir. Çünkü down sendromlu bireylerin sevgileri sonsuz, saf ve gerçektir. Sizi karşılıksız severler ve size gerçekten sevmenin ne kadar anlamlı ve güzel bir şey olduğunu hatırlatırlar.

Türkiye Down Sendromu Derneği sloganı “Gerçek Dostlar Kromozom Saymaz” (2014)

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı(BOLDAV) olarak;“Down sendromlular farklı değiller, çok özeller ve çok güzeller.!”diyerek onların sosyalleşmelerini sağlamak, hayata bakış açılarını, yaşam tarzlarını, olumlu yönde geliştirmelerini sağlamanın toplumsal bir sorumluluktan ziyade üzerimize düşen vazife olduğunu bildirmek istiyoruz.

Tüm Türkiye ve hemşerilerimizi Hayatlarında +1 Değer oluşturmaya çağırıyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=FjYO8rTXgrk

#DownSendromu #Farkındalık #DownSendromuFarkındalıkGünü
#Boldav

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler