Haberler


Resmi Büyüt

İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 97.YILI KUTLU OLSUN
14.03.2018

Tüm ulusumuzun ortak sesini temsil eden “Korkma” ile başlayan, “İstiklal” ile son bulan, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlık simgesi olan Milli Marşımızın, Meclis kürsüsünden büyük bir coşku ile okunarak oy birliği ile kabul edilişinin 97. yıl dönümü kutlu olsun.

Bugün Türk Milleti için önemli bir gün, Mehmet Akif’in, vatan toprakları işgal altındayken kaleme aldığı İstiklal Marşı; milli mücadele ruhunu, Türk Milleti’nin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel biçimde yansıtmaktadır. Vatanı için gerektiğinde canını feda etmekten kaçınmayan büyük Türk milletinin kahramanlık destanı olan İstiklal Marşı bugün de bizlere vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu göstermektedir.

İstiklal Marşı, ne geçmişte ne gelecekte, milletimizin esarete asla boyun eğmeyeceğinin tüm dünyaya ilan edilişinin ifadesidir. Yedi düvelin birleşip, tarih sahnesinden silmek istediği necip milletin bir araya gelerek tarihte görülmeyen bir mücadeleyle yazdığı destanın nişanesidir. Milletimizin içinde bulunduğu o buhranlı günlerde damarlarda dolaşan bağımsızlık, mücadelesi ile bayrak sevgisini en güzel şekilde ifade etmektedir.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) Yönetimi olarak; Türk milletinin var olma mücadelesini ve bağımsızlığımızın ebedi sembolü olan İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 97' ıncı yılını ve Büyük Türk Milletinin şanına yakışır İstiklal Marşı'nı yazan ve Türk Milletine hediye eden ve hediye ederken de ''Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.'' diye en içten dileklerini belirten dava adamı, Büyük Üstad Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY'u minnet ve rahmetle anıyoruz. Ruhu şad olsun.

#istiklalmarşı #MehmetAkifErsoy #12Mart1921 #Boldav

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler