Haberler


Resmi Büyüt

MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN.!
29.11.2017

Mevlid Kandili, peygamberimizin yaşayışını, hadisi şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır.Bu gece Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in dünyaya gelişinin 1446. yıl dönümüdür. Bizleri O'na ümmet eyleyen Rabbimize nihayetsiz hamdü senalar olsun.Hz. İbrahim'in duası, Hz. İsa'nın müjdesi, hatemül enbiya, alemlere rahmet, iki cihan serveri sevgili Peygamberimiz'e salat ve selam olsun.

Hz. Peygamber, kuşkusuz, bütün Müslümanlar için, tüm insanlık için her zaman ve her asırda tek örnektir. İçinde bulunduğumuz dönemde insanlık top yekün zor ve meşakkatli bir sınavdan geçiyor. Yerel, bölgesel ve küresel ölçekte yaşanan sorunlar, zaman zaman insanlığın ölmekle karşı karşıya kaldığına dair bizlerde ciddi endişelere neden olmaktadır. Binlerce yıllık geçmişe uzanan insanlık tarihi boyunca gelen rehberler, peygamberler silsilesinin sonuncusu, barış dini İslam'ı müjdeleyen sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed olmuştur.

O, insanların en hayırlısı idi, herkesin güvendiği Muhammed-ül Emin'di, Allah'ın insanlar arasından seçtiği doğruluk timsaliydi; güzel ahlakıyla, engin hoşgörüsüyle, adaletiyle, merhametiyle, mütevazılığıyla bütün insanlığa kucak açan örnek bir şahsiyetti. O'nun yaşayışı, O'nun hadis-i şerifleri, O'nun sünneti sayesinde insanlığın önünde aydınlık bir devir başlamıştır. Bize düşen, efendimizin mirasına sarılmak ve yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’in ışığıyla yolumuza devam etmektir.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı(BOLDAV) Yönetimi olarak; Tüm İslam aleminin ve hemşerilerimizin Mevlid Kandili'ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile Cenabı Allah'tan temenni ediyoruz.

#MevlidKandili #MübarekOlsun #HzMuhammetDoğumGünü #Boldav

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987 boldava@gmail.com

Diğer Haberler