Duyurular


Resmi Büyüt

GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLARIZ.!
19.09.2017

Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından, Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK’e TBMM’nin 19 Eylül 1921 günü mareşallık rütbesi ve gazilik unvanının verilmesi nedeniyle bugün gaziler günü olarak kutlanmaktadır.

Ülkemizin birliği, bütünlüğü ve halkımızın huzuru için canla başla mücadele ederek ülkemizi bu günlere taşıyan kahraman gazilerimizi "19 Eylül Gaziler Günü"nde bir kere daha saygı ve minnetle anıyoruz.

Gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınları milletimize bırakılan en kıymetli emanetlerdir. Millet olarak her şeyin en iyisini ve en güzelini onların istifadesine sunmak bizim en ulvi görevimizdir. Nitekim devletimiz, şehitlerimizin yakınlarını ve kahraman gazilerimizi hiçbir zaman unutmamış, bütün imkânlarıyla her zaman yanında olmuş, olmaya da devam edecektir.

Bizler, bugün ülke olarak var oluşumuzu bu iki ulvi makamı temsil eden şehit ve gazilerimize borçlu olduğumuzun farkındayız. Her yeni nesil bu şuur içerisinde bayrağı devralarak şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu mukaddes toprakları muhafaza edecek, ay yıldızlı bayrağımızın sonsuza kadar özgürce dalgalanması ve bağımsızlığımızın daha ileriye taşınması için mücadelesini sürdürecektir.

Vatanın bağımsızlığı, bölünmez bütünlüğü ve ebedi varlığını korumak, milletin birlik, beraberlik, barış ve huzuru için gözlerini kırpmadan, canları pahasına cepheden cepheye koşan bu uğurda şehit olmayı göze alan gaziler başımızın tacıdır. Vatanseverlikleriyle övündüğümüz, unutulmaz hizmetleriyle örnek aldığımız gazilerimize şahsiyetlerine yakışır hayat şartlarını sunmak ortak sorumluluğumuzdur.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı(BOLDAV) olarak; Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere mukaddes değerlerimizin muhafazası ve terörle mücadelede canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anarken, hayatlarını tereddütsüz tehlikeye atan gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan gazilerimizi de minnet, sevgi ve saygıyla selamlıyor, aileleriyle birlikte huzur ve mutluluk dolu bir ömür geçirmelerini temenni ediyoruz

#19EylülGazilerGünü #Kutlarız #Boldav

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler