Haberler


Resmi Büyüt

ŞEHİDİMİZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI.!
06.10.2017

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde teröristler tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Afyonkarahisar/Bolvadin/Karayokuş köyünden Piyade Uzman Çavuş Abdil Kılınç, gözyaşları arasında sonsuzluğa uğurlandı.

Bolvadin Çarşı Camii önünde gerçekleştirilen törene Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutumlu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Hatice Özkal, Ali Özkaya, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Burcu Köksal, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Mehmet Parsak, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Sırma, İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen ve binlerce vatandaş katıldı.

Cenaze töreninde şehidin babası Bekir, annesi Adile ve kardeşleri Ahmet, Ali Kılınç ile kız kardeşi Rasime Çelik cenaze töreni boyunca gözyaşı döktüler. Şehidin erkek kardeşi Ali Kılınç’ında İstanbul’da vatani görevini yaptığı ve ağabeyi Abdil Kılınç’ın şahadet haberini izne gelince öğrenmişti.
Şehidin cenaze namazını İl Müftütüsü Burhan İşleyen kıldırdı. Öğlen namazına müteakiben kılınan cenaze namazı sonrası şehit Kılınç’ın cenazesi toprağa verilmek üzere Karayokuş Köyü’ne gönderildi.Bekar olan şehit Kılınç’ın yaklaşık 4 yıllık asker olduğu Dedesinin de Gazi olduğu öğrenildi.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) Yönetimi olarak; Kahraman Şehidimiz Hemşerimiz Afyonkarahisar/Bolvadin/Karayokuş köyünden Piyade Uzman Çavuş Abdil Kılınç'a Allah’tan rahmet, ailesine ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabırlar dileriz.

YÂRAB…Düşmanlarımızı KAHHAR sıfatınla kahr ü perişan eyle...Cennet vatanımıza ve istiklâlimize göz diken hainlere ve işbirlikçilerine fırsat verme YÂRAB…

#Şehit #Bolvadin #Karayokuş #TerörüLanetliyoruz #Boldav

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://www.google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı19
boldava@gmail.com
Diğer Haberler