Haberler


Resmi Büyüt

HEMŞERİMİZ ÇAY VE KİLİS ŞEHİDİ TOPRAĞA VERİLDİ .!
08.02.2018

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Suriye’nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütü mensuplarına yönelik düzenlediği “Zeytin Dalı Harekatı”nda 07.02.2018 de tanksavar ve havan saldırısı nedeniyle 2 askerimiz şehit olmuştu.

ŞEHİT ATEŞİ ÇAY VE KARABÜK/SAFRANBOLU’YA DÜŞTÜ.!

22 yaşındaki Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar'ın Afyonkarahisar’ın Çay ilçesi nüfusana kayıtlı olduüu cenazesi, ikamet ettiği Karabük'ün Safranbolu ilçesinde gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Şehidimizin ailesi Afyonkarahisar Çaylı. Ama kendileri 14 yıldır burada Şehidin vasiyeti üzerine cenazesinin 08.02.2018 de Karabük Safranbolu’da’te toprağa verildiği belirtilirken Baba emekli bir asker. Şehit Akpınar’ın eşi Nafize Nur Akpınar’ın Tunceli’de komiser yardımcısı olduğu ve çiftin 3 aylık evli olduğu öğrenildi Eşi Hafize Nur Safranbolulu. Hafize Nur Akpınar, törene üzerinde eşinin üniforması ile Beyza Akpınar ise ağabeyinin parkasıyla katıldı. Kalabalık sık sık 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganı attı.Törende şehidin eşi, annesi, babası ve kız kardeşi yan yana oturup birbirlerinin ellerinden tuttu

VASİYET: ANNEME O EVİ ALSINLAR..

Şehit Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar'ın vasiyeti ağlattı. Perşembe günü Karabük’te toprağa verilen şehit, silah arkadaşına verdiği mektubunda şöyle dedi: “...Anneme, babama, kardeşime, Nur'a söyleyin üzülmesinler, hayatlarının geri kalanını rahat geçirsinler. Anneme o istediği evi alsınlar. Babam da Beyza da haklarını helal etsin, üzülmesinler. Nur'a söyleyin ben ona doyamadım. Ama eğer gidersem hakkını helal etsin. Üzülmesin, öbür tarafta kavuşacağız inşallah. Beraber planladığımız yerleri gezsin, benim yasımı tutmakla ömür geçirmesin. ...Devletin bağladığı aylığın yüzde 10'unu yine Zehra teyzenin oraya versinler.” (DHA)

ŞEHİT ATEŞİ KİLİS/POLATELİ’NE DÜŞTÜ.!
25 yaşında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Yunus Emre Doğan Kilis'in Polateli ilçesine bağlı Yılanca Köyü'nde kılınan cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Doğan, Fırat Kalkanı Harekatı'nda El- Bab'da yaşanan çatışmalarda ayağından yaralanarak gazi oldu. Tedavisi gerçekleştirilen Şehit Uzman Çavuş, bir süre köyünde dinlendikten sonra, iyileşir iyileşmez hemen Tunceli'deki Piyade Komando Birliği'ne döndü.

Babası, annesi, kardeşleri ve akrabaları da Türk bayrağına sarılı tabuta kapanarak uzun süre gözyaşı döktü.Tabuta kapanarak gözyaşı döken şehit uzman çavuşun yakınlarına `Gözyaşı döküp teröristleri sevindirmeyin. Biz bir ölür, bir doğarız. Teröristleri asla sevindirmeyeceğiz. Vatan sağolsun´ diye seslendi. Şehit Doğan, bekar ve 4 kardeşi vardır.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı(BOLDAV) yönetimi olarak; Ülkemizin olarak terörle mücadele ettiğimiz bir zamanda Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.

YÂRAB…
Düşmanlarımızı KAHHAR sıfatınla kahr ü perişan eyle...Cennet vatanımıza ve istiklâlimize göz diken hainlere ve işbirlikçilerine fırsat verme YÂRAB…

#Afrin #Çay #Kilis #Safranbolu #BaşımızSağolsun #şehitlerölmez #terörülanetliyoruz #Boldav

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://www.google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı19
boldava@gmail.com

Diğer Haberler