Haberler


Resmi Büyüt

TÜRKİYE 8 AFRİN ŞEHİDİNİ DUALARLA UĞURLADI.!
03.03.2018

1 Mart 2018 tarihinde saat 20.00 sularında Afrin’in Hac Bilal köyü Kel Tepe bölgesinde Zeytin Dalı Harekatına katılan askerle PYD/YPG’li teröristler arasında çıkan çatışmada 23 terörist öldürüldü. Kel Tepe bölgesine ilerleyen askerlerin üzerine, gizli tünellere saklanmış 80-100 kişilik terörist grubu, güvenlik güçlerine ağır silahlarla saldırdı. Saldırı haberi üzerine şehit ve yaralıları almak için havalanan ATAK helkopteri de vurulunca helikopter iniş yapamayarak geri çekilmek zorunda kaldı. Yaşanan bu olaylar sonrası bölgeye havalanan jetler teröristlerin bulunduğu tepe bölgesine hava bombardımanı gerçekleştirdi. Çatışmalar sonucu, TSK 8 askerin şehit olduğunu ve 13 askerin de yaralandığını açıkladı.ŞEHİT ATEŞİ ISPARTA’YA DÜŞTÜ.!

Ispartalı 24 yaşında ki Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burhan Açıkkol’un şehadet haberi de Isparta merkeze bağlı Yazısöğüt Köyünde yaşayan ailesine bildirildi. Gizli tünellere saklanan teröristler tarafından şehit edilen Açıkkol’un bekar olduğu ve geçen çarşamba günü ailesini ziyaret etmek için Isparta’ya geldiği öğrenildi. Şehidin 1’i kız 4 kardeş oldukları belirtildiŞEHİT ATEŞİ KONYA’YA DÜŞTÜ.!

Konyalı 23 yaşında ki Jandarma Astsubay Çavuş Abdullah Taha Koç,’un şehadet haberi Selçuklu ilçesi Kılıçaslan Mahallesinde oturan ailesine bildirildi. 2015 yılında astsubay okulundan mezun olduktan sonra göreve başlayan Şehit Koç’un İzmir Bornova Jandarma Komando Tugay Komutanlığında görevliyken Zeytin Dalı Harekatına katıldığı belirtildi. Bekar olan Koç’un 23. doğum gününden bir sonra şehit olduğu öğrenildi.ŞEHİT ATEŞİ DENİZLİ’YE DÜŞTÜ.!

Denizli nüfusuna kayıtlı Uzman Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Dinek’in şehadet haberi Aydın’ın Nazilli ilçesinde ikamet eden ailesine iletildi. Şehit Mehmet Dinek’in 5 ay önce nişanlandığı ve evlilik hazırlıkları yaptığı öğrenildi.ŞEHİT ATEŞİ ESKİŞEHİR/GÜNYÜZÜ’YE DÜŞTÜ.!

Eskişehir’in Günyüzü ilçesine bağlı Kavuncu Mahallesi nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilen Şehit Uzman Çavuş Recep Çetin’in şehadet haberi Eskişehir’de yaşayan ailesine iletildi. 1 yıl önce evlenen Şehit Çetin’in 1,5 yaşında bir kızı olduğu öğrenildi. Şehit Çetin’in İzmir Bornova Jandarma Komando Tugay Komutanlığında görev yaptığı ve Zeytin Dalı Operasyonu için Afrin’e gittiği öğrenildi.ŞEHİT ATEŞİ İZMİR’E DÜŞTÜ.!

Mardin’in Artuklu ilçe nüfusuna kayıtlı olan Şehit Jandarma Astsubay Uğur Palancı’nın şehadet haberi İzmir’de ikamet eden ailesine bildirildi. Babası emekli polis memuru olan Şehit Palancı’nın 3 kardeşten ortancısı olduğu ve bekar olduğu öğrenildi.ŞEHİT ATEŞİ KASTAMONU/İNEBOLU’YA DÜŞTÜ.!

Kastamonu’nun İnebolu ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Jandarma Uzman Çavuş Arif Demirel’in şehadet haberi Kastamonu’nun İnebolu ilçesi Dibek köyünde ikamet eden ailesine bildirildi. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Demirel’in 2017 yılı Eylül ayında nişanlandığı ve Ağustos ayına nikah tarihi aldığı öğrenildi. İzmir’in Bornova ilçesindeki askeri birliğinde görev yaparken Afrin Operasyonu için bölgeye giden Şehit Demirel’in 2 kardeşi olduğu öğrenildi.ŞEHİT ATEŞİ VAN/ERCİŞ’E DÜŞTÜ.!

26 yaşında ki Jandarma Uzman Onbaşı Rıdvan Çevik’in şehadet haberi de Van’ın Erciş ilçesinde yaşayan ailesine bildirildi. Babasının emekli bankacı olduğu öğrenilen Şehit Çevik’in geçen sene nişanlandığı ve bu yaz evleneceği öğrenildi. Babasının son telefon konuşmasında oğlundan istifa etmesini istediği ve oğlunun da ancak şehit olursan dönerim cevabını verdiği belirtildi.ŞEHİT ATEŞİ HATAY/KIRIKHAN’A DÜŞTÜ.!

Afrin’de şehit olan askerlerden biri de Hatay’ın Kırıkhan ilçe nüfusuna kayıtlı Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Ozan Gökçe olduğu bildirildi. Bekar olan şehidin Hatay Kırıkhan’daki evine Türk bayrakları asıldı.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı(BOLDAV) yönetimi olarak; başta verdikleri vatan mücadelesi uğruna dün Afrin’de şehit olan 8 kahraman Mehmetçiğimiz olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, yakınlarına ve milletimize sabır ve başsağlığı diliyoruz.

YÂRAB…
Düşmanlarımızı KAHHAR sıfatınla kahr ü perişan eyle...Cennet vatanımıza ve istiklâlimize göz diken hainlere ve işbirlikçilerine fırsat verme YÂRAB…

#Afrin #BaşımızSağolsun #şehitlerölmez #terörülanetliyoruz#Boldav

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://www.google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı19…
boldava@gmail.com

Diğer Haberler