Haberler


Resmi Büyüt

ŞEHİTLERİMİZ SON YOLCULUKLARINA DUALARLA UĞURLANDI.!
05.02.2018

3 Şubat 2018 Afrin kuzeydoğusu Şeyh Horoz bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleri mensuplarınca gerçekleştirilen saldırı neticesinde isabet alan tankta bulunan 6 askerimiz, Afrin kırsalında Gün içinde yapılan çatışmada 1, Kilis'teki nöbet kulesine roket saldırısında 1 askerimiz ve Çukurca'nın Güven Dağı'ndaki askeri üs bölgesine 1 Şubat'ta sınırın Irak tarafından PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda yaralanan 5 askerden biri, tedavi gördüğü Hakkari Devlet Hastanesinde 1 askerimiz, 04 Şubat 2018 tarihinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurlarına karşı gerçekleştirilen operasyonlarda, 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, beş kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. şehit düştü.

TANK SALDIRISINDA ŞEHİT ATEŞİ ŞANLIURFA'YA DÜŞTÜ.!
Teğmen Muhammed Cihangir Çubukçu, vurulan tankın komutanıydı. Askerleriyle birlikte şehit düştü. Çubukçu’nun cenazesi, uçakla memleketi Şanlıurfa'ya getirildi.
Bir kardeşi daha bulunurken şehidin bekar olduğu belirtildi.Abisinin Zeytin Dalı Harekatı’na katıldığını kendilerinden gizlediğini söyleyen şehidin kız kardeşi gözyaşlarına boğuldu.

TANK SALDIRISINDA ŞEHİT ATEŞİ MUŞ’A DÜŞTÜ.!

Merkez Yeşilyurt Mahallesi’nde Alican ve Ziyamet Karaca çiftinin 3 çocuğunun en küçüğü olan 28 yaşındaki Fırat Karaca, TSK’nın Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda 4 silah arkadaşıyla birlikte şehit düştü. 7 yıldır uzman onbaşı olarak görev yapan Karaca’nın, akciğer kanseri olan annesi Ziyamet Karaca’ya ise, sağlık personelleri eşliğinde acı haber verildi.

TANK SALDIRISINDA ŞEHİT ATEŞİ KONYA/EREĞLİ’YE DÜŞTÜ.!
Tankçı Er Nurullah Seçen’in (22) Konya Ereğli’deki baba ocağına ateş düştü. Seçen’in nakliyeci babası Sedat ve ev kadını annesi Söngül Seçen’e acı haber, askeri yetkililer tarafından verildi. 1 yıllık sözleşmeli er olan Seçen’in, nişanlı olduğu belirtildi.

TANK SALDIRISINDA ŞEHİT ATEŞİ ELAZIĞ’A DÜŞTÜ.!

Tank saldırıda şehit olan askerlerden Fevzi Gürsu’nun Elazığ’da yaşayan babası Murat ve annesi Fevziye Gürsu, haberi alınca gözyaşlarına boğuldu. Bekâr olan şehidin 2 kardeşinin bulunduğu öğrenildi.

TANK SALDIRISINDA ŞEHİT ATEŞİ GİRESUN/ŞEBİNKARAHİSAR’A DÜŞTÜ.!

Tank personelinden 29 yaşındaki Uzman Çavuş Ufuk Aktağ’ın şehit düştüğünü öğrenen annesi Tülay ve babası Mehmet Aktağ, yasa boğuldu. Giresunlu şehidin evli ve 1 çocuk babası olduğu öğrenildi. Şehit Aktağ’ın kendisi gibi uzman çavuş olan kardeşi Engin Aktağ’ın, harekâtın başladığı gün sosyal medyadan “Allah yolumuzu açık etsin kardeşim, devrem. Dünya Türk’ün gücünü görecek. Zafer bizim” mesajını paylaştığı görüldü.

TANK SALDIRISINDA ŞEHİT ATEŞİ ÇORUM’A DÜŞTÜ.!
Şehit düşen 22 yaşındaki Tank Uzman Onbaşı Halil İbrahim Aygül’ün babası Mustafa Aygül, acı haberi alınca gözyaşlarına boğuldu. Şehit Aygül’ün, anne ve babasının ayrı yaşadığı, anne Zeynep Aygül’ün Çorum’da ikamet ettiği öğrenildi. Şehit Aygül’ün cenazesinin, Çorum’un Alaca İlçesi’nde toprağa verileceği bildirildi. Aygül’ün, 1 yıllık nişanlı olduğu öğrenildi.

AFRİN KIRSALINDAKİ ÇATIŞMALARDA ŞEHİT ATEŞİ ISPARTA’YA DÜŞTÜ.!
Afrin kırsalındaki çatışmalarda ise Uzman Çavuş Ali Yılmaz (25) şehit oldu, Şehit Yılmaz’ın acı haberi, Isparta merkez Batıkent Mahallesi’nde oturan ailesine verildi. Bekâr olan ve 2015’te uzman çavuşluğa başlayan Yılmaz’ın, Bitlis’te görev yaparken Afrin’deki operasyona katıldığı belirtildi.

ROKET SALDIRISI SONUCU ŞEHİT ATEŞİ HATAY’A DÜŞTÜ.!
Suriye’nin Afrin bölgesindeki PKK/ PYD’li teröristler tarafından, Kilis’in Süngütepe Köyü’nde bulunan Yaylacı Hudut Karakolu nöbet kulesine roketli saldırısı sonucu, Piyade Uzman Çavuş Ahmet Bayram (25) şehit oldu. Şehidin acı haberi, Hatay’ın Kırıkhan İlçesi’nde yaşayan ailesine verildi.

ÇUKURCA FÜZE SALDIRISI SONUCU ŞEHİT ATEŞİ NİĞDE’YE DÜŞTÜ.!
01 Şubatta Hakkari’de Çukurca ilçesi Güven Dağı'ndaki üs bölgesine PKK'lı teröristlerce sınırın Irak tarafından düzenlenen saldırıda yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit düşen piyade sözleşmeli er Muhammed Osman Akagündüz’ün cenazesi Niğde'nin Çamardı ilçesinde toprağa verildi.
Şehit Muhammed Osman Akagündüz’ün (21) cenazesi Adana'daki babaevinden helallik alınmasının ardından ilçeye bağlı Beyazkışlakçı köyüne getirildi. Kılınan cenaze namazının ardından şehidin naaşı, köy mezarlığında defnedildi. Şehidin, beş kardeşten en küçüğü olduğu öğrenildi.

AFRİN KIRSALINDAKİ ÇATIŞMALARDA ŞEHİT ATEŞİ HATAY/İSKENDERUN DÜŞTÜ.!

acı haberi anne Nuran Vurdal’a verdi. Oğlunun şehit olduğunu öğrendikten sonra fenalaşan anne Nuran Vurdal’a hazırda bekletilen sağlık görevlileri müdahale etti. Babası Ahmet Vurdal’ı bir süre önce kaybettiği belirtilen şehidin, bekar ve 3 kardeşten ortancası olduğu öğrenildi. Şehidin evine ve bulunduğu sokağa Türk bayrakları asılırken, yakınları da başsağlığı için eve akın etti.

AFRİN KIRSALINDAKİ ÇATIŞMALARDA ŞEHİT ATEŞİ OSMANİYE’YE DÜŞTÜ.!
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin ilinde PKK/KCK-PYD/YPG-IŞİD’li teröristlere karşı yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda dün şehit olan 25 yaşındaki Piyade Komando Uzman Çavuş Bekir Evren’in memleketi Osmaniye’deki baba ocağına ateş düştü. Baba Hasan Hüseyin ve anne Emine Evren ile eşi Zehra Evren´e acı haberi verdi. Şehit haberini duyan yakınları ve çevredeki komşuları ise eve akın etti.Şehit Evren’in 1 yıllık evli olduğu ve 2,5 yıldır da uzman çavuş olarak görev yaptığı belirtildi.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı(BOLDAV) yönetimi olarak; Ülkemizin olarak terörle mücadele ettiğimiz bir zamanda Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.

YÂRAB…
Düşmanlarımızı KAHHAR sıfatınla kahr ü perişan eyle...Cennet vatanımıza ve istiklâlimize göz diken hainlere ve işbirlikçilerine fırsat verme YÂRAB…

#Afrin #Çukurca #Kilis #BaşımızSağolsun #şehitlerölmez #terörülanetliyoruz #Boldav

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://www.google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı19…
boldava@gmail.com

Diğer Haberler